2146
nv
  • MerlinW
    #104
    Nem. Én sok játékot 2715x1527-ben játszom és azokkal sem volt még gond.
  • Doom 4
    #103
    Erre felhívta tegnap este egy ismerősöm a figyelmemet. De gondolom ha max 1080p-be játszok akkor nem lehet gond ügye?
  • broman191
    #102
    A GTX 960 egy másik GPU, nem csak gyorstiltogatással elért gyengébb modell mint a GTX 970, valószínűleg a 4 GB VRAM rendben lesz nála...
  • smog15
    #101
    Memória kezelési probléma a GTX970-nél (Mások panaszkodtak 980-nál is hasonló jelenségre) remélem 960-nál nem ez a helyzet.
    Utoljára szerkesztette: smog15, 2015.01.27. 11:08:34
  • smog15
    #100
    Márciustól jönnek a 4GB-os GTX960-ak Kérdés, hogy vajon mennyivel fog többet tudni, na meg persze az ára :)
  • smog15
    #99
    Gondoltam, hogy érzékelhetetlen csak megkérdezem hátha... :D Amúgy szerintem nem rossz kártya csak nagy a "szórása", nagyon játékfüggő de úgyis olyan játékokkal játszok amiben erős, már csak az a kérdés, hogy melyik gyártótól legyen :)
    Utoljára szerkesztette: smog15, 2015.01.26. 21:58:18
  • broman191
    #98
    A 128 bites busz által felállított hardveres korlát adott, így csak a memória órajelének változtatásával lehet befolyásolni valamelyest...3 GB/s ide vagy oda gyakorlatilag érzékelhetetlen valós felhasználás során, mindenesetre az órajel növelésével 130 GB/s felé (wow...a 650 Ti Boost-omnak gyárilag jóval nagyobb, ráadásul alsóbb kategóriás ) is el lehet jutni...ami még mindig nem nagy valami, amelyik programban korlátos, ott mindenképpen az is marad, gyárilag így lett kitalálva, nehogy túl jó legyen...és még ezzel a gyenge hátszéllel is egészen gyors összességében a GPU... :)
  • smog15
    #97
    Szóval jelen esetben semmi értelme :) Még egy kérdés :D Mennyire számít, hogy a bandwidth 112 GB/s vagy 115 GB/s ?
  • broman191
    #96
    A gyári GTX 960-nak a referencia órajelekkel bőven elég 1x6 pines PCI-E tápcsati, sőt még annak áramfelvételi korlátaival is kihozható belőle az 1400 MHz körüli GPU órajel...a VRAM pedig a chip-ek gyártójától függően megy annyit stabilan amennyit (többnyire 2000 MHz felett), az nem fogja túlzottan növelni a fogyasztást. Nincs igazán értelme ennél a karinál a reftől eltérő tápcsatizásnak...max. extrémebb tuningnál vízhűtéssel vagy valami még eszementebbel...de ha olyasmiben gondolkodunk akkor miért érnénk be egy 960-nal? :)

    GTX 960 tuning körkép @ TechPowerUp!
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.01.26. 20:41:10
  • smog15
    #95
    Lenne egy kérdésem! Miért kell a Gigabyte GTX960 G1 Gaming-hez 2db 6 pin-es tápcsati, amikor mondjuk az MSI Gaming-nek meg EVGA SSC-nek elég 1 8 pines? Jobban lehet tuningolni a Gigabyte-ot? Mert azt hiszem az MSI-t húzták fel 1514/8000-re és szerintem ez fölé a Gigabyte-ot se lehetne de aztán ki tudja nem vágom :)
  • MerlinW
    #94
    Jah 2009 körül volt egy ilyen széria.
  • Zsoltee_a_bator
    #93
    Nem tudom, meg mindig igy van-e, par eve (5?) meg barmelyik akkori Geforce-t lehetett Quadrova hackelni (trukkos driverrel). A sima Geforceok szandekosan, softwaresen butitott quadrok voltak.
  • Jim Morrison
    #92
    egyetemen melyik kutatócsoport kapott ilyen kártyát? :D
  • SzirmosSzisza
    #91
    Mi próbáltuk TF2-t rajta, de nem játékokra lett kitalálva.
  • Zsoltee_a_bator
    #90
    http://www.pugetsystems.com/labs/articles/Can-you-game-on-an-NVIDIA-Quadro-GPU-604/

    Jatekokban elonye nincs, a driver jatek-optimizaltsag hianya miatt lassabb is.
  • broman191
    #89
    3 év gari szvsz minimum manapság egy olyan videokarira, de általában nincs 10e Ft különbség a 2 vs 3 évre kiterjedőek között... :)
  • smog15
    #88
    Kevés :) 3 év garanciával jobb venni.
  • RYO21
    #87
    Az sok vagy kevés?
  • smog15
    #86
    Azért nincs megrendelve...
  • broman191
    #85
    Egészen, csak a 2 év gari rondít a képbe... :)
  • hungary27
    #84
    Annyiért tényleg jó ilyen Forint mellett.
  • smog15
    #83
    iPON-nál a Gainward csak 65 pénzbe kerül az már egész jó ár érte :)
  • hungary27
    #82
  • grebber
    #81
    GTX 960 Prohardver teszt
  • grebber
    #80
    Az alapmodelltől eltérő alapokra építkezhet a GTX960 Ti
  • grebber
    #79
    Márciusban mutatkozik be az NVIDIA GM200-as lapkája
  • Jim Morrison
    #78
    tudom, hogy munkaeszközök, pont ez érdekelt volna, hogy játékokhoz használható-e :) gondolom, de kipróbálni meg nem tudom, ehhez már hasonló minőségű processzor is kell.
  • MerlinW
    #77
    Ha van rá másfél misid, akkor kipróbálhatod:) Nem tudom, a játékok támogatják-e ezeket, mindenesetre ezek munkaeszközök.

    "Quadro for Desktop Workstations

    The NVIDIA® Quadro® 6000 professional graphics solution is a technological breakthrough, delivering up to 5x times faster performance across a broad range of professional applications. Featuring new Scalable Geometry Engine™ technology, Quadro 6000 can deliver an unheard of 1.3 billion triangles per second, shattering previous 3D graphics limitations."
  • Jim Morrison
    #76
    ezek a quadro GPU k mennyire jók a hétköznapi játékokhoz?
  • smog15
    #75
    Na ez komoly rosszabbra számítottam és valószínű ez is egy jól húzható kártya lesz, még a 2 gb ram is elég lehet ha az ember csak 1920x1080-ba szeretne játszani.
    Utoljára szerkesztette: smog15, 2015.01.20. 21:54:13
  • broman191
    #74
    Teljesítmény szempontjából lehet, csak ugye az extra VRAM miatt lesz legalább 10e Ft-os felára és 85-90e Ft környékén tartva már meggondolandó még inkább emelni a tétet és egy GTX 970-re áldozni, ami a bizonyos magasságban nem jelentősen drágább, ahhoz képest hogy az egy felsőkategóriás GPU, ráadásul 2x akkora memósávszéllel a 4 GB VRAM-hoz... :)
  • hungary27
    #73
    Jónak tűnik, ha a hónap elején adták volna ki biztos vettem volna, de így ilyen árfolyamok mellett nem fogja megérni....
  • lo9in
    #72
    annyit ki lehet jelenteni hogy a gtx 960 4gb kiadás nagyon jó és bőven elégséges lesz
  • broman191
    #71
    Előzetes GTX 960 infók @ videocardz











  • MerlinW
    #70
    Nem drágább az, csak 320Ft az euró:)
  • broman191
    #69
    Az eddigi állítólagos benchmark adatok alapján 3Dmark 11 P pontszámban van 500-600 eltérés a GTX770 javára, a GTX 960 a refhez képest +100 MHz GPU órajellel egészen biztosan behozza...persze más kérdés a valós felhasználás során milyen eredmények születnek majd, a GTX770-hez viszonyítva felére herélt memósávszél nem sejtet jót...50 ezer forint környékén én is befizetnék rá, de szép álom...irány az USA... :)
  • smog15
    #68
    Hát ha igaz amit mondanak és a 770 közelében lenne a teljesítménye, esetleg egy kis húzással el lehetne érni a 770 szintjét akkor nem lenne rossz kártya 55-ért szerintem. Vagy marad a 760 de az is egyre drágább 65 alatt nem igazán lehet kapni.
  • hungary27
    #67
    55 ezret se ér az a kártya...
  • broman191
    #66
    Amit a Gugli elmond... :)

    Galaxy/Galaxytech/Galax

    KFA2

    Itthon elég ritkán érhető el tőlük bármi, bármelyik brand alatt...különösebben nem nyújtanak mást mint a többiek, termékkategóriától függetlenül, így nincs is igazán ok arra, hogy a jelenlegi helyzet megváltozzon... :)

    @#65: Az is, a jelenlegi usd-huf árfolyammal, áfával-béfával-árréssel ~75e Ft környékére várható...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.01.19. 18:19:33
  • smog15
    #65
    200 dollar körül érkezhet a GTX960, képeken az Asus Strix modelje

    Nálunk az a 200 dollár inkább 200 euro környéki ár lesz szerintem 55 ezerért túl szép lenne hogy igaz legyen :D