1
  • felemelő
    #1
    Ez így nekem nem kóser.
    A kereső mindent tárolhat, ami jogszerű adat és valaki által publikálva lett.
    Az én értelmezésemben, ha a honlap jogszerűen tárolja, és nem speciális adat, amit külön engedéllyel tárol a honlap, akkor az nyilvános és a szólásszabadság értelmezésében nem korlátozható az elérése, így a kereső sem. 'Annak' is van szólásszabadsága, nem csak a publikálónak.
    Ha meg csak egyedi engedéllyel tárolható az adat egy honlapon, akkor a honlap gazdájának kötelessége az elérés nehezítése (pl. az engedélyezett körnek megmutatása jelszózással) illetve ekkor kötele a honlap a keresőknek jelezni, hogy nem indexelhető z adatokat tároló lap.
    Akkor áll meg bírói gondolat, ha az adatokat megjelenítő (vagy a véleményszabadságon túlmutató szöveget tartalmazó) honlap nem tiltható jogilag, mert ez nem elérhető az adott tárolási hely miatt, akkor az én országom elérhetetlenné teheti pl. IP blokkolással, vagyis kötelezhető (pl. bírói úton) a kereső, hogy a jogtalan(!) tartalmat az én országom joghatósági területén(!) ne jelenítse meg. [de más országokra más törvények vonatkozhatnak]