2146
nv
  • MerlinW
    #1745
    Amíg minden igényedet kielégíti, semmi értelme váltani.
  • mulli1986
    #1744
    Nem tudom, hogy lenne-e értelme kisebb árréssel 2070-ről 3070-re váltani, mert máig teljesen jól kiszolgálja még a VR igényeimet is a kártya. Szerintetek? Vagy inkább várjak egy új generációs szemcsit és majd azzal?
  • grebber
    #1743
    RTX 3090 8K Gaming - FIRST in the WORLD

  • Rita79
    #1742
    Tom"s Hardware tesztek





    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2020.09.21. 23:27:23
  • Rita79
    #1741
    A lenti adatok átlaga szerint csak 8,825%, tehát még 10% sincs. Így még egy kicsit jobban megéri az árát. :D
  • Voltan
    #1740
    Hehe, a hülyének is megéri. Plusz 10% kraft majdnem dupla árért!
  • grebber
    #1739
  • __Jacek__
    #1738
    3080 levő 3 ventis most nagyon halk tesztek alapján, ettől még a 2 ventis lehet tornádó :D
  • Zsoltee_a_bator
    #1737
    Fura.. lehet, hogy hulyeseget mondtam. Egy zotac 2070 super tesztet olvastam korabban, ahol nagyon lehuztak a zaj miatt (tulharsogott minden mas modellt), meg extra minusz pont, hogy nem kapcsolja le ventit hasznalaton kivul.

    Icestorm 2.0 a neve a hutonek es csalodtam, mikor lattam, hogy a 3070-re is azt raknak.

    Most hogy rakerestem specifikusan a hutore, egy csomo pozitiv reviewt is latok.

    Lehet, hogy hibasan szerelt unitot teszteltek.
  • grebber
    #1736
    Én nem tudom nekem eddig csak 1 zotac-om volt az 1070ti.. annál nem volt ilyen. Az kb 55-60%-os venti fordulatnál kezdett hallható lenni. De game alatt sose volt 70 felett. Az való igaz maxon 100%-on olyan volt mintha a ferihegyről éppen akkor szállt volna fel egy boing. De mivel ez csak akkor volt amikor felhuztama progiban hogy megnézzem milyen szóra sem érdeme. Ezek szerint ezt a jó dolgot a 20xx-re elrontották?
  • Zsoltee_a_bator
    #1735
    Zotac olcso, de neztem a 3070-et es ugyanazt a vacak hutot rakta ra, mint a 20xx generaciora. Nem kapcsol le idle modban es nagyon hangos terheles alatt.
  • MerlinW
    #1734
    20 ezer, ~150 országra. Az máris 3 millió és a fejlett országokban valszeg több, mint 20 ezer kell. Továbbá még csak az Amazonról beszéltünk.
    Az összes gyártó együtt tud kb 3-400 ezeret legyártani egy hónap alatt, ha rendelkezésre állnak az alkatrészek.

    Egyébként NV tweet-elte, hogy minden nap mennek szállítmányok minden országba.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.09.19. 19:10:15
  • grebber
    #1733
    Zotac tweetelt, hogy 20 000 darab rendelést kaptak német amazonon a kártyára...

    Az mekkora blama hogy szaros 20k kártyát nem tudnak legyártani... időre... nem is értem akkor miért nem tolták el addig a launch date-et amig nincs minimum több százezer VGA legyártva... 20 ezer lol nevetségesek
  • Borg
    #1732
    Ezek a pletykák kb saját magukat cáfolják meg napról napra.
    Érted, hiány van a 10GB kártyákból, mert a micron nem tud elég GDDR6X-et gyártani, ráadásul az is drágítja meg.
    De persze jön a 20GB-os :D Hogyne jönne elvégre ki ne húzna lapot még 19-re...
    Hogy jövőre mi jön, az meg kit érdekel. Negyedévente jönnek általában picit szebb, picit gyorsabb kártyák, ennyi erővel örökké várhat az ember. Most ráadásul nem pici az előrelépés a 3080-al.
    Mindemellé az egész hypeot az eteti, hogy tesztprogramok által kijelzett memória allokációt hisznek valós felhasználásnak -> igénynek. Aztán kiderült a game devektől, hogy 4K-ban is talán 4-8GB között lehet max a jelenlegi játékok valós igénye. Ebből is látszik, hogy az nvidia jól döntött. Legyen kicsit több a 8-nál, de inkább gyors mint sok. A 10GB-ot ráadásul még az árába is bele lehet passzírozni, meg a fogyasztásába is. (és nem 3.5% jut kártyához launchkor hanem 7% :DD )
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2020.09.19. 15:45:18
  • MerlinW
    #1731
  • grebber
    #1730
    Már megy a neten az ubran legend nincsenek is kártyák addig nem is lesznek amig a drágább több ramos verziók ki nem jönnek hogy akkor már azt vegyék... Ezt is tuti a koronavírus tagadok találták ki
  • __Jacek__
    #1729
    Alap kártyák közül szerintem is a TUF e legjobb most, jól is megy és nem hangos! EVGA-t Nov 31-re találtam :D
  • MerlinW
    #1728
    Én is TUF-ra vadászom, de még nem sikerült foglalni :)
  • Borg
    #1727
    Én tegnap óta próbáltam behúzni egyet valahonnan, végül egy 3080 TUF OC-t sikerült foglalni.

    FE esélytelen volt, meg se jelent a vásárlási lehetőség nvidia.de-n. EVGA XC3-at akartam volna még, de szintén esélytelen, sehol sincs, sőt, még prognózis se, hogy mikor érkeznek. Még az FTW3-at is kifizetném, egye fene, ha lenne. De nincs.
    TUF-ról legalább ausztriában biztosan állítják, hogy volt is meg lesz is még jövő héten is.

    Ráadásul a TUF OC a TPU teszt szerint eddig a legjobb tesztelt AIB kártya lett. Úgy látszik tanultak a TUF 5700XT problémáiból. Átszámítva 290k-ban lesz. Hacsak addig nem találok még jobb ajánlatot. De per pillanat egész európában semmi.
  • grebber
    #1726
    GIGABYTE confirms GeForce RTX 3060 8GB, RTX 3070 16GB and RTX 3080 20GB
  • Rita79
    #1725
    Szerintetek ez a teljesítmény növekedés elegendő motiváció lehet egy upgradet 1080 Ti-ról? Valahogy én még keveslem azt a helyenként csak 50%-al nagyobb sebességet. Ok ok, vannak ahol a növekedés 100% körüli, de átlagosan inkább 50-60%
  • grebber
    #1724
    NVIDIA GeForce RTX 3080 with AMD Ryzen 3900XT vs. Intel Core i9-10900K

    Ott is van amit a varázsló vetített a fehér vászonra 4k-ban dupla olyan gyors az intel... ja nem
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.09.17. 22:15:14
  • Zsoltee_a_bator
    #1723
    Nem lesz nagyobb, vagy kisebb a terheles, csak mashol lesz a szuk keresztmetszet. De ertem, hogy kb erre gondolsz.

    A 3900x tenyleg ertelmetlen jatek celra. Meg egy 3600x is hozza ugyanazt.

    A ryzen 4000 lesz erdekes. Az amd-nek lehetosege lehet elhuznia, ha jol sikerul. Az intel probalkozik hozni valami ujat a gen 11-el, de tul nagyot sziv a gyartastechnologiaval ..

    Meg kivancsi vagyok mit valtoztat majd az uj ps/xbox magas core/thread szama a multicore kihasznaltsag tekinteteben.

  • grebber
    #1722
    Zotac GeForce RTX 3080 Trinity Review

    Amazon.de-n 700 euro (252k. Nem tudom ide mennyi a szállítás...)
  • MerlinW
    #1721
  • grebber
    #1720
    ASUS TUF Gaming RTX 3080 OC: megérkezett az Ampere (Prohardver tesztje)
  • grebber
    #1719
    Igen ezért nem lesz a 30fpsből 60.De amíg nem hozol rel tesztet tekerhetsz napokig akkor se lesz igazad.
    Szimplán máshogy teszteltek és a csaj betolt mindent maxra ennyi lehet
  • MerlinW
    #1718
    15-30 fps különségről beszéltem, nem dupláról. Volt linkelve mindkettő. 3900X-est Imy linkelte OFF-ban az ázsiai csajjal, én meg a GN-t Intellel.

    i7-9700K és i7-10700 nyers erőben is jobb 10-15%-al, mint a 3900X, ami játékok esetében még több, az Intel nagyobb single core teljesítménye miatt. De ezt már írtam többször, ill. tele van ezzel a net, utánanézhetsz.

    "a 3900x alig gyengébb főleg 4kban...."
    Minél alacsonyabb a felbontás, annál nagyobb a CPU, kisebb a GPU terhelés. Minél nagyobb a felbontás, annál nagyobb a GPU, kisebb a CPU terhelés, ugyanakkor a CPU-nak lépést kell tartania a GPU-val. Tehát összetettebb a téma.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.09.16. 22:44:07
  • grebber
    #1717
    Mondom majd ha hozol tesztet a 10900k vs 3900X amiben dupla sebességet ráver az intel az amd-re igazat adok.
    A random tesztet nem mellesleg a proci tesztre írtam mivel a 3900x alig gyengébb főleg 4kban....
  • MerlinW
    #1716
    Oké. Fogalmam sincs miért de megpróbálok normálisan beszélgetni veled, valszeg megbánom.

    Egyrészt majdnem 480k-tól indult itthon a 2080Ti (tudom, hogy most már csak ~440k, de ugye mindig a bekerülés árral matekozunk) és megy 570k-ig. Tehát, maradjunk annyiban, hogy itthon is majdnem fele annyi. A dollár-gazdaság téma, pedig annyi, hogy egy termék árát a gyártó határozza meg és annyiba kerül. Tehát ha leveszed az adókülönbséget az árról, kb ugyanott vagy. Továbbá, a kereskedők is dollár/euro értékben veszik. Pont leszarom, hogy az átlag józsika mennyiért jut hozzá, mert az már csak rajta múlik.
    Megj. az általad linkelt oldalon is majdnem féláron van. 1270€ vs 700€

    Ha videó review/teszt, stb, Gamer Nexus-hoz hasonló alaposságot, precizitást és szakértelmet nem igazán találsz jelenleg a Youtube-on. Azért linkeltem. A random review az, amit te linkeltél, aki egy 2017-es processzorral, 16GB memóriával és a preview driver-el teszteli a 3080-at.

    Tudom hogy mindig neked van igazad, de most kivételesen sincs.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.09.16. 22:12:04
  • grebber
    #1715
    Mit idegeskedsz.. mondod itt 400 nak a fele 280akat nem csodálom. ilyenkor matekon én is idegeskedtem mert ez erőteljes 1-es leülhetsz...
    Ami talán a fele lesz ha lesz 1-2 olcsóbb márka belőle az a 3070 lesz de ezekből a tesztekből az jön le kb mindenkinek hogy lesz ahol a 2080ti megelőzi és lesz ahol a 3070 pár %-al lesz csak jobb ..na ott mondhatod majd a feles árat akkor már igazad lesz

    CB 3080 teszt

    Ebben letesztelték PCI Express 3vs4-et is... Nem is tudtam a Gears Tactics is ilyen gépzabáló ott sincs meg a 4k 60
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.09.16. 21:56:20
  • MerlinW
    #1714
    Gamer Nexus random? LOL :) Gyorsabb minden téren a Ti-nál az új gen nem Ti? Sokkal olcsóbb? Igen és igen. Innentől nincs miről beszélni. Megint sikerül felcseszned az agyamat a végtelen hülyeségeddel.
  • grebber
    #1713
    Abban az intel tesztben nincs ott a 3900X ami ugy általban ha feltursz egy random game review-et és max 10-20%-al marad el tőle hirtelen 2x lassabb lesz...

    Szar lett a VGA nem kell védened

    Itt is a jóféle 4k 60 fps ahol a több éves game se fut stabil 60-at egy olyan bechamarkban amiben kb direkt nem is történik semmi...



    Bár ide is biztos kihozod hogy core 2 duoval tesztelték..

    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.09.16. 21:35:22
  • MerlinW
    #1712
    Linkeltem Intel tesztet. Még kiba** screenshotot is csináltam neked. A dolláros témával kapcsolatban meg... atya ég...
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.09.16. 21:30:53
  • grebber
    #1711
    Aha hihetőő

    Majd ha hozol a Controlból ilyen tesztet ahol ennyivel jobb az intel mint az amd esetleg elhiszem addig meg

    #1709: Vicces vagy magyar gazdaságot szidod azt dolláros árakat lövöd ami itt kutyát se érdekel...
    Szóval továbbra is 400k vs kb 280k akkor sem a fele bármennyire is fáj
  • MerlinW
    #1710
    OFF-ban írtam, játékos proci vs nem játékos proci = itt -30fps. 10th gen Intel-el 60 felett van.
  • MerlinW
    #1709
    Viszont a 700 dollár az az 1400 dollár fele, a magyar gazdaságot szídd, ne az NV-t.
  • grebber
    #1708
    Ahogy nézegetem a teszteket videókat vicces hogy van ami még mindig egy fos szar 4k max grafikán... még a 3080-on is...
    Brutális..csodálkoznak hogy miért mennek konzolra a népek..

    Kedvencem:


  • grebber
    #1707
    400knak a fele nem 300k mifelénk
  • MerlinW
    #1706