2146
nv
  • grebber
    #1585
    TSMC Secures Orders from NVIDIA for 7nm and 5nm Chips
  • grebber
    #1584
    Nvidia reportedly readying GeForce MX450 to challenge AMD and Intel
  • Lebowski
    #1583
    sziasztok,

    ha telepítésnél ezt írja, akkor a legegyszerűbb, ha lenyalom az egész experience-t, és kezdek előről mindent, vagy esetleg erre van valami ökölszabály megoldás? Kifejezetten erre nem találtam megoldást, de lehet, hogy bután kerestem.

    Kép

    Előre is köszi
  • grebber
    #1582
    Két Ampere architektúrával készül az NVIDIA
  • grebber
    #1581
    Ray Tracinget mindenkinek! - Az Nvidia már megint egy lépéssel az AMD előtt jár
  • grebber
    #1580
    Rumour | NVIDIA GeForce RTX 3090 Ampere GPU to sport 4,992 CUDA cores and 12 GB of 18 Gbps VRAM
  • grebber
    #1579
    Bemutatta a DLSS 2.0-t az NVIDIA


  • grebber
    #1578
    Csak az év végén jöhetnek a hamarosan debütáló Ampere GPU-k
  • grebber
    #1577
    A DirectX 12 Ultimate összeházasítja a konzolt a PC-vel
  • grebber
    #1576
    Rumour | NVIDIA delays Ampere GPUs until Q4 2020, but an announcement could be happening next month
  • grebber
    #1575
    NVIDIA Ampere: GeForce RTX 3080 Ti is 40% faster than RTX 2080 Ti

  • grebber
    #1574
    Az NVIDIA csak livestreamen rendezi meg a GTC eseményt

    "A vállalat sajtóközleményben jelentette be, hogy ugyan a GTC 2020 nevű eseményüket megtartják a korábban tervezett, március 22-i és 26-i időpontok között, de kizárólag online streamek formájában. A San Jose Convention Center helyett tehát a gép előtt ülve követhetik az érdeklődők mindazt, amit a cég vezetői és szakemberei elmondanak."

    Lement este az amd bemutatója és csak év végén jönnek az új karik...Szóval ha az nv nyáron durrant akkor megint tarolni fog ismét konkurencia nélkül...
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.03.06. 10:16:15
  • grebber
    #1573
    Ismeretlen nvidia GPU-k
  • mulli1986
    #1572
    Ne haragudj, rosszul emlékeztem. Maala hozzászólását vettem magamra, bár így most utólag visszaolvasva, abba se volt túl sok személyeskedés (max hogy le intel fanatikusozott). (Úgy látszik nekem is tud megjönni....)

    Bocsi, most nem Te voltál, de azért neked is van egy stílusod és az megragadt már bennem. Most nem te voltál, az biztos :)
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2020.02.20. 15:23:31
  • grebber
    #1571
    "Inkább grebbernek volt sértő a stilusa, de tőle már megszokhattuk. "

    Az időzőjel senkit se zavarjon....mert mi a fasznak van kitalálva ha nem arra hogy mástól idézzen az ember,de ja én vagyok a paraszt hogy beollozom a híreket..
  • mulli1986
    #1570
    Inkább grebbernek volt sértő a stilusa, de tőle már megszokhattuk. De látom, gondolom azért vetted magadra, mert a Te HSZ-re válaszoltam. Ok nem neked szólt az a része.
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2020.02.20. 11:53:13
  • broman191
    #1569
    Mivel voltam sértő? Nem állt szándékomban, a félreértés kölcsönös. :) Egyetértek én is az ár-érték arányos cuccok vásárlásával, én is nézegettem anno a felfújt árú 8/9gen i5-öket, aztán vártam és évek után inkább kikötöttem a Ryzen 5 3600-nál hasonló áron. CPU fronton szinte megszakítás nélkül egyszer kék majd egyszer piros tulaj vagyok, VGA-ban is többnyire, bár mára inkább a zöldek felé húzok. Az "intel+nvidia vagy AMD+ati" régi városi legenda/vallási harc kategória, többen is utána járnak időről-időre és nagyon ritka esetben hoznak lényeges eltérést a különféle kombinációk. A laptop fejleményeket legfeljebb fél szemmel követem, de PC-s téren is hasonló az élmény, hogy az Nvidia jóval népszerűbb mint az AMD. A legutóbbi RX 5700 széria biztosan nem ment nagyot, összességében még romlott is a negyedéves piaci pozíciójuk, a driverekkel is akadnak súlyos gondok. A hordozható hardveres térben érthető hogy gyengélkedett az AMD, mivel jellemző hogy a megoldásaik idle és video playback fogyasztása lényegesen rosszabb mint a zöldeké, ciki ha gyorsabban merül az akku miatta. A Ryzenek előtt a CPU-ik fogyasztása és teljesítménye is problémás volt, szóval az Inteles laptopok nyertek. Jelenleg viszont a 3gen Ryzenekkel és az Intel botladozása nyomán olyan sikeresek lettek, hogy valamelyik nagyobb márka, talán az ASUS be is jelentette hogy csak AMD CPU-val szerelt laptopokat fog piacra dobni. A Steam HW survey szerint VGA fronton az Nvidia kétharmada gyakorlatilag töretlen, az AMD pedig képtelen kimozdulni a 14-15%-ról...CPU-ban jövöget fel az AMD, de hasonlóan rossz pozícióból.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2020.02.19. 17:20:28
  • __Jacek__
    #1568
    Ez egyenlore ha, meg hu meg majd. Az hogy bejelentenek valamit ami nagy valoszinuseggel nem gamer cucc lesz semmit nem jelent. Nyar kozepe vege elott semmi nem lesz belole. Megvarjak a AMD kartyat es majd arra lepnek.
  • mulli1986
    #1567
    Én eddig is tudtam, hogy a PC drága dolog, de sose szerettem a konzolokat és szeleskörűbben használom fel, mint egy konzolt.

    Totál félre értetek. Nekem egyáltalán nincs problémám.
    Nem vagyok se inteles, se semmi. Régen AMD procival ATI kártyát vettem, mert az volt jó a játékokhoz ár/érték arányban. Előző konfig amit le kellett cserélnem meg az az előző mind AMD+ATI kombó volt. Most az nvidi mellé vettem egy szar túlárazott 8400-et vagy 1 éve 60e forintért gyári hűtővel (most néztem hogy máig ilyen árba mozog, szal biztos nem 40ért vettem ahogy írtam). CPU benchmark alapján egy sokkal szarabb de ilyen árban lévő i3-at akartak rám sózni.
    Ha jól veszem ki sértegető szavaidból manapság már nincs ilyen kombináció, hogy intel+nvidia vagy AMD+ati, mert minden elmegy mindennel ugyanazon a teljesítményen, de én már csak ilyen maradi vagyok. Egyébként a proci és alaplap így volt 80 körül.
    A darabszám meg nagyon sokat számít és mivel rengeteg asztali gépet és lapost gyártanak (lehet nem vesznek, de gyártanak ami már az intelnek vagy AMD-nek nem mind1) "integrált videókártyával", tehát nicns benne videókártya, ezért azért nagyon nem mindegy, hogy mennyi a darabszám. BTW AMD kártyával szerelt laptopokat nem is látok olyan helyen, ahol tudják mi hozza a pénzt.
    EGyébként erre a kérdésre a consol kiszolgálás és szerverközpontok megnyugtató információval szolgált.
  • broman191
    #1566
    A CPU piaci stratégiájuk valóban jobban bejött, de az Intel gyengélkedése erősen hozzájárul ahhoz hogy nagy gurításnak hat a Ryzen... :) Már csak VGA-k terén kell behozni a moduláris felépítést a képbe, aztán lehet kiadni "Threadripper GPU-kat"...előtte meglátjuk hogy az Nvidia mit alkot vele, ha a pletykák igazak és tényleg meglépik. Ha mindketten megoldják, akkor a 20'-as években már a múlté lesz a bizonyos kategóriára folyton nincs új GPU fejlesztés rákfenéje...

    #1564: Nem igazán értem hogy mi a problémád, amikor van új 2060 Super és 5700 XT is 140e Ft környékétől, mindkettő VR ready kategória, nagyjából hozzák a 2070 szintjét. Az AMD persze nem sugárkövet, ne de VR-ban az még odébb van...vagy van klasszikus megvilágítás sebességgel vagy sugárkövetős gyönyörűség a lassúságtól sugárban hányva...az utóbbi élményt meghagyják a devek maguknak. :D A VR még nagyon gyerekcipőben jár, de amint egyre inkább betör majd a mainstreambe, biztosan nem 40 ezres procival lesz kihajtva a csoda VGA mellette... :) Másrészt az AMD egyre nagyobb szeletet hasít ki magának a szerver piacból valamint az új konzolokba is szállítja a hardvereket, csak megmaradnak azért, akármennyire "vágják maguk alatt a fát"... ;)
    ...és ha már relatíve drága a PC-s hardver, akkor csak mosolyogni tudunk a Sony problémáján, hogy állítólag 450$ körüli összegbe kerül nekik egy PS5. Aki költ a PC-jére annak ez mondjuk egy felső-közepes VGA és még csak a polcra lehet rakni...mellé lehet plusz annyit elkölteni alá egy konfigra. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2020.02.17. 17:08:20
  • Maala
    #1565
    What? Procit veszel és alaplapot az AMD-től, mert bár az alaplapot nem tőlük veszed közvetlen, de az Asus, MSI, stb. perkál nekik lóvét ugyanúgy értük. A kettő együtt normális helyen ugyanannyiba kerül, mint egy VGA. Nem a felsőkategória a mérce még mindig.

    Hogy érted a VGA vs proci darabszámokat? :D Átlagban 1-1 lesz, nagy ritkán 4-3-2v1, és üzemi felhasználóknál (kutatóintézetek/egyetemek, IT cégek) lehet 0vSok, vagy SokvSok, vagy... bármilyen. De azokra egyedi árszabás van úgy is.

    Ha "szaré' hugyé" (nem) veszel Intelt most, amikor sokkal jobban megéri AMD-t venni, az az egyéni szociális problémád. Nem hinném, hogy veled (Intel fanatikus) számoltak volna egyébként is piaci elemzések során.

    Én tuti, hogy maradok a legésszerűbb ár/érték aránynál, ha lecserélem a mostani cpu+lap kombót. És az most nagyon nem Intel.
  • mulli1986
    #1564
    Lehet én gondolom rosszul, de tekintve, hogy pénzügyileg a procik messze jobb árban vannak, mint a videókártyák, ezzel csak maga alatt vágja a fát az AMD. Vacak 40e forintos procival hajtom ki a gépet, mikor a VR miatt ott van a 200e forintos 2070 a gépben. És gondolom a felhasználók többségének kell a videókártya akár laptopba akár PC-be. Nem tudom a videókártya VS proci darabszámokat, de cseszheti az AMD, ha én is veszek egy intel procit "szaré hugyé", mert a videókártyára vagy úgy bármi másra többet költök, ami meg Nvidia...
  • grebber
    #1563
    "NVIDIA Hints At Ampere GPU Launch At GTC 2020: ‘You Won’t Be Disappointed’

    És már megint elkésett az AMD a Big Navi-val, 1 hónap és bejelentik az Ampere-t... Állítólag már a 3080 is 20-30%-ot ver majd a 2080 Ti-ra, ráadásul egy korábbi pletyka alapján a 80/Ti classnál árcsökkenés várható (valószínűleg csak leszedik az FE-ről a felárat és 1000/700 dodó lesznek), úgyhogy most már hiába veri a nagy Navi a 2080 Ti-t. Amennyire feltörlik most a padlót az Intellel a CPU piacon annyira nem képesek versenyezni az Nvidiával a GPU piacon..."
  • grebber
    #1562
    Some EVGA GeForce RTX 2060 KOs ship with Turing TU104 GPU, not TU106
  • grebber
    #1561
    Rumor: First NVIDIA “Ampere” GeForce RTX 3080 and RTX 3070 specs surface


    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.01.24. 21:05:22
  • grebber
    #1560
    NVIDIA-Matrox együttműködés
  • grebber
    #1559
    NVIDIA MX330 és MX350 - még egy kis Pascal a laptopokba
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.01.21. 19:47:07
  • grebber
    #1558
    NVIDIA RTX 3080, RTX 3070 SPECIFICATIONS LEAKED FOR THE FIRST TIME
  • mulli1986
    #1557
    Na igen, ez a bajom nekem is. Eddig mindig úgy építettem gépet, hogy az adott generációból, összelapátoltam egy közép felső kategóriás gépet, amint 4-5 évig gondmentesen használtam. Aztán mire siekrült rávenni magam, hogy fejlesszek, addigra leváltozott a sockettől kezdve a ramokig mindden és gyakrolatilag maradt egy régi gépem, ami a kutyának nem kell, meg építhettem nulláról egy újat. A legutóbbi esetben egy villám kinyírta az amúgy is csereérett gépemet, így az ment a levesbe, kb 1 év alatt építettem a mostanit a régi házban. A régi gépembe meg áttettem, amit lehetett és csináltam belőle egy filmezős PC szervert. Hogy ne gyűljenek a gépek a házban, el szeretném kezdeni a cserélgetést. Alaplap, proci, memória, stb. Aztán nyílván legkésőbb egy év múlva a kártyát is, mert lemegy róla a 3 év gari. Az igényeim most kimerülnek maximálisan a VR-ban, de ha nem akarok megint várni 5 évet egy nagyobb frissítésre, akkor folyamatosan fél évente kéne cserélni valamit és eladni a másikat
  • broman191
    #1556
    Az igényeidtől függ, valszeg sokan még évekig megtartanák...és a végén csúnya buktával szállnának ki belőle. :) Amíg garis addig általában ér is valamit, az utolsó 1 évben érdemes lecserélni. Engem őszintén hidegen hagy a GTC, Computex és hasonlók, a CES-nek is nagyobb volt a füstje minta lángja...sokadszorra. Szűkszavúan megosztják hogy miféle hiper-szuper új hardvereket sikerült alkotni, nagyszerű új lehetőségekkel, aztán pár kóstolón túl szélesebb körben ki lesz használva majd valamikor. Az év során meglátjuk a 20'-as RTX támogatású szoftver kínálatot, köztük az első next-gen multiplatform hírmondókkal, mekkora teljesítménybeli előnyt hoz majd az újabb generáció, mire lesz elég a mindmáig leginkább tech demókban élvezhető első generáció...no és hogy az újabb megkésett AMD felső kategória mit villant majd... :) Mindenesetre az Ampere mende-mondák szerint a chipek felépítése miatt csökkennek az újabb generáció gyártási költségei, ami persze lehet hogy a végfelhasználói szintre alig érezhetően fog csak leszivárogni...ha kb. 150-ért elmegy majd a 2070 és beszállhatsz egy többek között jóval gyorsabban sugárkövető újabb hetvenesbe 200 körül, az még nem olyan szörnyű forgatókönyv. :)
  • grebber
    #1555
    Mennek a pletykák ezerrel:

    "Tegnap meg arról írtak, hogy az Nvidia lehet előrehozza az Ampere rajtot GTC-re. Ma (US time) meg mar arról, hogy elhalasztottak a rajtot a Computexre.

    Árakról is megy a találgatás:

    - RTX 3080 Ti could launch at US$1,099, US$100 shy of the RTX 2080 Ti FE
    - RTX 3080 will cost US$699, matching the RTX 2080 SUPER while undercutting the RTX 2080 by US$100."
  • mulli1986
    #1554
    Én csak azt nem tudom, hogy mikor kezdjek el gondolkozni azon, hogy eladom a RTX2070-et és váltok valamire. Illetve mire váltsak majd az új szériákból, hogy ne kelljen megint 200e-et kifizetni, még is hasonló szinvonalat kapjak
  • grebber
    #1553
    NVIDIA Will Be Annnouncing 7nm Ampere GPUs At GTC 2020 In March
  • broman191
    #1552
    Örömteli hogy beesik az ára nagyjából oda amennyiért középkategóriásként jó lett volna látni a megjelenéstől...amennyiért kb. fél éves használt karik eddig is elérhetőek voltak. Ami zavaró az a hírverés körülötte az EVGA részéről, mivel úgy tesznek mintha valami újdonság lenne, közben továbbra is ugyanolyan alacsony órajelekkel adják mint eddig, hogy az AIB konkurencia már akkor is adta magasabbakkal amikor a 2060 új volt.. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2020.01.11. 18:53:02
  • grebber
    #1551
    És ez téged mit zavar? Tesztekben az 5600XT verése esetén pont elég ez az ára hogy ne amd-t veygen aki venni akar VGA-t..

    Most jön majd "állítólag" a 2080ti verő AMD is szóval frankó áreső jön a 2080akra is... Bár lassan itt vannak a 30xx-ek a kutya se akar már 2xxx-es nyomorékokat venni
  • broman191
    #1550
    A marketing bull$hit szerint, no de nem változott semmi, a jó öreg 2060 leárazva. Ugyanaz a memó, ugyanaz a GPU mint a startkor...csak egy tipikus kifutó szériás árcédula nyisszentéssel. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2020.01.11. 16:13:38
  • __Jacek__
    #1549
    5600XT-re válasz
  • broman191
    #1548
    Annyira viccesek ezek az 'ultra hyper super gaming' kiadások a hajszálnyival emelt gyári órajeleikkel...1700 MHz, vicc. Egy értelmes hűtésű, tápellátású és nem kiemelkedően szilikon lottó győztes 2060 is elmegy teljes terhelésen stabil 1900 MHz felé az OC Scanner által készített custom boost curve segítségével. Mondjuk újonnan 100-110e Ft környékén 3 év garival egészen vonzó...csak kifutó szériaként nem mintha csak az EVGA árazná majd így...
  • grebber
    #1547
    EVGA Unleashes $279 GeForce RTX 2060 KO Gaming Graphics Card, Tackles The AMD Radeon RX 5600 XT – RTX 2060 KO Ultra For $299 US
  • grebber
    #1546
    350k alatt szerintem semmi esély rá, hogy lesz..
    Bár az is igaz sokaknak ez is olcsó