2146
nv
  • broman191
    #1184
    Az új fícsörök rágcsálásának terén mintha sikerült volna túlzottan leragadni a teljesítmény gyilkos kezdetleges RT implementációknál, pedig a DLSS élsimítási eljárás elég vonzó high-tech okosságnak tűnik, tetszeni fog ha mondjuk a TAA-nál esetleg FXAA-nál nem fog jelentősebb lassulást okozni, képminőségben pedig előttük lesz...majd meglátjuk.
    Az új architektúra frame számolási módszere is érdekes, valamint az AI és deep learning irányzat grafikus számításokban való alkalmazása szintén. Az utóbbi térnyerésével mondjuk 10 év múlva visszanézve a mai grafikus hardverek biztosan low-tech kenyérpirítók lesznek majd, pedig azért a jelenlegi szint is figyelemre méltó, főleg ha valaki átélte az utóbbi tizen- vagy akár huszonév fejlődését... :)
    Az is meglepett, hogy azon senki sem hördült fel, hogy a 'vidia kinyírta a ref. blower hűtést...RIP mókuskerék! (Borg?:)


    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.08.22. 17:12:53
  • Maala
    #1183
    "Én még nagyobb áremelkedésen se csodálkoztam volna, ha meg beleugranak a 7nm-es vesszőparipába, valszeg még nagyobb is lett volna, holott a technológia kiforratlan, és fogyasztásban alig jelent előnyt."

    Sztem itt van a kutya elásva. Nem volt mire fel drágábban kérni a cuccot, a negatív PR-t meg senki se szereti. Attól független, hogy a "semmi" x%-os (mert ugye még egyáltalán nem biztos a 20%) teljesítménynövekedés miatt lett volna Y áremelkedés, mindenki vitte volna ugyanúgy, mint a cuccot. Csak közben hörgés lett volna

    De inkább beleraktak egy félkész szart, amire lehet +300-at kérni, merthogy a fejlesztését el kell kezdeni visszahozni. Aztán venni meg így is fogják az emberek, mert... nincs más. :-) És hörgésből is kevesebb van... Mert hát FHD-ben tolhatjuk újra a 4K monitoron, még szerencse, hogy csak 1 pixel lesz 4-ből, és könnyen megoldható.

    Oh várj, 1440p monitorom van. Fuck, válthatok 5K-sra, hogy szidni tudjam őket.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2018.08.22. 16:46:27
  • Voltan
    #1182
    Annyiból nem a legjobb biznic, hogy ha valóban csak annyi lesz a nyers teljesítménynövekedés, mint a pletykák állítják (10-20%), akkor egyszerűen nem éri meg az előző generációról váltani erre az újra. Semmi értelme egy 1070-est becserélni egy 2070-re, vagy egy 1080Ti-t egy 2080Ti-re. A ray tracing sem csábító eléggé, mert nagyon gyerekcipőben van még, és senki nem fog ezekkel a kártyákkal full hd-ban játszani 30-40 FPS-sel csak mert jaj, szépen tükröződik.

    Ha képesek elfogadható teljesítmény növekedést is felmutatni, mint az előző váltáskor, akkor viszont rentábilis lehet a váltás, valóban.
  • grebber
    #1181
    Így működik az RTX az új GeForce-okon
  • Borg
    #1180
    Miért lennének idióták?
    A raytracinget leszámítva is van teljesítmény növekedés, szóval még ha az RT-t kivonod a képletből, akkor is csak egy mezei generáció váltással állunk szemben. Szebb, gyorsabb. És drágább, de ez nem feltétlenül az nv hibája, volt itt bőven piaci folyamat ami felnyomta az árakat. Én még nagyobb áremelkedésen se csodálkoztam volna, ha meg beleugranak a 7nm-es vesszőparipába, valszeg még nagyobb is lett volna, holott a technológia kiforratlan, és fogyasztásban alig jelent előnyt. Ezt mind leírták már kerek perec.
    Ahogy azt is régóta tudni lehet, hogy az AMD is kacsingat RT irányba, szóval hosszú ideje legalább valami közös irányuk is van.

    A nagy büdös helyzet az, hogy az NV ezzel is hülyére fogja keresni magát, szimplán azért, mert nincs konkurencia. Az, hogy majd egyszer elméletben mi érkezik az AMD-től meg az Inteltől, senkit sem izgat egész addig. A csökkenő bányász kereslet miatt meg az árak is csökkenni fognak, ezzel az nv is kalkulál. De mondjuk pár éve mikor az 1070 FE-t vettem, kb 2 hónappal megjelenés után, már akkor se az ajánlott FE MSRP-t fizettem érte, hanem bőven az AIB kártyák ajánlott ára alatt volt addigra. Előrendelésekbe meg nem kell beleugrani, itt se, meg a játékoknál se, ezt már mindenki megtanulhatta.
  • Voltan
    #1179
    Arról nem tehetek, hogy sok az idióta :D
  • grebber
    #1178
    Kinek? Itt magyar viszonylatban is apróra teszi fel mindenki az 1080tijét és még oda is írja oka 2080tire akar váltani...
    Szóval ha parasztvakítás ha nem sokan váltanak majd ezért a max 20%-ért is...
  • Jim Morrison
    #1177
    Szerintem a kártya baromi jó lett, csak nem az átlagfelhasználóknak. Meg ezt talán említették is. A gémereknek még várniuk kell.
  • Voltan
    #1176
    "Senki nem mondta hogy muszáj használni a ray tracing effektet.." - Persze, de akkor van egy kártyád, ami 10-20%-al erősebb az elődnél, 50%+ al drágábban. Remek üzlet, mondhatom :D

    Ez így ebben a formában csak parasztvakítás sajnos.

  • grebber
    #1175
    2020-ban már tuti lesznek szóval már nem sok idő...
  • Jim Morrison
    #1174
    kérdés a 7nm mikorra fog csúszni. ugye :)
  • grebber
    #1173
    Senki nem mondta hogy muszáj használni a ray tracing effektet....( Őszintén megnézve a videokat Tomb Raidernél árnyékok meg BF-nél a tükröződés hát köszi de anno a "csöves" physx többet dobott a látványon..)

    4k 60fps meg sok helyen meglehet csak butitani kell.... sima játékok terén majd nem kell csodát várni mert ott az 1080Ti vs 2080Ti viszonylatban nem lesz több 10-20%.... Tehát a régi 980Ti vs 1080Ti féle 60-70+ %-okat el lehet felejteni.
    Szeptember 20-án kiderül akkor lesznek a tesztek a neten. A következő nagyobb ugrás már 7nm-en lesz ott tuti megint lesz ehhez képest min 30% plussz. Várjuk
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.08.22. 09:27:12
  • Voltan
    #1172
    Megmondom őszintén, kissé értetlenül állok ezelőtt az új gen előtt, szerintem senki sem ezt várta.
    Ez a ray tracing ez szép, szép, meg jó, meg minden, de nekem is kicsit olyan érzésem van, mint anno a Physix feltűnésekor volt.
    Kíváncsi vagyok, mi lesz a sorsa majd.

    Az viszont nevetséges, hogy 2 éve mást sem lehet hallani, mint, hogy a cél a 4k 60 FPS minden háztartásba!
    Erre most meg hagyják azt a részt a fenébe, cserébe behoznak egy eye candy-t, amihez vedd elő újra a 1080p monitort, mert csak azzal látsz majd 40 fölötti FPS-t. Hát kész :D:D:D:D

    Az pedig szintén egy jó kérdés, hogy ha a 2080Ti lesz jó ray tracing Full HD 40-50 FPS-re, akkor a 2070-es több, mint kétszázezerért mire lesz elég???? Ez egy vicc, bocsánat.

    Azon gondolkodom, hogy ahogy bejönnek az új kártyák, talán lecsapok egy 1080Ti-re, ahogy leesik az ára, és hagyom a fenébe ezt a generációt úgy, ahogy van.
  • scomcomputers
    #1171
    Ezt a szériát nyugodtan ki lehet hagyni..úgy is rövid életű lesz...
  • Maala
    #1170
    Ha nem lesz, akkor az nem az én hibámból fog fakadni, hanem mert az nvidia bakot lőtt az igényeimhez.
  • grebber
    #1169
    Ez a ray tracinges dolog attól függ mennyire fogja támogatni az amd és az intel...
    7nm-en érdekes VGA-k jöhetnek majd..és az árak is jobbak lesznek ha 3 cég termékei lesznek a piacon. Nagyon várom már.
  • broman191
    #1168
    Majd 2 év múlva egy középkategóriás ugyanezzel a teljesítménnyel fele ennyiért...akkorra talán lesz érdemi szoftveres háttér is.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.08.21. 18:36:38
  • scomcomputers
    #1167
    Lehet álmodozni...nektek soha nem lesz ilyen vga a gépetekben...
  • broman191
    #1166
    "A jó hír, hogy a GeForce RTX *****2080 Ti-ből összeköthető kettő*****, így pedig talán komolyabb részletességgel is megcélozható a 60 képkocka/másodperc *****Full HD-ben*****"

    Muhaha...egy újabb remek fícsör, ami pár év múlva beérik, addig is lehet early adopterkedni aranyáras hardverrel meg a képességeit felemásan támogató szoftverekkel... Persze egészen biztosan javul majd a a teljesítmény helyzet a megjelenésre, de ha minden veszni látszik legfeljebb megoldják adaptívan butítva a minőséget hogy a 60 FPS is pipa legyen...mondjuk abban a formában "örülünk Vincent?"... Mindenesetre ami valósághű szimuláció, az átlalában megkerülhetetlenül masszívan számításigényes teljesítmény gyilkos is, így nagy csodát nem várnék a a ray tracinget mélyebben implementáló címektől sem...közben gondolom a 4K 60FPS is kivitelezhető lenne RT nélkül a Tomb Raiderben 2080Ti-vel, RT mellett meg mintha át lenne pattintva a videokari egy középkategóriásra és élvezhető a "next-gen experience" 1080p-ben ingadozva. Azért kíváncsi leszek hogy mondjuk 2020-ra mi lesz a RT sztoriból, idővel csak elterjed, legalább annyira mint a tesszelláció, csak nagyon csínján kell bánni az alkalmazásával, nehogy diavetítés legyen a vége. A Cyberpunk 2077-et meg a következő GTA-t megnézném vele...NASA szerver farmról streamelve mínuszra hűtött grid grafikus hardverekkel. :D
  • grebber
    #1165
    Van itt power félmillás kártyával 30-70 fps megvan fullhd-be

    Lekapták a Gamescomon a GeForce RTX 2080 Ti teljesítményét


    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.08.21. 14:02:02
  • scomcomputers
    #1164
    Milyen olcsók ezek az új vga-k.....
  • grebber
    #1163
    Games with planned NVIDIA RTX support:

    • Metro Exodus
    • Shadow of the Tomb Raider
    • Battlefield 5
    • Ark: Survival Evolved
    • Assetto Corsa Competizione
    • Atomic Heart
    • Control
    • Dauntless
    • In Death
    • Enlisted
    • Final Fantasy XV
    • The Forge Arena
    • Fractured Lands
    • Hitman 2
    • Justice
    • JK3
    • Mechwarrior 5: Mercenaries
    • PlayerUnknown's Battlegrounds
    • Remnant from the Ashes
    • Serious Sam 4: Planet Badass
    • We Happy Few

    Kíváncsian várom majd a vs teszteket ,hogy vele/nélküle mennyi lesz az fps...
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.08.21. 09:44:34
  • szabii98
    #1162
    Nem mintha ebből a 3 verzióból akartam volna venni, de azért megdöbbentőek az árak.

    Így ennek tudatában mégjobban várom majd a benchmarkokat, meg azt, hogy 2050/2060 pleb szériából mit hoznak ki.
  • grebber
    #1161


  • grebber
    #1160
    Alzán vannak már árak legolcsóbb 2080 290k, 2080Ti 420k..

    1.5-2 évig akkor most igpn tolom 7nm várunk..
  • MerlinW
    #1159
    2080 Ti 400k körül lesz itthon. Általában ~40% jön rá itthon ezekre az árakra (áfa, kereskedelmi cuccok, stb)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.08.20. 22:27:33
  • grebber
    #1158
    Tesztek csak szeptember 20án lesznek elvileg. Sajnos nem sokkal jobbak mint az elődök.
    Sajnos sokáig igpn maradok, mert ez így nekem kevés és kimarad ez a széria
  • szabii98
    #1157
    A nem pre-order MSRP pedig $999, $699, $499.

    Mi meg majd megkapjuk szépen rá az áfát meg mindent.
    Benchmark sem volt.
  • szabii98
    #1156
    2080 Ti - $1200
    2080 - $799
    2070 - $599

  • Jim Morrison
    #1155
    1180??

    minden leakelt infó hamis. na nézzük, csak dobják föl a táblázatot :D
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2018.08.20. 18:26:13
  • szabii98
    #1154
    Na, mostmár megy a rizsa a színpadon, legalább nem interjúk vannak. Lássuk.
  • Jim Morrison
    #1153
    ja kb. Mondjuk én is csak elindítom és hallgatom, mert más dolgom van, de ami 'showkat' lenyomnak előtte... számlálónak jobban örültem volna.
  • szabii98
    #1152
    Akkor már mehet a Mixer is :P

    mondjuk ez szerintem nem visszatekerhető, de én nem is nézem mert ez borzalom, majd az árakat lecsekkolom redditen aztán kész..
  • Jim Morrison
    #1151
    én yt ot preferálom, mert vissza lehet tekerni. DE kezdőthetne mert hallgatni is borzasztó ami megy. cringe show lesz végig? remélem nem
  • szabii98
    #1150
    hát ma csak kiderül már, nemsokára kezdődik a keynote, a twiccccsen lehet nézni. link
  • grebber
    #1149
    Állítólag tesztek és piaci elérhetőség az új karikra: szeptember 20.
  • grebber
    #1148
    PNY véletlenül idő előtt élesítette az új generáció terméklapját, na persze gyorsan törölték, de ami egyszer felkerül az internetre...

    PNY GeForce RTX 2080 and 2080 Ti Product Data Sheet Leaks - Reveals All

    PNY NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti and RTX 2080 Listed For Pre-Order, Final Specs and Features Confirmed

    PNY Lists GeForce RTX 2080 Ti 11GB For $1,000, RTX 2080 8GB, Specs

    Ezt nem fogják tudni nem megtörténtté hazudni, ugyanis a Google keresőjébe is bekerült a hivatalos termékoldal
  • grebber
    #1147
    NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti features 4352 CUDA cores
  • grebber
    #1146
    Rekordokkal zárult az Nvidia második pénzügyi negyedéve
  • grebber
    #1145
    MSI GeForce RTX 2080 Ti 11 GB GDDR6 and RTX 2080 Gaming X Trio 8 GB GDDR6 Custom Graphics Card Leaked – Triple Fan Cooling, Non-Reference PCB, High-End Gaming Performance

    NVIDIA GeForce RTX 2080 PCB and Turing TU104 GPU Exposed – Would Be Available For Preorder Along with RTX 1080 Ti on Monday, 20th August, Priced Close To GTX 1080