2
  • xpek55
    #2
    Alapvetően nem lenne szerintem probléma ezzel a technológiásdival. De számomra az jött le ezekről az eszközökről, hogy nagyon rászoktatnak a (túlzott) kényelmességre, és egyszerűen leszoktatnak a (józan) gondolkodásról.

    Nem egy dolgot láttam már én is idáig, hogy ami csak 5-10 perc egy átlag ember számára, hogy átgondolja. Az egy (segítő) gépnek alig pár pillanat. Számomra ez nem egyenlő a fejlődéssel, hanem inkább számomra úgy írható le, hogy ez egy (ellustulás) torzulás az ember viselkedésének tekintetében. Ezzel türelmetlenné, és részben csak is kis erőkifejtésre ösztönöz a dolog. Nem lehet mindenhonnan kiváltani az ember munkaerejét. Mert egyszerűen elvesződik belőle az ember.

    Lehet, hogy most én valami technika ellenesnek tűnő valaki lennék, de nem vallom magam annak. Csak kissé túl gyorsnak, és nagyon ésszerűtlennek érzem ezt az egészet, ahogy fejlődik a technológia. Ez olyan, mintha önmagunkról kezdenék elfeledkezni. De részben tudatosan, és részben öntudatlanul.

    Ha elfeledkezünk önmagunkról, akkor mégis mit fogunk csinálni az életben? Vakon élvezünk mindent, és azontúl semmit sem csinálunk azon kívül? Számomra ez inkább bizarr, és nem pedig valami kellemes/értékes/kellemes jövőkép. Remélem, hogy ez változni fog azért.
  • Zoliz
    #1
    Ha mindenki válallakozó lenne akkor több mint 14 milliárd mobiltelefon lenne 1 magán, 1 egy céges, szóval még van pilyacz. Agy implantátumra nagyobb szüksége lenne az embereknek, főleg a politikusoknak és feministáknak.