8
  • Andrew1986
    #8
    Érdekes, amikor Magyarországról és a multi cégekről beszélünk, mindenki fel van háborodva, hogy kiviszik az országból a hasznot. Most meg az a baj, hogy az óriás vállalatok miért nem viszik haza az USA-ba a nyereségüket.
  • Cat #7
    Ezért vannak ezek a hihetetlen összegű felvásárlások olyan cégeket illetően, amik az égvilágon semmilyen üzleti modellel, vagy bevétellel nem rendelkeznek. "Vegyük meg, hátha egyszer jó lesz valamire."
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Párezer dollár fejenként, nem nagy ügy. Sajna sok az ember, így még az ilyen óriások sem tudnának számottevően segíteni rajtuk. De nem is kell. Inkább a gazdaságnak kellene segíteniük, hogy áttételesen nőhessen az életszínvonal, ez lenne a dolguk, de ők inkább biztosra mennek, ami érthető jelenleg.
  • Sequoyah
    #5
    Nem csak a Microsoft csinálja ezt, csak a cikkben említett vállalatokat összeadva ennek a többszöröse jön ki. És ha a sok-sok apróbb vállalat külföldön tartott pénzét is összeadjuk, már egy a GDP-t komolyan befolyásoló tétel jön össze.
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Nem olyan nagy pénz az. Minden USA lakosnak tudnának egyszeri 300dolcsi gyorssegélyt adni belőle és tsókolom el is fogyott. Szal. ez csak zsebpíz.

    93000 millió dollár vs. 319.4millió lakos
  • Sequoyah
    #3
    Nem hülyeség, de a vállalatok nem igazán tudják mibe fektetni. Ahhoz egy ötlet kéne ami pénzt hoz, de a jelenlegi ötleteik, amik pénzt hoznak már meg vannak finanszírozva. Más iparághoz meg nem értenek.
    Ideális világban visszaosztanák közel az összes pénzt a befektetőknek, akik így újrabefektethetnék a pénzt akár egész más területeken.

    Még ideálisabb világban hazavinnék a termelést, lejjebb vágnák a profitot amivel úgy látszik úgysem tudnak mit kezdeni, és így az egész ország profitálna belőle nem csak a tulajok/részvényesek.
    Ne feledjük, a legnagyobb gazdasági fejlődések akkor voltak, amikor a teljes nép részesült a profitjából, növelve a fogyasztást és így egy felfelé tartó spirált hozva létre.
  • TomecK
    #2
    Szerintem sem ostobaság, 10% azért kellene. De lehetne teljes adómentesség is, és akkor mondjuk államkötvényre válthatnák be. Egyből kiderülne mennyire is bíznak Amerika nagy vállalati a saját hazájukban.
  • Swarczi
    #1
    Lehet hogy hülyeséget mondok, de sztem az usa abból profitálna a legjobban ha kötelezné, hogy egy minimális adó ellenében(mondjuk olyan 5-10%) a nagy vállalatok hozzák haza a pénzt és otthon fektessék be.