18
  • SirBubu
    #18
    mitmicsoda??

    teljesen komolyan írtam, amit írtam.

    köztudott, hogy a denevérek a Pterodactylusok családjába tartoznak.

    arról persze már lehetne akadémikus vitát nyitni (bár kár lenne, ugyanis mindenképp én nyernék), hogy a Pterodactylusok vajjon dinoszauruszok-e?

    semmiféle motni püntonokról meg még sose hallottam, se "Galaxis útikalauz: Stopposoknak" jellegű zöldségekről
  • Archenemy
    #17
    Most mi bajod? Köztudott, hogy a denevérek a t-rextől származnak, csakúgy, mint a csirkék.
  • Tetsuo
    #16
    Az egész SG nem más, mint Monty Python repülő cirkusza. ;-)
  • johnfly
    #15
    "a denevér, a dinoszauruszok utolsó fajaként, amúgy is kihalásra ítélt állatfaj. a fejlődésnek nem állhatnak útjába."

    ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

    Ez ugye csak valami Monty Piton idézet volt! Mert ha igen, akkor semmi baj, megyek pudingot enni, de ha nem...........
  • SirBubu
    #14
    a denevér, a dinoszauruszok utolsó fajaként, amúgy is kihalásra ítélt állatfaj. a fejlődésnek nem állhatnak útjába.

    meg amúgy is mit röpködnek szélerőművek környékén? menjenek vissza a barlangjaikba meg a templomtornyokba, ott a helyük

    az, hogy emlős, ne zavarjon meg senkit, ezek a denevérek nagyon cseles jószágok

    (szerk.) meg egyébként is csomó féle betegséget terjesztenek, plusz belecsimpaszkodnak az ember hajába a rusnya kis körmös kezeikkel, aztán csak nullás géppel lehet őket eltávolítani
    Utoljára szerkesztette: SirBubu, 2014.10.05. 10:19:28
  • ostoros
    #13
    Endrev te ne próbálj engem kioktatni az izotópokról, légy szíves. A félműveltség tényleg káros ugyanis.
    Még csak arról sem lehet fogalmad sem, hogy milyen módszerekkel szokták az atomhulladékot inert formába hozni. Megfelelő olvasztásos eljárásokkal és adalékanyagokkal olyan üvegszerű állapotba hozhatók, hogy teljesen víz oldhatatlan szilárd formát vesznek fel.
    Ha megfelelően van elvégezve gyakorlatilag lényegtelen az izotóp összetétel.
    Utóiratként megjegyezném, hogy én radioaktív anyagokkal magával a radioaktivitással nem egy kurzuson foglalkoztam egyetemen. Szóval igen, csak annyit mondanék, hogy pszt!


    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2014.10.03. 15:54:29
  • Molnibalage
    #12
    Aha. És? Több km mélyen vízzáró rétegek mellett mit zavar téged?
  • endrev
    #11
    Ostoros, talán nem ártana tájékozódnod, hogy mit is vettünk ki a földből eredetileg, és mit is teszünk vissza az atomhulladéktemetőben. Nem ugyanazt, és nem ugyanolyan eloszlásban...

    A félműveltség tényleg káros, tetszik vagy sem az önérzetednek. :(
  • kvp
    #10
    Ez jobb lenne:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Savonius_wind_turbine

    Kisebb szelsebessegnel is jol mukodik, alacsonyabbra is telepitheto es szukseg eseten akar be is racsozhato.

    Az atom meg akkor jo, ha valamit kezdunk a maradekkal. Eltemetes helyett 99%-osan ki kellene egetni a futoelemeket (tenyesztoreaktorok, nehezvizes reaktorok, stb.), a maradekot meg tiszta allapotba kell hozni. (pl. plutonium kinyerese, az is jo lehet meg valamire) Ha ezt a ket lepest megtennek, akkor az atom nem csak tisztabb, de meg sokkal olcsobb is lenne mint jelenleg.
  • halgatyó
    #9
    Nocsak, nocsak. A szélerőművek talán nem is annyira környezetbarátak?

    Hát persze! Ahogy nőnek a megawattok, úgy fogynak a denevérek. Ez a magyarázata a grafikonnak:-))

    A bekapcsolási szélsebesség növelése jelentősen csökkenteni fogja a működési órák számát, ami mégtovább növeli az amúgyis magas árakat a szélenergiafronton.
  • ostoros
    #8
    "Jaja! És a sugárzó maradékot meg elássuk a földbe... "
    Így van. Visszatesszük oda, ahonnan kivettük.
  • barret
    #7
    Jaja! És a sugárzó maradékot meg elássuk a földbe...
  • NEXUS6
    #6
    Én a zatomra szavazok. Az nem bánt senkit! :D
  • Tetsuo
    #5
    Az akusztikai megoldás lenne a legjobb ill. az, hogy nem ilyen szélerőműveket használnának.
    Véleményem szerint nem csak más konstrukció, hanem alapvetően más megoldások kellenek. Kísérletezni, mert eddig a legjobb energiaforrás a víz- és az atomerőmű.
  • Tetsuo
    #4
    Pont kis szélsebességnél öli meg a legtöbb állatot. ;-) Ezért merült fel az az idióta ötlet, hogy a min. limitsebességet emeljék föl.
  • Archenemy
    #3
    A végén eljutunk addig, hogy a szélerőmű csak egy pózna lesz. Áramot ugyan nem termel, de teljesen környezetbarát.
  • Molnibalage
    #2
    Az ötlettel az amúgy is pocsék módon termelő erőműveket méginkább agyoncsapnák... A kerületi sebesség meg akkora - ahogy lent is írták - hogy min. sebesség mellett is agyoncsap bárkit...
  • matatom
    #1
    "a lassan forgó lapátok megölik ezen állatokat"

    Azért óvatosan azzal a lassúsággal!
    Gyenge szélben is közel 100 km/h a rotorok csúcsának sebessége, normál szélben pedig 200 km/h feletti. Erös szélben az újabb szélerömüveknél viszont akár a 400 km/h-s sebességet is eléheti. A legkisebb müködési sebesség is simán elég ahhoz hogy bármilyen élölényt agyoncsapjon egy ilyen óriási tehetelenséggel rendelkezö lapát csúcsa.
    Utoljára szerkesztette: matatom, 2014.10.02. 10:57:31