10
  • tomboy013
    #10
    Az olvasás sem megy neki nemcsak az írás :D
  • who am I 7
    #9
    azabajhogynekedse :(
  • Sequoyah
    #8
    Nem egy az egyben ugyanaz a Windows fut, hanem elsosorban ugyanaz a kodbazis van felhasznalva az osszes verzioban. Az optimalizacio, az UI es a leforditott gepi alkalmazaskod termeszetesen mar rendszer-specifikus.
  • zola2000
    #7
    Ugyanaz a forráskód, csak különböző utasításkészletekre fordíttatják le "compiler sannal"
  • Gauge
    #6
    Én sem értem. :) Hogy oldják meg az optimalizációt a különböző rendszerekre?
  • A1274815
    #5
    "Nem értem pontosan hogyan gondolják ezt a "Windows 10 fut mindenen" dolgot."

    Egyszerűen, ugyan azzal a forráskóddal rendelkező alaprendszer fog mindenen futni.
  • maxy182
    #4
    Nem értem pontosan hogyan gondolják ezt a "Windows 10 fut mindenen" dolgot. Már eleve ezek a telók ARM architektúrájúak, így hogyan futhatna rajtuk ugyanaz a rendszer, ami pc-n is? Illetve pl egy Lumia 530-ban mennyi ROM van? Néhány giga. Erre hogy gyömöszölnek fel egy ugyanakkora Windowst, mint amekkora a PC-ken is fut? Nekem ez nagyon nem áll össze, valaki nem tudja ezt elmagyarázni nekem?
  • Major
    #3
    Az a baj, hogy neked még a magyar helyesírás sem megy. :(
  • who am I 7
    #2
    köszönjük tomiboy a nyálcsorgatós csempefanok nevében..csak, h ne érezd magad egyedül, egyébként meg kitérdekel :D
  • tomboy013
    #1
    Nekem az se fájna ha nem kapna 10-es wint a 930-am, már így is egy nagyon jó és megbízható telefon, de természtesen örülök neki hogy mégis jön. Remélem ezúttal nem lesznek üzemidős gondok a frissítéssel, azaz nem rövidülni fog az akkuidő ha frissítjük a 8-as verziókat hanem növekedni fog. A 920-am 8.1 után érezhetően gyorsabban merült.