2146
nv
  • broman191
    #1304
    Mondták hogy lesz RTX és GTX széria, az RTX alja ha minden igaz a 2070 lesz.
  • SzirmosSzisza
    #1303
    Ezt már bejelentették? Csak mert ez elvileg annyi, hogy van valamennyi raytracing mag (ami amúgy se ér jelenleg semmit :D).
  • Jim Morrison
    #1302
    hm, igaz én még csak az előadás képeire emlékszem, akkor lehet nem ártana megnéznem újabb teszteket...
  • grebber
    #1301
    Fincsinek nem nevezném kb csúnyább ,de gyorsabb.. lehetett volna jobb/szebb és egál a fostos AA-val
  • broman191
    #1300
    A DLSS-sel is vonzó lehet ha ésszerű áron adják [valszeg nope]. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.10.20. 10:13:10
  • Jim Morrison
    #1299
    dangit, erre nem is gondoltam *exploding mind meme*
  • Maala
    #1298
    Lényeg, hogy az RTX nevében lévő cuccot nem tudja, tehát nem lehet RTX a nevében, tehát - jelenlegi állás szerint - nem lehet RTX 2060. (és a 20xx-es széria mind RTX)
  • Jim Morrison
    #1297
    de gondolom még úgyse lesz népkártya áron. dlss viszont fincsi, ne is maradjon ki
  • Maala
    #1296
    A 20xx-es széria RTX-es, de 2060-nál már nincs raytracingre craft, max dlss-re.
  • broman191
    #1295
    Inkább a 2060-on dolgoznának helyette...most sikerül ott lenni memó sávszélben mint az RX 480 volt 2 évvel ezelőtt, juhé...
  • grebber
    #1294
    Jön a GDDR5X-es új 1060.... nem semmi. Az nv most nagyon termel...
  • broman191
    #1293
    Gianninál már volt tegnap is 170e Ft-ért.
  • grebber
    #1292
    Alzan már vannak RTX 2070 árak.. Ezt végre értelmesen lőtték be ilyen áron kinyirja az új 1080akat..
  • Borg
    #1291
    Néztem az ASUS Turbo tesztet én is, de sajnos sehol sincs az 1070 FE hűtéséhez. Több decibellel hangosabban oldja meg kb ugyanazt a feladatot, szóval nem túl jó.
    Bár amúgy sem valószínű az 1070 cseréje, de nemtom mire váltanék. Lehet, hogy inkább csak a 10-es szériából továbbra is, mert ott van még rendes OTES hűtés, amire odafigyelt az nvidia.
  • grebber
    #1290
    MSI GeForce RTX 2070 Armor 8G review
    ASUS Turbo GeForce RTX 2070 8GB review

    EVGA RTX 2070 Black vs. Vega64, 1070Ti, 1080
  • broman191
    #1289
    Elég lackluster, egy használt 1080 Ti elp1csázza lényegesen olcsóbban...még ha 600 helyett csak 500 dolcsi lenne akkor is. A talán legfontosabb kérdésre, hogy a RT mennyire fog menni neki, arra meg nem kaptunk választ, de ha megkapta az RTX előtagot akkor csak nem diavetít majd...ha stabil 1080p@30-as kóstolónak elég lesz pár ray tracing mutiba jellegű címhez, akkor a relatíve budget tech fan réteg esetleg rácuppan majd, akit pedig különösebben nem mozgat meg mindez, számukra értelmezhetetlen ilyen árcédulával...a RT képességét feledve 400$ körül inkább vonzó lenne...de az már nagyon end of life lesz tuti.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.10.15. 17:09:17
  • grebber
    #1288
    MSI GeForce RTX 2070 GAMING Z Performance Review
  • broman191
    #1287
    Az utóbbi 2 AC 60 FPS-sel reménytelen lenne, de 45 FPS limittel többnyire biztosan jól menne, a legrosszabb esetben is 30 felett maradna, ami a csövön kifér grafikus beállítások mellett.
  • Jim Morrison
    #1286
    én egy 2500k-val hajtok egy gtx1080-at, nincs semmi gond

    Na jó, Bf1 nél optionsben minden low-mid... Új AC játékokat még nem próbáltam, de amúgy Prey, Wolfenstein2, ROTTR, csgo, etb ezek nagyon szépen mennek. Persze azért CPU limit mindenhova elér :'(
  • broman191
    #1285
    A kevésbé CPU igényes játékok alatt bőven jó lesz, a CPU gyilkosabbak alatt 1060-nal is korlátos. :)
  • oneal1
    #1284
    sziasztok!

    Egy i5 4670 -es proci képes lehet kihajtani egy gtx 1070 et rendesen?

    Most egy 1060-at használok.

    Köszönöm!
  • grebber
    #1283
    Igen hardveraprón 129-ért vettem tőle (volt olcsóbb is de ez itt volt a városban és így utólag jó is volt mert ugye cserélgetni lehetett a coil whineos szarokat + 1 hetet tesztelhettem)... Aztán miután végre lefixáltuk már 122-ért árulja a többit..
    Csak 2020-ig lesz aztán veszek új amd-t vagy intel-t vagy nv-t ki tudja mi lesz éppen a toppon.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2018.10.13. 20:21:26
  • mulli1986
    #1282
    Ezt hardeveraprón vetted? Mennyiért árulta a srác?
  • grebber
    #1281
    "CSak lesz egy RTX Titan. 30% + a 2080Ti-re $1400."

    LINK
  • Jim Morrison
    #1280
  • grebber
    #1279
    Na dobtam az 1080Ti-t és egy brutál nagy (nem is fér bele a mostani házamba a régi 30kilósba kell majd átszerelnem) Zotac 1070Ti AMP! Extreme lett helyette..Ez is coil whine-os de alig hallhatóan pláne ha már bent lesz a házban és rajta az oldala. 2019 végéig elleszek vele
  • NEOreg3
    #1278
    15k-s FSP táppal anno nagyon ciripelt az Asus Strix 970-em, vissza is küldtem

    hónapokkal később vettem egy MSI Gaming 970-et, az totál kussban volt ugyanazzal a táppal, majd azt lecseréltem egy MSI Gaming 1080-ra (táp még mindig maradt) és szintúgy nem lehetett hallani a hangját

    bújtatott MSI reklámot olvashattatok
  • Rita79
    #1277
    Há mosmá bogarat ültettek a fülembe (nem tücsköt). Paranoid módon most már minden zajban ezt fogom gyanítani. :D
  • Borg
    #1276
    Hát pont ezaz, hogy függhet a táptól is. Bár én se láttam még senkit levezetni technikailag, hogy ez hogyan lehetséges, de jónéhány példa volt már rá. 980-as időkben is televoltak a topikok a coil whine problémákkal.
  • Rita79
    #1275
    Akkor megnyugodtam, mert síri csend van. El is szoktam aludni néha Shadow of TR-ezés közben. :D A tápom: 700W FSP Hydro
  • grebber
    #1274
    Aha... minek vegyek drága tápot ha azzal is csinálja azt hogy halkabb kicsit se érdekel...csinálja = ótvar tescos...
    Előre félek mi lesz majd a 3080Ti-vel vagy legyen bármi is a neve a következő csúcs karinak.
  • Borg
    #1273
    Úgyérted annál is viccesebb, hogy VGA-ra szánsz 250 ezret, de tápra 60-at se?
  • broman191
    #1272
    Pont ezt akartam írni hogy az erős VGA-hoz egy egészen jól hangszigetelt ház sem árt. Vagy ha nem is az, legalább legyen olyan helyre téve ahol nem zavar a hangja..például a felső ventikkel rendelkező háznál a meleg levegővel együtt pont felfelé kiáramolva jól hallható mindenféle belső zaj, ha éppen mellette ülünk. Nekem csak valamelyik túlhúzott karim cicergett eddig, talán a HD5850, bár az sem annyira durván mint a lentebbi Linus videón, főleg nem sípolásként leírhatóan, inkább amolyan kevésbé idegesítő tücsökként... A táp mint coil whine tényező érdekes, sehol nem hallottam még... Egyébként érdekes lenne felelősségre vonási alapot találni a gyártóval szemben a cicergésért, ha a kondik még ciceregve is teljesítik az általuk állított élettartamot és decibelben mérve sem zajosabb annál amit írnak (persze a magas hang kifejezetten idegesítő tud lenni, mindegy milyen hangos, ezért sem szeretem túlzottan a csak decibelt mérő teszteket, két decibelben egyező venti között is tud ég és föld lenni a különbség vájtfülűeknek)...egy jó táp pedig gondolom legfeljebb csökkentheti valamelyest a whinet, de megszüntetni nem fogja, ha a karin lévő komponens olyan amilyen...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.10.05. 18:49:55
  • grebber
    #1271
    Ebben az esetben szimplán beperelném az összes VGA gyártót hogy:

    1. miért ad ki tescon kondival VGA-t?
    2. Egy deka mondat nincs egy dobozon se hogy ha nem akar coil whine-t vegyen xy 900Wattos 200 ezres ft-os tápegységet minden más esetben viselje...

    Vicces dolog ez egy 250 ezres VGA-nál...
  • Borg
    #1270
    Nem tudom, hogy ezt valaha is bizonyították e.
    Mindesetre nekem Seasonic 850W van, és csend. Szóval akár...
  • HunWindows7777
    #1269
    Arról nem beszélve, hogy a coilwhine-ban közrejátszik a tápegység is, tehát, lehet hogy a 20k-s FSP-vel hallatszik, ellenben az 50-60K-s Seasonic-al már nem annyira.
  • HunWindows7777
    #1268
    Namármost, ha egy embernek rosszabb az alaplapja, akkor az alaplapi hangkártyán keresztül a hangfal/fülhallgatóba is áthallatszódhat a coilwhine. FE GTX 1080-nál is tapasztaltam ilyet, illetőlegesen Gigabyte G1 GTX 1080 esetében is. A ház pedig nem igazán számít mivel magas frekvenciaszámú hang jön ki a kondikból, ezért kiszűrődhet ígyis úgyis x mennyiségű zaj.
  • Nohab
    #1267
    Ez a hang. Ha ilyen hangja lenne a VGA-mnak, akkor a belső fal másik oldalára raknám a gépet. Kábeleken meg áthoznám amit kell :D
  • grebber
    #1266
    Arra befizetnék neked ,ha ezt a hangot te elnyomod bármilyen házzal... Max fullra zárt 5 rétegűvel de akkor meg megfő benne minden.. :)
  • Maala
    #1265
    Nekem nem szokott sose hangoskodni. Nem tudom, hogy azért, mert a szerencsés 10%-ba tartozom, akinek nem vinnyog, vagy mert az értelmes 10%-ba(?), aki vesz magának rendes számítógépházat...