3
  • Cat #3
    "A kérdés csak az, hogy miért vannak ilyen kiskapuk és miért hunytak szemet eddig efölött?"

    A politikusok bizonyos mértékig tehetetlenek. Minden esetnél, amit olvastam Luxemburg és Írország neve merült fel, mint extrém alacsony adóterhelésű ország. Mivel mindkettő EU-tagország, a profitok mozgását a közösségen belül az egyes tagországokban lévő cégek között szinte lehetetlen korlátozni. Próbálkoznak a transzferárak ellenőrzésével, de annyi módszer van, hogy szerintem ez veszett fejsze nyele. A Magyar Telekom pl. rendszeresen vesz fel kölcsönt a Deutsche Telekomtól, aminek kamata ugye annyi amennyit a két cég egymás között megállapít: simán kiszívják a pénzt innen. Egy másik cég jogokért fizet az ír leánynak licencdíjat (aminek költsége szintén hasraütésszerű).

    Bármilyen szolgáltatás alkalmas arra, hogy ott jelenjen meg a profit a céghálón belül, amelyik cégnél akarják. És általában Luxemburgban és Írországban akarják. És külföldről senki nem mondhatja meg, hogy mekkora legyen egy adókulcs egy másik országban.
  • Tetsuo
    #2
    Igazad van, de persze a kérdésed költői, hiszen tudható, hogy egy nagy rohadt maffia az egész!
  • slickboy
    #1
    Egyre inkább nyílt titok, hovatovább közhely, hogy sok multicég, főleg IT-óriások kreatívan kihasználják az adózási kiskapukat. Egyszerűen nonszensz, hogy mekkora profitokat realizálnak (csak gondoljunk arra, hogy az Apple mekkora készpénzállományon ül, gyakorlatilag tokkal-vonóval megvásárolhatna egy kisebb országot). Ezt kreatív adózás nélkül nem lehet összehozni, legalábbis én nem hiszem. Nem tartom magam multi-, profit- vagy versenyellenesnek, de lássuk be, hogy itt azért van némi kiegyenlítetlen versenyhelyzet és megkérdőjelezhető adózási gyakorlat. A kérdés csak az, hogy miért vannak ilyen kiskapuk és miért hunytak szemet eddig efölött?