14
  • aru
    #14
    Nekem tetszett a film, végig pörgős, nem untam el.

    Spoiler
    Viszont a végén a +1 nap bónusz nem nyerte el a tetszésemet és kicsit érthetetlen is.
  • KTGyuri
    #13
    Üdv. Sikerült megnéznem a filmet és íme néhány gondolat:
    --maga a film nekem tetszett, bár szerintem csak egyszer, max kétszer nézhető, vagyis nem hagyott bennem túl nagy nyomot.

    --nem voltak benne fordulatos részek, nem volt csavar, teljesen lineárisan futott a történet, de az akciók izgalmasak voltak

    --a befejezés annyira béna, hogy rendesen lenyomta nálam az egész filmet, talán még az is jobb lett volna ha csak annyit mond T.C. a végén: Megcsináltam!

    a cikk írójához is lenne "építő jellegű" kritikám, remélem olvasni is fogja :-) :
    --"...bőven tartogat magában humort is..." sajnálom, nem találtam humorosnak benne semmit. Amit a katonák beszólnak egymásnak, inkább nevezném groteszk "humornak?", az a halál elleni tiltakozás, de még inkább az, hogy tisztában vannak azzal, hogy az életük véget ér, amint partra szállnak --> pszihológia!

    --nem volt jó választás az Idétlen időkig c. film, mert itt nem az a célja- főleg nem az elsődleges- hogy kilépjen az ismétlődő ciklusból, hanem pont az ellenkezője, hogy tovább maradjon benne és az ismétlődést felhasználva(+infók) végezzen a főgonosszal.

    --"...találgatásra is készteti az embert,..." engem nem késztetett találgatásra, mert hamar kiderül a filmben, hogy mi miért van, innentől kezdve, pedig 50-50 % a siker.

    off: --egy személyes észrevétel: ha már cikket ír valaki, akkor legyen igényes annyira, hogy figyel a magyarság helyességére! Sajnos egyre több cikk lát napvilágot, amiben egy-két nyelvi hibánál több van.

    Végezetül pedig, izgalmas, akciódús film, nagyon érdemes megnézni, bár nem lesz belőle kult mozi.
  • Dynamic
    #12
    Ha valaki mátrix koppintást emleget, akkor elsősorban a fő irányvonalat értem alatta. Teszem azt, az egész történet a főhős elméjében játszódik, vagy hasonló. De ilyenek, hogy egy nő beavatja valamibe (mellesleg alapvetően Morpheus képezte ki Neót), meg egyáltalán, hogy van egy női szereplő, aki a barátnője lesz (mindig kell nő főszereplő, szerelmi szál), vagy egy központi irányítót kell elintézni stb., nagyjából egy tucat sci-fire igaz.
    Ennyi erővel az Oblivion is mátrix koppintás, ahol nem csak a fent említett dolgok egy része jön elő, de egyéb erőltetett indokot is lehetne találni. Pl. abban még mesterségesen létrehozott emberek is vannak, akik egy álomvilágban élnek.
  • Kelta
    #11
    Úgy véled?
    hasonlítsd össze az idegeneket, és a matrixos robotokat...
    egy főhős,aki nem tud semmit, és jön egy nő aki kiképzi, beavatja és a barátnője lesz. de aztán mindent legyőz. .superharcossá válik
    2 ember hatol be az ellen fő bázisra, és ott a fő irányítót kell elintézni...a csaj beáldozza magát..a főhős győz. de meghal....
    a háttérben egy fő agy irányítja a sereget..minden rajta áll..
    ügynökök= kék super idegenek
    a csapat is hasonló..beáldozzák magukat, és a hihető történet mögé állnak
    a főhősünk, is megváltó itt is, csak ő mentheti meg az emberiséget..

    ua. az alap..csak más köntösben :)
  • Dynamic
    #10
    Mátrix koppintás? Ilyen hülyeséget sem hallottam még ezzel a filmmel kapcsolatban.
  • Kelta
    #9
    Szerintem meg elég lapos uncsi film volt, tiszta Matrix koppintás....és a leggázabb film befejezés amit láttam....
  • Teppik Amon
    #8
    Neküönk is bejött a film, ajánlom mindenkinek.
    Viszont a végét valaki magyarázza mán' el spojlerben hogy hogyan :o
  • Vol Jin
    #7
    "Amúgy valamivel több mélység az idő és tér összefüggéseiről nem ártott volna.

    Pl ha jó az idő mindenki lemegy a térre! Meg ilyenek!"

    Az idő-tér-tömeg összefüggés a teljes elmélet.
    Ha jó az idő, a tömeg lemegy a térre.

    És most spoiler következik:

    Teljesen meglepő fördulat a végén, hogy a Bruce Willis a gyilkos, és végig ő mozgatta a szálakat a háttérből.
  • Etinger
    #6
    Jó film. De tényleg :) Érdemes megnézni.
  • NEXUS6
    #5
    Most olvasom a könyvet is, egész jó.
    :)
  • NEXUS6
    #4
    Valaki szólt a mellemet ülőnek, hogy ez egy humoros film és ezért minden pojénon előre röhögött. És végül is így elég szórakoztató volt.

    Amúgy valamivel több mélység az idő és tér összefüggéseiről nem ártott volna.

    Pl ha jó az idő mindenki lemegy a térre! Meg ilyenek!
    XD
  • duke
    #3
    Jo film, elgondolkodtato, szorakoztato, de azert humorosnak nem mondanam, a par morbid vicc ellenere sem.
  • BrockSamson
    #2
    Szamomra megerte a mozijegy arat, ez manapsag elmond minden fontosat a filmrol. :D
  • Zombee
    #1
    Ez fájt. Igazi ostobaság az utolsó bekezdés.