56
Game of Thrones: A Telltale Games Series
  • wantonly
    #1
    A tegnapi napon (2014. 12. 02.) megjelent a Game of Thrones: A Telltale Games Series első epizódja a steam-en. Ahogy már megszokhattuk a stúdiótól, a játék epizodikus lesz, még további 5 rész fog megjelenni. A könyvek és népszerű filmsorozat után ezúttal talán a sorozathoz méltó játékot kapunk a Telltale jóvoltából, mindenesetre az első visszajelzések pozitívak.

    A játékban egy kisebb északi családot, a Forrester-házat irányíthatjuk. A történet az Öt Király háborúja után veszi fel a fonalat. A tévésorozat 3. évadának vége felé kapcsolódunk be a Forrester-ház viszontagságaiba, és az 5. évad kezdete előtt ér majd véget történetük. A sztori során olyan helyszínekre is ellátogathatunk majd Ironrath másfél évezredes erődjén kívül, mint Királyvár vagy a Fal, sőt, ismert szereplők is felbukkannak majd, mint Tyrion és Cersei Lannister, Havas Ramsay, illetve Margaery Tyrell.

    Hivatalos weboldal: telltalegames.com

    Game of Thrones: A Telltale Games Series - Teaser Trailer
  • Piszkos  Fred
    #2
    Az első rész egy nagyon nagy plusz, a beszélgetések során remekül kezelik a feszültséget. Ami viszont részemről rendkívül odaver a hangulatnak, az az, hogy a választásnak csupán az illúziója van meg, szinte nulla a befolyásunk a történetre (ez a fő bajom a többi Telltale játékkal is, bár tudom, nem számolhatnak negyvenféle sztorival). Ennek ellenére végig szórakoztam.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Cersei-el folytatott beszélgetést nem vicc, legalább nyolcszor kezdtem újra, hogy hátha valami elégedettséget ki tudok belőle csikarni, de lehetetlen :D A játék utolsó fél óráját is újrajátszottam, de nyilván ott sem segített. Asher-re kíváncsi leszek, hátha POV lesz, elkélne egy badass karakter a repertoárba.
  • Malakai
    #3
    Tuti az lesz, a menüben őt mutogatják még kiemelve.
  • stargatelost
    #4
    A vége után én igen csak kerestem az államat, baromira megleptek.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bár számíthattam volna rá, hiszen Gotról van szó, hullhatnak a POV karakterek is :D

  • Palinko
    #5
    akkor nem úgy tűnik sikerült Cerseit meggyőzni, de aztán jön a barátnő és mondja, hogy jól ment

    viszont szégyen volt kiadni ilyen röviden én nem őrizgetem a mentéseket, letöröltem a játékot. mikor jön a folytatás?
  • Systore #6
    a Cersei-es beszélgetés volt az egyik legjobb, tényleg nehéz eset még a játékban is. végülis azt mondtam neki, amit hallani akart
    epizód vége nálam (spoiler):


    Utoljára szerkesztette: Systore, 2014.12.05. 05:18:40
  • stargatelost
    #7
    Ez az első Telltale gamed? Mi az, hogy nem őrizgeted, 1 megabájt, ráadásul a játék törlésével megmaradnak a Dokumentumokban ugyanúgy. Ha nincs saját mentésed a következő részhez, semmi értelme játszani. Ez erről szól, a saját történeted, a saját döntéseiddel. Amúgy valszeg jövő év elején jön a következő rész.
  • MerlinW
    #8
    Az egész évad a döntéseid alapján folyik. A párbeszédek, a szereplők jelenléte - ki halt meg, ki nem -, stb. Mentések nélkül semmi értelme játszani a további epizódokkal.
  • invalidname
    #9
    Mennyi angoltudás szükséges a játékhoz? A Walking Dead nekem kicsit erős volt, főleg, hogy elég kevés idő volt végigolvasni a lehetőségeket. Emiatt azt magyarítással játszottam, nem tudom, itt megéri-e várni hogy elkészüljön, vagy megvehetem-e most.
  • bbdc77
    #10
    Én úgy vettem észre egy fokkal nehezebb a nyelvezete mint a Walking Deadnek, meg mintha a válaszolásra is észrevehetően rövidebb idő állna rendelkezésre. Nekem még nem okozott gondot, de egy angolul valamivel gyengébben értő haverom néha kénytelen volt gyorsan, érzésre dönteni a lehetőségek közül.
    Utoljára szerkesztette: bbdc77, 2014.12.12. 00:18:38
  • invalidname
    #11
    Már mindegy, közben olvastam, hogy valahol a 3. évad végétől kapcsolódik be a játék a storyba, én meg még annak az elején járok, így mindenképpen várok.
  • VvD
    #12
    Nahh, végigtoltam én is. Azért ez egy nagyon durva játék volt. A végén én is kerestem az állam a földön. Ebből nem tudom, hogy hogyan fog a Forrester ház jól kijönni. :P
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ramsay meg hozta a szokásos formáját :P De lehetett volna számítani rá, hiszen ez GoT, na meg a legőrültebb szereplő volt a végén.

    Viszont lenne egy kérdésem. Van bármilyen befolyásunk is a szotira? Gondolom a főbb események ugyanúgy megtörténtek volna (pl a végén), de az egész sztori legvégén lesznek különböző befejezések?
  • nsdag
    #13
    Következő része pontosan mikor jelenik meg?
  • Malakai
    #14
    Telltale nem szokta jó előre bejelenteni most már a dátumokat. Hó vége, vagy február eleje valószínű, de semmi hivatalos még (ami kb annyit jelent, hogy a köv köv héten pl nem várható :).
  • MerlinW
    #15
    2-3 havonta szoktak jönni az epizódok.
  • bakkerman
    #16
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    még csak ma tudtam letolni az első részt,és az lenne a kérdésem,hogy Ethan mindenképpen meghal? A játék végi bejátszásokból nekem az jött le,hogy a Gared gyerek mindenképp megy a falra,Mardzseri nem tud segíteni,és Forresterek nagy szarban vannak a 2. rész elején...szóval ha mást választok Sentinelnek,és becsicskulok Ethannel akkor se hagyják meg az életét mi?

    Utoljára szerkesztette: bakkerman, 2015.01.24. 13:07:57
  • stargatelost
    #17
    Jó lett a második rész is.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Annyira nem esett le most az állam, de legalább kiegyensúlyozottan érdekes/izgalmas volt. Bár azért Rodrik életben maradása eléggé meglepő volt. Amúgy hogy lehetett volna a jegyességet megtartani? :O

    A végén a montázs az énekkel igencsak kurva jó volt.


  • Evoluti0N
    #18
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hm, meglepődtem a végén a statisztikáknál, hogy az emberek nagy részének nem sikerült megtartani a jegyességet. Azt hittem, hogy piskóta a dolog, mert nekem sikerült. Először is Marával levelet hamisítottam. Aztán, amikor jött Rodrik jegyese, akkor Rodrikként tök őszintén beszéltem vele és amikor azt mondta a csaj, hogy megkapta a levelet és kvázi kényszerítve van a házasságra, akkor azt mondtam neki, hogy nem kényszerítem, hagyom szabadon dönteni. Ezután azt mondta a csaj, hogy oks, akkor maradjon a jegyesség.
  • BlackShadow
    #19
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha nem hamisitottal levelet az elejen, akkor ugy lehet megtartani a hazassagot, hogy eleinte mutatod az onbizalmat es bokolsz, majd mikor azt mondja a lady, h legyunk targyilagosak, akkor az opciok kozul az egyetlen targyilagos lehetosegre kell menni :) Nem olyan buta a holgy, hogy a szerelemert halalra itelje a csaladjat, de egy jo adag ironwood-ert megteszi.


    Am a jatek tovabbra is bicskanyitogato.. Nagyon jol atvettek az irok Martin bacsi stilusat :)
    Utoljára szerkesztette: BlackShadow, 2015.02.05. 16:23:08
  • stargatelost
    #20

    Utoljára szerkesztette: stargatelost, 2015.02.27. 17:47:25
  • Palinko
    #21
    na ezt megint nagyon kitalálták, ha felállunk mi vagyunk a provokátorok, az nem gáz, hogy agyonvernek minket. a másik, hogy ti is elégettétek a levelet?
  • Palinko
    #22
    óh nem favoritoltam a topicot ezért késett a válasz, igen ez az első telltale játékom és tényleg megmaradtak a mentések törlés után, így rendbevan.
  • MerlinW
    #23
    Melegen ajánlom a többi TT játékot is, mert véleményem szerint ez talán a leggyengébb alkotásuk az elmúlt 6 évben:)

    *Azt hozzá kell tennem, hogy nem vagyok GoT rajongó, így ez is közrejátszhat, de alapvetően a WD, Wolf Among us, Borderlands, stb mind messze élvezetesebbek.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.04.06. 12:46:01
  • Palinko
    #24
    Elhiszem, hogy számodra így van, de mivel én meg pont GoT rajongó vagyok épp egyik másik cím sem fogott meg :D Nem szeretem a zombis dolgokat túl sablonos, 1 játékkal játszhattam talán ami zombis volt, a Wolf Among Us eredeti sajnálom, hogy nem jött ki PC re ez gondolom feldolgozás, szóval megint nem sok értelme lenne, Borderlands nem találtam olyan embert akinek ne jött volna be, engem valahogy nem kötött le, a minecraft is kimaradt, a jurassic park meg a vissza a jövőben talán érdekes lehet, de már régen láttam a filmeket, a többi meg gyerekeknek készült ha jól látom. Viszont ezt a GoT ot nagyon eltalálták, egyedül az irányítással voltak gondjaim, de így a 3. ra már simán megszoktam.
  • MerlinW
    #25
    Wolf Among Us kijött PC-re, nincs semmilyen feldolgozás. A WD első szezonja pedig a zombiktól függetlenül a legkorrektebb interaktív kaland ami készült. megnézném én azt, ha sablonosnak neveznéd játék után (gyakorlatilag az összes médium az év játékának hírdette abban az évben) :)

    Tales from the Borderlands "A" kategóriás mozik történetvezetésével vetekszik, Tales from Monkey Island és a Sam and Max évadok a jó öreg játékokat folytatják. Jurassic Park gyenge, a Back to The Future viszont kellemes (alternatív történet a régi szereplőkkel).
    Egyik TT játék sem gyerekeknek készült.
  • Palinko
    #26
    ja már tudom mivel kevertem, a The Last of Us-t a The Wolf Among Us-al :D azt biztosan kipróbálom, ha kijött az összes episode.
  • Evoluti0N
    #27
    A The Wolf Among Usnak kijött az összes epizódja. Legalábbis az első évadnak. Már ha lesz egyáltalán második. Remélem, hogy lesz.
  • Palinko
    #28
    köszi akkor majd bele is kezdek, szerencsére ez nem half life, hogy eltelik egy "kis" idő az episodeok között :D
  • Risu Führer
    #29
    sziasztok. ma raktam fel a játékot a magyarítás miatt, és egy olyan gondom lenne hogy a elején mikor futok az íjászok felé és fel kéne emelni a pajzsot hiába húzom fel az egeret nem reagál semmire a játék. mi lehet a gond?
  • LaposElem
    #30
    Ha jól emlékszem nem egerezni kell ott, hanem gombot nyomkodni, felfele nyil vagy W.
  • Risu Führer
    #31
    köszi :)
  • Palinko
    #32
    Lol 1 hónapja kijött a 4 rész, kicsit elsiklottam felette, GTA meg Witcher miatt. Na de majd most!
  • stargatelost
    #33
    uhh 5. rész
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    kemény választás volt :S én Rodrikot hagytam hátra :( Asherrel talán több esélye lesz a háznak. Szegény Elena :(
    Mira-val meg szopni fogok, simán elmondtam Tyrionnak az igazságot, Cersei ki fog csinálni :D
  • Palinko
    #34
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    én a Lord-ot mentettem, akárhogy is, még ha követni sem fogják a küzdővermek harcosai a lordot, ez olyan döntés volt, hogy a valóságban is feláldozta volna magát a magasabb rangúért valaki, mert ha nem egyébként is kivégzik. Mira az előző részben egy igazi mester intrikás volt, most meg megint lesüllyesztették, én is elmondtam az igazat, de kipróbáltam hiába próbálsz akárhogy hazudni mindig rá fog jönni Tyrion, szóval sok helyen vannak látszat döntések :D
  • Amiga
    #35
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én is a lordot mentettem meg, de nagyon szívtam a fogam. George Martin szelleme nagyon beköszönt ennek a résznek a végén, muszáj volt megint main karakternek hullania. :-D Zseniális ez a sorozat, ahogy van. Mira nálam is elmondta Tyrionnak az igazságot, remélhetőleg ezt a későbbiekben az imp értékelni fogja.
  • szabii98
    #36
    Hát ez a játék eszméletlen kemény :D
    más telltale cuccot még nem próbáltam, bár a TWD-sből láttam már pár részletet, de itt... olyan választási lehetőségek vannak, hogy komolyan gondolkodnom kell néha hosszú percekig, és nem kicsit kemény a dolog..
    A 3. résznél járok még csak, de konkrétan szétizgulom a fejem, mert félek hogy mi lesz
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a Mirás szál a legdurvább, megöltem a katonát és magamnál hagytam a fegyvert, a kis srác pedig eltűntette, folyamatosan segít de nemtudom miért...izgalmas lesz
  • Palinko
    #37
    a 4. részben lesz a legjobb a spoileres karakterrel, akkor úgy érzed tényleg mintha a filmben lennél és intrikák stb mennek. egyébként nem akarom elrontani a játékélményed, de általában 2 igazi választás van amit a végén százalékban kiír, sokszor meg ott vannak a lehetőségek de tök mindegy mire mész ugyanúgy folytatódik.
  • szabii98
    #38
    Megvolt a 4. is, baszki a Mira-s szál... :D baromira visszaadja a feelinget
    egyébként szerintem valamennyi köze van azért a válaszoknak a folytatáshoz, mármint dialógusban.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    pl. Sera is mondja Miranak hogy köszöni, hogy segített, miközben olyan opció is volt, hogy nem fog
  • Risu Führer
    #39
    sziasztok. egy olyan kérdésem lenne hogy, hogy lehet összehozni a két eltérő játék mentéseit? mármint az egyiket ilyen a másikat olyan verzióban töltöttem le és nem hajlandó együtt megnyitni az egészet. ja és az első kettő epizódnak van komolyabb kihatása a következő részekre?
    Utoljára szerkesztette: Risu Führer, 2015.08.28. 18:02:59
  • stargatelost
    #40
    A Dokumentukok/Telltale Games-ben vannak a mentések, valószínűleg másik nevű mappát csinált, amikor elindítottad az új részt (harmadikat, ha jól vettem ki a szavaidból). Egyszerűen átmásolod oda az összes mentésfájlt, amit kell, felülírsz.
    Mindig először el kell indítani az új részt, de magát az epizódot nem. Elvileg akkor már megcsinálja a mappát, kilépsz, átmásolod oda a saját mentéseket, és mehet is a döntéseiddel. Nekem is háromféle mappát csinált már, van Game of Thrones A Telltale Games Series, van Game of Thrones és van Game of Thrones Episode 5.