463
Bless Online - Current Generation Mmorpg
  • mikromanus
    #202
    Mindegyik frakcióban különböző fajok vannak. Ha van is a másik frakciós megfelelőkkel eltérés az szerintem csak design-külalak. Mindkettőben ott egy-egy emberi faj, 1-1 elf faj (akik ugyanonnan származnak), a "mókusszabásúak", meg egy-egy állatias faj az animal beállítottságúaknak. Csak az eyik a farkasember a másik meg valami elcseszett oroszlán+ember hibrid forma akar lenni. Van aki szereti az ilyesmit. A nem emberi fajoknál van 1-2 kaszt korlát. A farkas-oroszlánpofájúak például nem indulhatnak caster kaszttal (mage, paladin). Az elfek meg azt hiszem nem lehetnek berserkerek. Fajok alapján más-más lesz a kezdőzóna és talán a történet is (meg a main questek)
  • Lunarion
    #203
    https://www.timeanddate.com/time/zones/pdt
    PDT+9 vagyunk.
    A start 19:00 magyar idő szerint.
  • Daditsx
    #204
    Aham. Közbe nézegettem a class-okat, hogy mi is legyek. Elég szegényes a felhozatal és a fajok közt sincs stat beli különbség így nem nehéz dönteni. Mindig healer/support beállítottságú voltam. Valamelyik elf paladin leszek. Még nem tudom melyik oldalon. Ez a heavy-s, pajzsos, heal-elős dolog tetszik. Végre nem a megszokott papír healer lesz benne.
  • empie
    #205
    Koszonom, es onnantol kezdve lehet megvenni is, igaz? - 40eurosra gondolok.
  • mikromanus
    #206
    Upsz. Akkor ezt benéztem (talán a téli időt néztem). Akkor még lehet szunyálni a nagy roham előtt. :)
    Mondjuk a "roham" lehet erős túlzás. Lehet csigamódban kúszik le az a 30-55 GB.
  • Daditsx
    #207
    Az én 15Mb-es netemmel biztos csiga lassú lesz.
  • mikromanus
    #208
    Nem a te sebességed lesz szerintem a szűkösebb, hanem a forrás oldali szerver. Amikor pár tízezer ember egyszerre akarja leszedni az anyagot az picit lehet sok lesz...
  • XLancer
    #209
    Hogy a!
    Bless Hungary Discord channel: https://discord.gg/J5d9bUq
  • Daditsx
    #210
    Mystic és Assasin mikor várható? Tud róla valaki bármit is?
  • JonasSandor
    #211
    30-án jelenik meg a játék nem ma.
  • Daditsx
    #212
    Kivéve aki ma vesz foundert
  • mikromanus
    #213
    már mehet a 40ojrós és nagyobb pakkos játék. A letöltés suhan 40-41 MB/sec-kel.
  • Daditsx
    #214
    Töltődik.
    3 óra amíg lejön nekem. Ma már nem játszok XD
    Utoljára szerkesztette: Daditsx, 2018.05.28. 19:14:09
  • mikromanus
    #215
    válasszatok majd a végén szervert és nyelvet. Utána él már a play gomb
  • Itachihun
    #216
    van akinek működik ? lejött beléptem de a kezdőképtől nem megy tovább sajnos már fél órája...
  • Eikichi
    #217
    Működik igen. Van aki már streamel is. Szuper. :)
    https://www.twitch.tv/hambistv
  • empie
    #218
    detto
  • Itachihun
    #219
    hát akkor nem tudom mi van, másnál is láttam ezt a hibát de akkor ez nem mindenkinek van.
  • Daditsx
    #220
    A fene a jó net-etekbe :)
    Nekem 5G jött le eddig és még 2,5óra XD

    Twich-en amúgy a 2. helyen áll. 12k nézője van.
  • Eikichi
    #221
    Te jó ég srácok, ez az optimalizáció, horribilis. :) Remélem ez csak kezdetleges és javítanak majd rajta. 1070-es kártyával másodperces laggok vannak, megáll a diavetítés is. :D
    A nyavalyám mikor nem tudnak a szerverekkel rendesen felkészülni...
  • Bandeeka
    #222
    Sziasztok!
    Lehet volt már, de melyik Founder pack mit tartalmaz? nem találtam semmi infót róla steamen belül.
    Köszi
  • Bandeeka
    #223
    Nem tudom mennyire volt jó választás a középső csomagot vettem meg.
  • nxs
    #224
    "1070-es kártyával másodperces laggok vannak" és a többi katyvasz..Mivel láthatólag az arcodon kívül csak egy molylepke fingnyi agyad van segítek.
    A játék leszarja a VGA-t (1060 is túlszúrás) viszont kedveli a sok szálat (i5-i7 előnyben esetleg 6+ magos amd) amit viszont zabál az a memória (12-16gb vagy több az ideális) plussz pofátlanul sokat olvas/irkál (SSD)
    Ha a követelményeknek megfeleltél akkor bizony a gonosz nagy MMO startot éled át.
  • mikromanus
    #225
    első "szerver" tele meg a második is. Van 3 eu szerver amik közt látszólag semmi kapcsolat. Legalábbis a karakter nem érhető el másikon. Mondjuk 2 volt tervezve és már kb mind3 tele van :) Látszólag meg enged generálni másik frakcióba másik szerveren, tehát eléggé félrefordították ezt a szerver dolgot. SOk channel helyett több szerver. vagy enyhén lagos...
  • mikromanus
    #226
    Kezdőőődik. :D
    "Emergency Maintenance
    We will be conducting an emergency maintenance due to the large influx of users in the both NA and EU region. <Time: 13:00, 22:00 PDT/CEST>"

    Kapunk új szervert is, meg nézegetik mé' nem fér be 10 szervernyi ember 2-3 szerverre.
  • empie
    #227
    FPS-t hogyan lehet megnezni? bar lehet jobban jarok h nem latom :)
  • wudoORock
    #228
    Sziasztok!

    Hieron oldalon képviselteti magát klánunk, az Insane Mirage és tagfelvételt tartunk.
    Szerver: Pysis

    Amit biztosítunk:
    • Discord
    • Összetartó, jó hangulatú közösség
    • Dungeon runok
    • Capital War
    • GvG
    • Csoportos world pvp
    • Egyéni pontrendszer

    Amit elvárunk:
    • Discord használata (Mikrofon kötelező használata Dungeon-WAR-PVP közben.)
    • Kommunikáció
    • Segítőkészség
    • Aktív részvétel a Guild életében (például területharc)

    Klánunk face csoportja:
    https://www.facebook.com/groups/1119304048144731/

    Discordunk:
    https://discord.gg/GABa58Z

    Üdv
    wudoO
    Utoljára szerkesztette: wudoORock, 2018.05.28. 22:19:33
  • Vampy
    #229
    Mindenki refund-ol.... Ennyire xar lenne a cucc?? Megvettem en is, meg nem juottam be (nagy volt a sor) Viszont az idom telik (meg van egy ora, amig tudok refundolni)

    Erdemes volt megvenni, ti mit gondoltok?
  • Spaceghost
    #230
    Szerintem nem. Nálam is ment a refund. Mondjuk nálam annyiból rosszabb a helyzet, hogy 21:9-es monitorom van és sajnos a játék nem támogatja jól. Full screen-ben széthúzza, Borderlessben meg alapjába véve 21:9-es a kép csak épp zoomolja a képet a kamera. Az már csak hab a tortán hogy az első nagy területen diavetítés volt. Lehet majd egyszer máskor, amikor már normálisan működik és lesz 21:9 támogatás újra ránézek, de ez így nálam kuka. :(
  • foxxi
    #231
    Nos én ki szeretném próbálni igy később csatlakozom bárhova is. Nincs türelmem kivárni az 1223-as sort...
  • mikromanus
    #232
    Próbáltad már kevesebbet macerálni az egér görgőt (középső gomb)? csak mert az nagyít-kicsinyít. :D
    Nálam nincs gond 21:9-en se wild screenben. Aztán meg megint maintenance van vagy lesz (3-ra igérték, de lehet benézték és kettőtől adják).


    A rinya meg nem tudom mire van. veszettül nem téma a charge back. Simán sikeres MMo nem nagyon indult még el. Mindig alábecsülik a játékosok elszántságát. Aztán meg tele vannak a szerverek sé nehléz bejutni. Ez megesik. Sehol nincs gond meg charge back tömeg. Épp az a gond, hogy sokan vagyunk és erre nem nagyon számítottak. :D

    Azt meg nem tudom honnan veszitek, hogy pár óra korlát van refundra. Ha nagyon nem jön be, akkor simán vissza lehet mondani később is. Végső esetben ott a charge back. Az meg paypalnál mondjuk 60 napig intézhető. De a kiadó is kezeli szerintem a korai refund igényeket ha szervergondok lennének...
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.29. 02:12:54
  • Stefi81
    #233
    Sziasztok! Meg tudná mondaná valaki, akinek 21:9-es képarányú monitora van, hogy milyen beállítások mellett rakja ki teljes képernyőre a játékot? Sajnos a beállítások fülön 4:3,16:9;16:10-es képarány között lehet választani, ezek között nem szerepel a 2560*1080-as felbontás. A problémám, hogy egy lg34uc79g monitornál így ultraratyi a kép.
  • wudoORock
    #234
    Működik. Aki fps problémákkal küzd nagyobb városokban, az próbálja ki. Saját felelősséggel nyúljatok a fájlhoz, bár elméletileg nem lehet baj ha a cikk szerint csináljátok. ;)
    https://hardmode.hu/bless-online-hogyan-csikarjunk-ki-egy-kis-extra-kakaot-a-jatekbol/
  • Spaceghost
    #235
    Hát kérdezd meg ezt a mikromanus-t aki szerint nincs gond a 21:9-el, pedig igenis van (a görgős baromság meg szóra se érdemes). Ha borderless window-ban indítod a játékot, akkor kiáll 21:9-be, csak a képet bezoomolja, nem lehet úgy beállítani a kamerát, hogy normális legyen, full screenben meg széthúzza a képet. Látszik a különbség 16:9 -en normálisan látsz mindent.
  • mikromanus
    #236
    Mondjuk én nem állítgattam semmit képaránynál, scak felnyomtam max settingsre és windowed borderlessre. Szerintem függetlenül attól hogy 2160*1080-as LG monitorom van a 16-9-ben indítja (bár lehet a borderless az autoban az ami alapértelmezett a monitoron?). Már amikor műkörik, mert most épp megáll a bless képernyőn és nem jut tovább. Volt egy crash meg kis netprobléma pár percre és azóta képtelne belépni. Talán elcseszte a beállításokat. Keresek valami defaultot...
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.29. 14:23:49
  • mirochi
    #237
    Sziasztok!
    Bless online magyar facebook oldala: https://www.facebook.com/blessonlinehungary/
    Discord csatorna: https://discord.gg/ugv427V
  • mikromanus
    #238
    Frankó. Fél óra (vagy több) szarakodás áés totó után a config fájlban beállítottam 1024x768-ra és így túljutott a kezdőképernyőn. csak telea szerver. Vagyis kettő tele, 2 enyhén terhelt, de a többi nem érdekel. No, majd tesztelem a legközelebbi crash után ezt a "default-osítós" indulást...
  • Spaceghost
    #239
    Itt a megoldás a 21:9-es problémára:
    21:9 fix
    Utoljára szerkesztette: Spaceghost, 2018.05.29. 15:29:32
  • Vicodine
    #240
    Physisen tudja valaki, mikorra igerik, hogy ujra lehet karit krealni?
  • Daditsx
    #241
    Látom vannak gondok az indulással. Nekem még lehetőségem se volt elindítani. :(
    Éjjel időzítőre állítottam a lekapcsolást, hogy letölthesse a gép a játékot amíg alszok. Reggel bekapcsolom a gépet és indulás közbe lefagyott. XD
    Szóval délutáni program windows újratelepítés volt. Most meg szopok a könyvjelzőkkel, jelszavakkal és progikkal...
    Utoljára szerkesztette: Daditsx, 2018.05.29. 17:26:30