11
  • Lacee86
    #11
    Azokat a tankönyveket még kb. Kádár elvtárs spanjai, vagy az ő tanítványaik írták. :D
  • SlickAdam
    #10
    ja hogy szilicium völgy... kicsit megtevesztö a hir.
    nemetorszagban pl atlagban 800 eurot kapnak az IT gyakornokok.
  • SirBubu
    #9
    ezt csak megerősíteni tudom
  • Sequoyah
    #8
    Ezt 100%ban ala tudom tamasztani, Mo. pont tokeletes hely az ilyen munkakhoz. Es raadaskepp jo pozicio ahhoz is, hogy kulfoldon jo munkat talaljon az ember ugy, hogy a leendo ceg ki is koltoztet kozben.

    Egyebkent talan az informatika az egyetlen olyan szakma, ahol jol kepzett, azaz draga mernok kell nagy szamban. Gepeszmernok nem kell annyi, tipikusan kell nehany jol kepzett egyen, es alajuk egy nagy csapat szakmunkas, technikus aki a konkret munkat elvegzi. Informatikuskent egy komolyabb cegnel a csapat legutolso embere is kepzett dimplomas mernok.
  • lammaer
    #7
    Az informatikában az a jó, hogy a külföldi cégek minimálbefektetéssel tudnak az olcsó piacokon (lásd mi) munkaerőhöz jutni. Ezért az informatika most is és a jövőben is nyerő ágazat szerintem. Hála istennek a nálunk sokkal olcsóbb ITs munkaerő vagy béna (indiaiak) vagy politikailag nehezen eladható nyugaton (oroszok). Mi pont jóhelyenvagyunk hoy az usákok meg a többi nyugati itt dolgoztasson.
    Ennél kevesebb munkával többet keresni már csak a politikában tud az ember, de ahhoz pofa, gyomor meg kapcsolati tőke kell.

    Nap mint nap elgondolkodom rajta amikor látom az embereket minimálbérért napi 10 órában gürcölni, marha máker vagyok hogy az ITre voksoltam annó.
  • Molnibalage
    #6
    Mutass olyat.
  • torreadorz
    #5
    Főleg ha gázszerelő rokonai is vannak :)
  • pixx
    #4
    Egy tapasztalt gépészmérnök itthon sem keres 1.5-2 millió alatt. :D
  • Dobronski
    #3
    Londonban is ennyit fizetnek.. csak fontban. :)
  • culas25hc
    #2
    Emlékszem, még gimnáziumban mindenki azt hajtogatta, hogy informatikusok ne legyünk, mert mindenki az akar lenni, és nem lesz munkahelyünk. Amúgy meg hová is kéne informatikus, az nem is munka, csak bámulni kell a monitort egész nap. Bezzeg a gépészmérnök, az kell mindenhová. Én meg voltam olyan hülye, és hallgattam a környezetemre. Na most meglehet nézni melyik keres többet, melyikből mennyi az álláshirdetés, akár diákmunkára is...

    ja igen, és mit is csinálok? Bámulom a monitort egész nap :D
    Utoljára szerkesztette: culas25hc, 2014.11.28. 12:08:51
  • karajjj
    #1
    Az új tankönyvek szerint, az informatikus semmit nem érő divatszakma, akkor most hogy is van ez?

    Amúgymeg:

    Utoljára szerkesztette: karajjj, 2014.11.28. 08:16:09