2146
nv
  • broman191
    #1504
    Hááát...az nem igazán ad okot a 'szuperségre' ha csak gyors memót dobnak rá a GPU meg ugyanaz lesz. Bár az utolsó hajrás GDDR5X-es 1060 is jelentősen gyorsult csak memót váltva, de annyira későn adták ki hogy szinte felesleges volt. Ennek a sztorinak is ilyesmi szaga van, legalábbis amint lesz bőségesen használt & garis 2060 a piacon alig 100 Ft-ért... Persze erősen árazás kérdése, de kezdetben valószínűleg a legjobb esetben is 100e Ft köré érkezhet majd az 1660S, a régi Ti készleteket csak nem árazzák le...ami megint jó kérdés, hogy mennyi van még belőlük, mert ha minél hamarabb átveszi a non-S 1660 árcéduláját 80e Ft magasságában, akkor egész jó vétel lesz a ray tracinget nem komáló közönségnek.
  • grebber
    #1503
    1660 SUPER is coming.... mondom minden fps-re akarnak kártyákat...

    ASUS confirms GeForce GTX 1660 SUPER is coming
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.09.25. 20:13:03
  • koj
    #1502
    Sziasztok! 1600*900-as felbontású monitorhoz milyen videokártya szükséges, hogy a mai játékok akadás mentesen fussanak? (Nem szeretném nagyobbra cserélni, nekem elég)
  • grebber
    #1501
    LG’s 2019 OLED TVs are getting Nvidia G-Sync support
  • grebber
    #1500
    1650Ti és 1660 Super érkezik...
  • broman191
    #1499
    Nincs jelentősége, OC scannerrel GPU esetén ugyanott, betonstabil 2.0 GHz felett lesz a végük, meg memóban is ha ugyanolyan gyártó chipjeit használják. A hűtés láthatóan nem lesz különösebb korlát egyiknél sem, inkább a TDP limit, ami biztosan ugyanaz.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.07.27. 13:00:25
  • __Jacek__
    #1498
    Kicsit tunningoltam de csak pikk pakk mem+1000 és 2115-ről indulva 2055-őt tartja egyenlőre, 63-67 fok között természetesen nulla hangal :D

    Tunning nélkül egyébként 1440p-ben Division 2 ultrán, ugyan az a gép 1080Ti Gaming X Trio kihúz 2080s Gaming X Trio bedug, 70 fps a teszt 92 az S.


    A 1080Ti max tuningon majd megnézem mit lép a 2080s tuningal.
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2019.07.27. 11:14:14
  • Tinman #1497
    Észrevettem egy különös dolgot... idehaza NINCS és sehol nem is szerepel Asus Strix 2070 Super O8G. Kizárólag A8G kapható és érkezésen se szerepel sehol, holott az a csúcs 2070-ben. Pedig 1905 MHz-re boostol az Advanced 1770 MHz-éhez képest ami nem kevés!

    Van valakinek tippje ez miért lehet?
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.07.27. 09:16:51
  • Tinman #1496
  • __Jacek__
    #1495
    Beraktam akkora mint egy b30-as tégla :) minden nélkül 1965mhz boostot tart folyamatosan dobozból, többi majd holnap.
    Egy superpositiont futattam ott a tunningolt 1080Ti-re 20% ráver stock.
  • __Jacek__
    #1494
    13 órakkor jön a X Trijó :D
  • __Jacek__
    #1493
    Nem is azért írtam , attól még nem a mo viszonyok az írányadóak. MO is rendelhetsz kintről pl EVGA fullos a support, Amazon simán szállít semmi probléma a garival, sőt hamarabb lesz gariztatással probléma otthon mint az amazonnal.
  • Tinman #1492
    Hidd el most innen csak te vagy svédben :-D

    Magyar fórumon, nyilván Magyarországról, a hazai piacról beszélek :-(
  • __Jacek__
    #1491
    Nagy ívben sz.. az RT-re majd pár év múlva vissza térünk rá... Meg a 2080 mennyivel gyorsabb RT alatt mint az 2070S szerintem az is egy forintot nem ér :D
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2019.07.26. 09:06:38
  • __Jacek__
    #1490
    Neked címeztem de a topicnak írtam:)

    De egy árban van, nézd meg a őszi nyító árakat pontosan úgyan azok, itt svédben 2070s 6500 korona, 2080 7500, 2080s 9299 ugyan az a Palit GameRock ami egy super kártya.
    31 most a szorzó a koronára.
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2019.07.26. 09:05:06
  • Maala
    #1489
    Igen, az a legjobb p/p most a felhozatalból. :-) Amíg be nem kapcsolod az RT-t.
  • Tinman #1488
    Érthető... engem most is csak annyi motivál, hogy előre lépjek és ne hátra. A 1080TI után a 2070S egy kis lépés hátra.

    Ettől függetlenül sokat gondolkodom rajta, még semmi sincs kőbe vésve.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.07.26. 08:59:13
  • Tinman #1487
    Nem is állítottam ilyet. Azt írtam, hogy engem is meglepett, hogy sokan vannak 2080 tulajok akik szerintem buta módon most kimenekülnek a 2080-ból az alig jobb 2080S miatt. DE!

    Ez sem ilyen egyértelmű ugyanis külföldön nincs olyan tróger árazás, mint itt. Külföldön ezek egy árban vannak, ill. néhány helyen már olcsóbb kicsivel a 2080. Nálunk meg abból az ígéretből, hogy a 2080 és a 2080S egy áron lesz semmi nem valósult meg.
  • __Jacek__
    #1486
    Most a 2070s ami megéri szerintem, alapvetően az embereg 98% kielégíti, nekem VR miatt kell a power.
    Kosárban volt a Ti is , de az aztán tényleg nem érte meg a 120k pluszt.
  • Maala
    #1485
    Pont arról beszélünk, hogy most sokkal jobban megéri a 2080, mint a 2080S, amikor a 2080S-t behozták a 2080 alternatívájaként... Eddig az 1080 Ti volt az alternatívája, ha meg tudtál barátkozni az RTX hiányával. T_T
  • __Jacek__
    #1484
    Bármiylen hihetetlen nem mindenki 2080-ról vált 2080s-re, ha most drága az S akkor nem volt drága ősszel a sima? :D PC mindig is egy pénztemető volt..
  • broman191
    #1483
    Ajándékba, asztal alá ha billeg... :D
  • Maala
    #1482
    De... 0-val nem lehet osztani. :-o Szóval mivan a lejárt garis 2080-akkal? :-o
  • broman191
    #1481
    Szvsz elég nagy amerikanizált fogyasztó majomnak kell lenni ahhoz hogy valaki 1 éven belül kiszálljon egy újonnan vásárolt 3 év garis 2080 buliból, csak mert most jött az észlelhetően szinte semmivel sem jobb Super...úgy hogy az RTX játékok tömkelege még mindig sehol. Még mindig ott tart a dolog hogy majd patchelgetünk támogatást a megjelenés után valamikorra, ala Wolfenstein... Azért kíváncsi leszek rá hogy idővel miféle árkülönbségek lesznek a használt 80 és 80S között, mert a teljesítményük alapján százezrenként legfeljebb 5 ezer logikus, meg még annyi per garis év.
  • Tinman #1480
    Most kb. 165-170k-ért megy a kártyád 2nd hand... anno akitől pár hónaposan vettem a 1080TI-t, 100k-t bukott rajta kevesebb, mint fél év alatt.

    A 4k@60 is még inkább csak álom. Elég megnézni a Steam Survey-t és látni, hogy nem is annyira gyakoriak a játékosok körében ezek a 150-200+ ezres kártyák, sőt...

    (Ez gondolom ilyen evolúciós maradvány... biztos engem toltak ki a barlang elé, hogy jelezzek, ha jön a karfogú. Rohattak'!)
  • Maala
    #1479
    Hát, ez ilyen szakma, a hardvereken legtöbbször buksz... *ránéz az MSI 1080 Ti-re, amit 235k-ért vett, és túladhatott volna rajta majdnem 300k-ért is egy időben...*

    Én 1440p-n játszom 144Hz-es Gsync monitoron, szóval ki lenne a craftja használva egyébként. :-) 4K gaming amíg 60 meg 75Hz-ről van szó... nevetséges. :-D

    Lehet át kéne nevezned magadat Gergőnek, azok az éberen őrködők! :-D
  • Tinman #1478
    Egy játék közbeni komolyabb terheléskor mi a leghangosabb? A VGA hűtés. Azt fogod leginkább hallani.

    Nyilván a CPU és sys hűtés, meg a gagyi 7200RPM-es vinyók is hozzáadják magukét egy rosszul összetákolt konfigban.

    Nekem a legnagyobb gondot a HDD okozta. SSD user vagyok majdnem 10 éve, de kell HDD is. Visszaküldtem párat mire egy megfigyelőrendszerekbe szánt WD purple végül maradt és így is ez a PC-m leghangosabb eleme, ha éppen egy filmet nézek pl. Gamingnél nyilván a VGA.

    A 2080TI szerintem felejtős. Megveszed 1 év alatt garantáltan elbuktál 100k-t rajta, ez így unatkozó nyugdíjasoknak fér csak bele, azoknak úgyis több a nyugdíjuk, mint egy dolgozó fizetése -.-

    Na de nem csak ezért felejtős, hanem főleg azért, mert nem minden játékban képes maxon a 4k 60 frémre... egy közel félmillás kártya. Akkor úgy mégis minek? SLI-be? Meh. Egyszerűen nem jött még ennek el az ideje sajnos. Pedig már tűkön ülök. (Szerencsére a PS4 130 ezerért bevállalja a 4k gaminget, én meg halálra röhögöm magam rajta.)

    A 2080S van ahol 8%-ot is hoz, de valóban annak baromság megvenni, akinek már van egy 2080-a a gépben. 1080TI és egyéb RTX nélküli kártyák esetén már nehezebb a kérdés... Én úgy döntöttem, hogy érdekel az RTX, de ha már váltok akkor nem 2070-re visszafelé, hanem megint egy picit előre. Így lépdelek előre évtizedek óta! Szó szerint a C64-től jöttem fel ideáig, apró lépésekben, a régi hw-t mindig eladva, az újhoz hozzátéve és így SOHA nem fáj nagyon. Mert most zsebből 300k-t kiszurkolni fájna, de a régit eladva máris simábbak a ráncaim. Nekem ez erről szól, lépések előre egészen a csúcsig és nem is vagyok annyira hú de messze a csúcstól :-)

    Még valami... a 2080 kifutó kártya! Főleg külföldi fórumokon olvasom meglepődve, hogy milyen sokan menekülnek most ki belőle és váltanak 2080S-re, mert 2080TI-re ők is sajnálják a pénzt. Szóval, 2080-at nem bölcs dolog már venni, mert ami kifut, annak a használt ára is egyre komolyabban csökken és sok rajta a bukta, ha kiszállnál belőle.

    Soha nem volt még "kakihangos" gondom Strix kártyával. Ezért fizetek értük mindig többet, mert a csend nálam tényleg nagyon fontos. Egy ideje már füldugóval alszom... más fel sem ébredne azokra az apró éjszakai zajokra, amik jellemzőek egy emberek lakta településen, de én nem más vagyok :-/
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.07.25. 22:02:59
  • Maala
    #1477
    Azért ne tegyünk úgy, mintha az egész csak a VGA-tól függene. A ház és a házban lévő ventik, a HDD és a HDD tárolója (gumitalpak?), a táp... Elég sok zajforrás van még a VGA-n kívül.

    Hiába költesz csak a VGA "csendjére", ha mástól ugyanúgy hangos lesz a géped.

    Érdekes ötlet megmérni a gép zaját, de inkább nem viszek haza munkát manapság már. :-)

    Nekem is volt már Gigabyte, MSI, Asus és EVGA kártyám is az utóbbi 3 százasból nVidia oldalon, egyikkel sem volt bajom őszintén szólva... Egyedüli rossz élményem a legelső MSI 280X-emmel volt, azóta nem veszek AMD-t, legyen akármilyen jó is. :-) (Spoiler alert: nem azok, kb a 2080S szintjén voltak csak mindig is legfeljebb "megériségben")

    Nem tudom, zaj helyett nekem a határt inkább az jelenti, hogy hiába jobb a 1080 Ti-mnél a 2080 Ti 30%-al 1440p-ben, ha 70%-al többe kerül ($700 usd volt a gépemben lévő MSI Gaming X első héten vs $1200 még a mai napig is...). Ezt lehúzásnak érzem, és inkább kéjesen élvezek el, amikor hallom az nVidia CEO sirámait, hogy "nem keltek olyan jól a 20xx-es kártyák, mint számítottunk rá".

    Mert ugye mindig van, aki leszól, hogy a "pénztárcáddal szavazást" semmibe nézik a cégek. :-)

    Szóval nekem inkább price/performance számít, és hogy az ésszerű legyen. Szó nélkül megvenném akár holnap a 2080 Ti-t, ha egy normális p/p kalapba kerülne.

    Visszakanyarodva a témához ekkora kitérő után: Ebből a szempontból az RTX 2080S az új "Superek" legnemszuperebbike. 5% teljesítménynövekedés $700-ért a sima RTX 2080-hoz képest, amikor azt most már 10%-al olcsóbban megkapod $630-640 körül.

    Szerintem itt vérzik el. Persze ettől még a 2070S kb a legjobb p/p-ben... De az egy másik történet.

    Sajnos sose tudhatod, mikor fogsz ki egy hibás példányt, lehet, hogy a rendelt Strix lesz kakihangos (ne legyen így), és a 30k-val olcsóbb, de alapórajelen 5%-al gyorsabb Super meg szuperhalk lenne... Melyik típus amúgy ez az olcsóbbka?
  • Tinman #1476
    Csendes helyen, csendes szobában, de működő gépemtől kb. 4 méterre vagyok éppen. A zajszintmérőm 19-21 dB között ugrál, ez a légzésem miatt van, ha visszatartom inkább csak 19.5 dB.

    Szerintem a 32 dB-es VGA zaj (vagy legyen 35 dB a másik teszter szerint) terhelés mellett, az nem kicsit megér minden pénzt. Ahogy írtam, a korábbi Strix kártyáim is mind vastagon többe kerültek, mint adott GPU-val bármi más, de örömmel fizettem értük. A csend, a mai világban aranyat ér.

    Most is látok 2080 Super kártyát bő 30k-val olcsóbban, de 100k-val olcsóbban se kéne.
  • broman191
    #1475
  • Maala
    #1474
    Az megvan, hogy 32 dB a normál éjszakai csend hangja kb? (tücsökciripelés nélkül, az felviszi 40-50re is akár) "Szinte semmi" x 2 azt még mindig semmiként fogja hallani a füled. :-)
  • Carmang
    #1473
    Az megvan, hogy a deciBel logaritmikus alapú, azaz 3dB növekmény az kétszer nagyobb hangosságot takar? :)
  • broman191
    #1472
    Egy szobába leültetve 3 decibel eltérést valszeg csak szuperember mondana meg. Számomra legalább annyira fontos hogy pontosan milyen hangja van a hűtésnek, azt pedig általában egyetlen review sem közli, legfeljebb a technikai adatokból lehet következtetni. Lehet az egyik gyártó terméke zavaróbbnak hangzik majd ugyanazon a zajszinten mint a másiké pusztán a csapágyazás típusából adódóan...nálam a Sapphire Nitro szinte csapágyasan csörgős volt 1000 RPM alatt is, már újkorától, amíg az MSI Gaming szériás - használtan vásárolt - cuccaimnak eddig szinte nulla motor- és csapágy zaja volt, a fordulatszám növekedésével észrevehetően inkább a szélzaj növekedett...így ha felár fizetés, akkor MSI bérenc vagyok. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.07.25. 17:44:15
  • __Jacek__
    #1471
    A Strix OC itt svédben sincs legelső időpont 08.01.
  • Tinman #1470
    Nagyon várom már :-) Sajnos a nagyker is azt írja, hogy 2 hét kb. mire megkapják, pedig azt hiszem az ország legnagyobb nagykere. :-/

    Addig is 8700k IGP-vel mérgezem magam... meg PS4-el, de nem tudom melyik az elavultabb :-D
  • __Jacek__
    #1469
    Egs:)
  • Tinman #1468
    Nagykerbe érkezik 2 db. Strix... az OC-s, legnagyobb vad 2080 Superből.

    Oh elnézést, már csak 1 foglalható ;-)
  • __Jacek__
    #1467
    Tudom hogy a teteje de pl azért a Guru3D tesztben 35decibel az azért hihetöbb.
  • Tinman #1466
    Pedig szerintem nyugodtan elhiheted. Az Asus Strix-ek 1080TI, 1070 esetében is hihetetlen csendesek voltak még terhelés alatt is. Én mondtam, hogy az MSI Gaming X Trio, meg a Strix a teteje... nem véletlenül kerülnek többe.
  • __Jacek__
    #1465
    Elvileg Pénteken. De mit látod nekem a nickem itt is ugyan az :)
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2019.07.24. 19:24:39