22
  • AgentKis
    #22
    Az ebben a fantasztikus, hogy a cégeknél az esetek döntő többségében csak azért kell egy ilyen ocsmány több10 gigabájtos robosztus fostalicska op-rendszert feltelepíteni, hogy az xlsx fájlok megnyíljanak és Gizike tudjon nyomtatni körlevelet.
  • x3dgime
    #21
    Hát itt valamit nagyon meg akart fogalmazni a cikkíró, csak épp nagyon nem sikerült... :D
    "... mivel azonban az 1-es számot annak idején Bill Gates és Steve Ballmer vezetésével már alkalmazták, így maradtak a 10-es, kerek verziószámnál."
    Gondolom arra akart volna utalni, hogy a Windows 1.0-t jelentették be Billék anno, csk épp az meg hogy jön ide? :D Miért lett volna 1.0 a 10 helyett? :D
  • gothmog
    #20
    "Egyébként a mindent szidunk és minenki hülye hozzáállás tipikusan magyar tulajdonság."
    Úgy-úgy! Ismételgesd csak, előbb-utóbb te magad is el fogod hinni.
  • who am I 7
    #19
    a telefon eleve kicsi, aki nem talál el egy ikont, az vagy fogyi vagy 80 éves.


    Ja amúgy köszi a modit. Fizetett mS hírdetés?
  • MsUser
    #18
    Nagyon jól teszik hogy fejlesztenek és egyedire szabható lehetőségeket kínálnak.
    A Windows a legelterjedtebb platform és ezt meg is tarthatják ha összeszedik magukat, jelenleg a leghasználhatóbb a Win7ThinPc mert a legtöbb régi kisebb gép ezzel használható! De a NETtop-ok és EEPC-k is csak ezzel működnek elfogadható sebességgel!
  • ugh
    #17
    Nem magyar tulajdonsag minden nacioban vannak tulkok.
  • ugh
    #16
    A google is "szeretne" ilyet csak ok full retardaltak.
    Ahelyett, hogy a droidot csinalnak meg jol, hogy hasznalhato legyen mondjuk netbookon is (neadjisten asztali gepen akar), csinaltak egy masik hasznalhatatlan ganedombot chrome os neven.
  • ugh
    #15
    Igen telefonon nem kis retek ikonok vannak hanem informacio tartalommal biro nagyobb negyzetek.
    Teljesen jo.
  • Chriss745
    #14
    Szerintem meg marha jó lesz, végre hallgatnak az emberek visszajelzésére, és a Win7 modelljét követve összeintegrálják a felületet egy touch screen-re is optimalizált móddal. Jót tett a sok hülye kiszórása, úgy néz ki talál végre magához tér a cég.
  • Linkout
    #13
    mi ez a windows utálat állandóan?
    meg mi az, hogy nincs multitasking? Egyébként a mindent szidunk és minenki hülye hozzáállás tipikusan magyar tulajdonság. Szerencsére nem erre a piacra szánják a windowst. Amúgy sem frissítene senki, mert aki nem oem géppel vette, az tuti nem vásárolt windowst.
  • Dewri
    #12
    És vajon még mindig meg fog állni minden futó folyamat, még a zenelejátszás is, ha berakok a dvd olvasóba egy lemezt és elkezdi beolvasni? Multitaszking, persze persze...
  • Papichulo
    #11
    Egy sima updatelt GUI-t eladnak, mint egy új OS-t.

    Nem is! Most majd a shellben lehet mar szoveget kijelolni es copy+paste-elni is :)

    Tenyleg, ezt eddig 3rd party terminalok sem tudtak?
  • NEXUS6
    #10
    Bexarok!
    Egy sima updatelt GUI-t eladnak, mint egy új OS-t. Pedig gyak a WinNT óta ugyan azt a teknológiát hegesztik.

    Na ez a marketing barátaim, nem az amit a Zapple csinál!
    :D
  • Laza
    #9
    Meglássuk.

    De egyébként van már arról bármi infó, hogy a népnek egyáltalán bármilyen szinten bejön ez a csempés elrendezés, legyen az bárhol?

    Nekem még ez az új minimalizált win stílus se nagyon jön be ezekkel az ikonokkal, betűtípusokkal, színekkel, formákkal, határoló megoldásokkal. De lehet ezzel csak én vagyok így.
  • who am I 7
    #8
    Idióták ja :D náluk az innováció a visszafejlődés.
  • tomboy013
    #7
    Valami miatt mindig nyígni kell :D
  • Major
    #6
    Milyen előképzettség szükséges ahhoz, hogy én is ilyen humorosokat tudjak írni?
  • maxy182
    #5
    Pont az a lényeg, hogy simán kidobhatod a csempéket a Start menüből is, ha nem kell. Akkor lesz egy sima Start menüd. Win 8-on én is utáltam a csempéket, de így Start menüben egy időjárás, meg egy naptár csempét simán el tudnék viselni!
  • Laza
    #4
    Ahogy nézem ettől a cse(á)mpás szartól nem szabadulunk ... nem kell a Metro felület? Helyette desktop kell Start menüvel? Nesze nektek dektop Start menüvel és csempével :D
  • tomboy013
    #3
    Tuti rendszer lesz, végre egy igazán használható platform ami mindenen jelen lesz. Jól csinálja az MS.
  • SupraMKIII
    #2
    Hát igen, a microsoft 48%-át továbbra is a marketing részleg teszi ki... A másik 48%-at meg az arcuk. Beképzelt, bunkó banda.

    Egy platform, egy bolt, EGYaránt használhatatlan minden eszközön. :-)

    Van még egy kerek szám, amit kihagytak, mégpedig a 00. oda való a 8/8.1 is :-)

    Majd meglátjuk, de van egy olyan érzésem, hogy a win7-et a win 1000 fogja váltani (a 20, az 50, és az 5000 után, aminek tuti "nimbusz" lesz a kódneve), amikor is - mivel akkorra már senki nem emlékszik a régi oprendszerekre - hatalmas, korszakalkotó újításként be fogják mutatni az (eddig is használt) start menüt :-)
  • mortep
    #1
    Pontosan hány win. kiadás kellett, hogy belássák: a multi-desktop az hasznos és megéri beépíteni?