777
  • Ironman2
    #1
    A SOE egy ingyenes zombis MMO-t fejleszt és azt ígéri, hogy egészen más lesz, mint az eddigi próbálkozások.

    A Sony Online Entertainment elnöke, John Smedley lerántotta a leplet a titokzatos H1Z1 név mögött álló játékról, amely egy free-to-play, mikrotranzakciókat használó sandbox túlélő-horror stílusú MMO lesz, méghozzá zombikkal.

    Gamestar cikk

    Teaser
  • Ironman2
    #2
    +fav!
  • Ironman2
    #3
    Na a DayZ felkötheti a gatyóját! Jó kis konkurencia lesz neki!

  • bakkerman
    #4
    "Bár a játék free-to-play, lesz korai hozzáférés húsz dollárért cserébe."

    és majd fognak jönni a faszságok,hogy az emberek vegyenek "early access"-t,mert akkor ennyi meg annyi bónuszt meg kiváltságokat kapnak a a teljesben
  • Tinman #5
  • Malakai
    #6
    A videó alapján csak nekem lett olyan érzésem, hogy fogalmuk sincs mit akarnak, csak hogy beszálljanak ebbe a telített műfajba és... Legyen nagyobb. Ja igen, meg fel lehet gyújtani a dolgokat...
  • tutituti
    #7
    +fav természetesen.Remélem végre valami igazán jót ad ki a keze alól egy cég.
  • Fresh Duke
    #8
    Öhm, te most tényleg odakommentelted a saját topikodba, hogy a kedvenceid közé raktad?
  • Ironman2
    #9
    Miért ne? Nem a saját topikom,még nem vagyok hg
  • M313R
    #10
    Lirik interview egy fejlesztővel LIVE
  • RAZOR27
    #11
  • Ironman2
    #12
    DDDD
  • Kongy
    #13
    Nekem a tököm tele van már ezekkel a DayZ-féle túlélő szarokkal.

  • Adam5
    #14
    Ezek a zombis játékok eddig valahogy kimaradtak az életemből. De Forgelight engine + néhány ezer játékos...ennek azt hiszem adok egy esélyt. Főleg mivel állítólag az Everquest Nexthez beharangozott emergent AI rendszert fogja használni.

    De amúgy fuck you SOE, amiért screamert raktatok a hivatalos weboldalba. Nem kóser ez így .
  • tutituti
    #15
    hát akkor a pénzed megmarad.csak nem értem ezt miért kellett most bejelentened.
  • bosco05 #16
    Ha csak fele olyan jó lesz mint a PlanetSide2, akkor ütni fog minden riválist!
  • MerlinW
    #17
    Ha hg leszel sem lesz a te topikod. Viszont felelősséggel fogsz tartozni érte.
  • Ironman2
    #18
    Nem mondod?
  • M313R
    #19
    A ma hajnali stream visszanézhető itt:
    H1Z1 első hivatalos stream

    Tényleg még nagyon alpha, ráadásnak semmilyen olyan featuret nem mutattak amit ne láttunk volna már valamelyik DayZ modban, SA-ban vagy a rustban.
    Az a tervük, hogy már négy hét múlva árulják steamen 20 dodóért az early accesst a népnek.

    Amennyire vártam annyira lelombozott, hogy mennyire kidolgozatlan még és mennyire nincs benne semmilyen eredeti ötlet. Szerintem hosszú idő még mire ebből nem nyilvános tesztelés hanem élvezetes, jól összerakott játék lesz.
  • Ironman2
    #20
    Nagyon korán kiadják szerintem,még fejleszthetnék.Legtöbb zombi is egyhelyben áll.Mondjuk azt se értem minek ekkora terület ha lótúró sincs benne? Gyönyörködjek a tájban?
  • bosco05 #21
    szerintem nem kell semmi extra ötlet, csak MŰKÖDJÖN!!! mert ezt se a Rust, se a DayZ SA - mod, se semelyik ilyen játék nem mondhatja el magáról, mindegyik egy bugos szarhalom
  • Ironman2
    #22
    Mivel mindegyik alfa változat még,ezt ne feledd! Aki kiad érte pénzt annak tisztában kell evvel lennie.
  • bosco05 #23
    A DayZ mod nem alfa változat és hiába vagyok vele tisztában, mert én tisztában vagyok vele, sőt én meg is vettem és nem a törttel szívom a brét, de jelenleg bughalmazok sora telíti a piacot... hiába alfáznak nem lesznek készen soha... DayZ is olyan mintha tegnap kezdték volna fejleszteni, modhoz képest 3 év visszalépés...
  • Ironman2
    #24
    Az Arma2 DayZ modja ingyenes,de az ARMA2,és kiegje kerül pénzbe ami kell alá!
    A Standalone DayZ viszont már odáig jutott hogy lassan jobb mint a DayZ mod,igaz el is kérik érte a pénzt rendesen,de ez nem tántorít vissza sok embert,első helyen van a steam eladáslistáján. (és igenis a tört szerók már sokkal jobbak,többet tudnak mint az alap Dayz,én pl a Kortal.org-on játszom néha amiben az összes jármü be van már rakva,és tovább van moddolva a játék)
  • bosco05 #25
    Nekem minden megvan eredetiben, tehát nem kell bemutatni. Bugos szarhalom az összes...
  • Ironman2
    #26


    Amíg alfa az is marad!
  • bosco05 #27
    A DayZ mod nem alfa... Az Infestation nem alfa... Nem fejlődik sehova se a Rust, se a DayZ... Ez nem lesz egyik pillanatról a másikra bugmentes, főleg ha az alapokat nem sikerült még letenni.
  • M313R
    #28
    Nekem is az a bajom, hogy aki ezért a zsánerért (sandbox hardcore survival game) van oda az választhat lelkes de pénz nélkül fejlesztő moderek munkái közül az egyébként is ezer sebből vérző ARMA 2 vagy 3 alá vagy megveheti a DayZ/Rust játszható tesztverzióit amik közel se mutatnak pillanatnyilag akkora fejlődést mint amekkora bizalommal állt feléjük a közösség a kezdetekkor.
    Ebbe a mostani állóvízbe robbanhatott volna be a H1Z1 egy komoly kevésbé vagy másképp bugos MMO motorral, egy óriási, tapasztalt kiadóval, megfelelően nagy és tőkeerős fejlesztőcsapattal.
    Erre melyik utat választják? Kis csapat, majdhogynem amatőröknek kikiáltva magukat és pre-beta kiadás ala DayZ standalone/Rust. Gondolom ők is beszedik a maguk milliószor 20 dodoját az első pár hónapban aztán szépen, lassan, kényelmesen pakolgatják bele a fejlesztéseket hiszen a pénz már ott pihen a bankban. Remélem, hogy csak az eddigi rossz tapasztalat beszél belőlem és mondjuk fél év múlva jól kiröhögöm magam a rosszhiszeműségemért de eddig nem ez a helyzet az említett játékok kapcsán. Nem akarok negatív lenni csak SOE-tól sokkal de sokkal többet és mást vártam még a Planetside 2 után is mint ezt az early access bohóckodást/lehúzást/tesztelgetést, lelkes de amatőr színvonalat.
  • bosco05 #29
    A Rust nem az Arma motorját használja, hanem a Unity 5-öt.
  • M313R
    #30
    Tudom, én se mondtam mást.
  • bosco05 #31
    Egyetértünk akkor abban, hogy jó lenne egy ilyen játék, de jelenleg nincs :)
  • M313R
    #32
    Teljes mértékben! :)
  • milk4
    #33
    Mondták, hogy nem mutatnak/mutathatnak meg mindent ami eddig belekerűlt a játékba.
  • s1lkforrent
    #34


    Mert a PS2.. ütött minden riválist?

    Smedley-nek már azt sem hiszem el ha kérdez.
  • bosco05 #35
    PS2-nek mi is lenne a riválisa? Csak mert én nem tudok arról, hogy egyáltalán hasonló koncepció valaha is létezett volna.
  • Ironman2
    #36
    Miben más mint a DayZ?

    Állati lesz!
  • Ironman2
    #37
    Ha teljesen free-to-play lesz,akkor ki fog fizetni érte az elején???
  • Fpocok
    #38
    Megszedik magukat az early access alatt aztán leszarják az egészet.
  • Ironman2
    #39
    Inkább lesznek benne fizetős tartalmak,meg cuccok továbbra is!
  • Omlás
    #40
    Nem egy esetben volt már, hogy fizethetsz a korai hozzáférésért holott maga a game f2p lesz :) Ezzel támogatod a fejlesztőket ha úgy érzed + idő előtt kipróbálhatod a stuffot ha türelmetlen vagy. Márpedig ha tetszik amit amit mutatnak és működik a PR akkor bizony türelmetlen lesz az ember és megveszi. Plusz most őszintén mi az a 20$? Van rá igény különben nem csinálnák :) Lásd EQN Landmark stb. És mivel ez is a SOE égisze alatt fut mint az EQN így hasonló lehetőségekre lehet itt is számítani a korai hozzáférés terén szerintem.