6
  • Józsibácsi
    #6
    Mágnes vagy más, lényeg, hogy mindenképpen a nanotechnológia felé mozdul el a dolog... A grafén is érdekes lehet....
  • Regeaux
    #5
    A cikk szerzője leírhatná, hogy mit ábrázol a mellékelt kép.
  • Tetsuo
    #4
    Hát igen. Ami fennáll, az a feszültség és ami halad, az az áram. Ez mindig is így volt, így is lesz és nem csak elektromos rendszerekben. ;-)
  • kvp
    #3
    A magyar valtozatban van par forditasi hiba. Az eredeti tranzisztoron keresztul merheto feszultseget ir. Az otlet pedig az, hogy egy magnes megforditasa kevesebb energiat igenyel, mint egy bipolaris tranzisztor kapcsolasa. Az, hogy mar jo ideje fet-eket hasznalunk amik ugyanugy nem igenyelnek folyamatos aramot az kimaradt, mivel a magnesek jelenleg csak a cmos technologia elotti tranzisztorokkal vehetik fel a versenyt. Tovabba a chip mukodesehez kulso magneses ter kell es termeszetesen elektromagnesek a bemeneteken es szenzor tekercsek a kimeneteken. Ezen kivul a jelenleg teszt implementacio fixre huzalozott (magnesezett), tehat nem programozhato, hanem fix algoritmust tartalmaz. Persze ezek a problemak megoldhatoak, viszont ilyen magneses megoldasok mar voltak a 80-as evek elejen, foleg adattarolasra, de nem valtak be.

    Szemely szerint sokkal jobb eredmenyeket lehetne elerni a sima feny alapu rendszerekkel, mivel mind optikai logikai kapukat, mind optikai tarolokat sikerult mar epiteni es ezekbol sokkal gyorsabb (es tisztan foton alapu) rendszerek epithetoek mint barmilyen magnesbol.
  • JakuzaMan
    #2

    Utoljára szerkesztette: JakuzaMan, 2014.08.12. 17:33:52
  • Vol Jin
    #1
    "a tranzisztorokon áthaladó feszültség testesíti meg,"

    What???

    A feszültség két pont között mérhető. Ha bármiféle haladásról beszélünk, akkor az a változás terjedése lehet. Csak hogy az meg nem azt testesíti meg.

    A test tőszó használata meg mókás. Nincs vele semmi gond, csak aki ért az elektrotechnikához, az itt azért nem használná, mert a test szót másra alkalmazza.