3
-
turidani #3 Kezdjük azzal, hogy a cikkbeli linken található adatok durván pontatlan értékek, mivel a Föld felszínén egyenetlenül elhelyezett mérőállomásokról származnak, tehát utólagos korrigálással és súlyozással határozzák meg belőlük a globális átlagot.
Vagyis már eleve gyanús az egész.
És még gyanúsabbá válik, ha hozzátesszük, hogy 1979 óta lézetik egy olyan több műholdas mérőrendszer, ami A TELJES FÖLDFELSZÍN FOLYAMATOS MÉRÉSÉVEL határozza meg a globális átlaghőmérsékletet, és így abszolút hiteles, manipulálhatatlan adatokat szolgáltat.
A klímahisztérikusok viszont mégis mindmáig rögeszmésen a pontatlan felszíni mérőállomások utólagos "átszámítással" manipulált mérési adataira hivatkoznak.
Ezek után nyilván senkit sem lep meg, ha kiderül, hogy a műholdas mérések teljesen mást mutatnak, mint a manipulált felszíni mérőállomások:
http://www.drroyspencer.com/latest-global-temperatures/
Az aggódók tehát megnyugodhatnak: a 2014-es globális hőmérsékletek mégcsak közelébe se mennek az 1998-as csúcsértéknek.
Mondhatni, igazából semmiféle "rekorddöntésről nincs szó.
- - -
Amúgy pedig valóban igaz, hogy a globális átlaghőmérséklet néhány tized fokos ingadozása mögött az egyes földrajzi területek több fokos, egymással ellentétes ingadozása áll.
A globális átlag néhány tized fokos változásából tehát igazából semmi érdemleges következtetést nem lehet levonni.
Az emberiség szempontjából nem a globális átlaghőmérséklet, hanem csak egy-egy terület átlaghőmérsékletének változása a fontos.
Vagyis a fenti hírben szereplő "havi átlaghőmérséklet csúcsdöntés" - még ha igaz is volna - önmagában akkor sem jelentene semmit, ha nem tudjuk, hogy milyen helyi változásokból állt össze. -
ostoros #2 Már megint bolond vagy. Elolvastad a cikket? Átlaghőmérséklet, bizony. Nem az számít, hogy Kiskunnagyharsányban vagy épp bugacpusztán milyen idő volt. -
Ender Wiggin #1 sok helyen meg 60-70 éve nem volt ilyen hűvös a nyár...(pl. észak-amerikában)
jaj, elfelejtettem: minmeghalunk!
Utoljára szerkesztette: Ender Wiggin, 2014.09.20. 23:00:49