9
  • torreadorz
    #9
    Hát abból kiindulva hogy az amerikai hadsereg drónjait milyen könnyü elkötni, (a multkor irán is leszállított egyet a saját repterére) nem hiszem hogy a civil drónok jobban védettek lennének.

    Egyébként szerintem ezek a drónok a jövő ideális gyilkos fegyverei és ebből fakadóan rendkivül veszélyesek, csak ezt még a kormányok nem ismerték fel. Pl. rátesz valaki egy kis robbanószert, odarepül a célpont mellé, fölé és bumm.

    Eddig valamiféle kapcsolat általában kellet az áldozattal, pl. valakinek el kellet rejteni a bombát a kocsijában/lakásában stb vagy csak megvárni a hotelszobában és lelőni igy maradhatott valami nyom, a drónokkal azonban mindennek vége. Akár több km-ről is kivitelezhető egy merénylet és semmi kapcsolat nem marad az elkövető felé.
  • kozapeti
    #8
    innen a fotelból tényleg egyszerűbbnek látszik egy drónt vagy egy drón flottát elkötni mint egy utasszállitót vagy teherszállitot, de ki tudja... a repülőtereken se volt mindig ilyen nagy biztonsági ellenőrzés. folyamatosan fejlődött. a drónok meg nem nulla biztonsági szintről indulnak majd... remélem
  • kozapeti
    #7
    ez igaz, bár nem hiszem, hogy a szélsőségeseket a lelepleződéstől való félelem szorongatná. de ez már más kérdés
  • gforce9
    #6
    Csak arra kell pilóta :) Egy drónt meg messziről is lehet irányítani, a lelepzedős esélye csekély:)
  • kozapeti
    #5
    ilyen szempontból nem veszélyesebb mint bármelyik repülő...
  • gforce9
    #4
    Lehet biztonságpolitikai okai vannak. Ha van egy szabványos drónrendszer aminek a törésére ráál pár rosszakaró, egy csúcsforgalmú autópályára irányítva, néhány szélvédőt betörve csúnya dolgok tehetők vele vagy egy trafótelepre beirányítva. Gondolom van számtalan hely ahol az ötletes emberek néhány elkötött drónnal kárt tehetnek.
  • Szefmester
    #3
    Akkor nem lehet kariajándék lövészetet tartani? :(
  • dzsagon
    #2
    Én szóltam előre.
  • Tetsuo
    #1
    Drónokat csak az Euroatlanti Föderáció és szövetségeseinek fegyveres szervei használhatnak.