9
  • nyerek01
    #9
    Egy olyan is jó lenne hogy beraksz valamit az egyik részébe, beszkenneli és a másik oldalon kiadja a pontos mását. Az alapanyaghoz meg annyit hogy újrahasználható anyag kéne. Pl. kinyomtatsz egy figurát amit Blenderben modelleztél, de leejted és eltörik, semmi baj mert berakod a 3-D nyomtató tetejébe, ott megolvad és az elmentett fájl alapján újra kinyomtatod. Ezt persze számtalanszor eljátszhatod, ha megunsz valamit akkor újra beolvasztod, és mást csinálsz belőle.
    Illetve olyan alapanyag is jó lenne ami elérhető a háztartásokba, illetve azt nem tudom hogy lehet többféle anyagot is használni a nyomtatáshoz?
  • Adamyno
    #8
    Nyomtattak már 3D nyomtatóval 3D nyomtatót... sőt, pizzát is!
    http://sg.hu/cikkek/97464/pizza-a-nyomtatobol
  • M0RN1NGST4R
    #7
    @Wharyoo
    :D:D
    egyértelmű...
  • Wharyoo
    #6
    Én akkor is alkatrészenként nyomtatok majd és összerakom öket ;)
  • M0RN1NGST4R
    #5
    @ Wharyoo:
    biztos nem olcsó még. de remélem öreg koromra lemegy az ára és annyi repülőgép/harckocsi modell tudok majd nyomtatni amennyit csak akarok XD
  • Wharyoo
    #4
    A Stargate replikátor az egy kissé más volt... Ha majd a nyomtatók magukat kezdik kinyomtatni, akkor kell attól a verziótól tartani :D

    Mennyibe fájhat egy ilyen üzemeltetése vajon? Gondolok itt a "tintára" föleg, mert a legolcsóbb verzió is ugye nagyjából 200k HUF, ami azért nem 5 perc alatt fogja behozni az árát a gyerekjátékokon, és nem árt néha utántölteni :D
  • Linkout
    #3
    "Nem inkább stargate?" nem, Star Trek!

    Egyébként lehet, hogy kifejlődik, de egyszer valami nagyon tuti doscoverys dokumentumfilmben láttam, hogy egy emberi szervezet minden atomja mozgási sebességének és pozíciójának megjegyzéséhez több millió empira state buildin méretű épületet kellene megtölteni 1 terás vinyókkal. Aztán kiszámolták, hogy a mostani ütem szerint kb 300 éven belül leszünk képesek a mai HDD méretben tárolni ennyi adatmennyiséget.

    Ebből azt gondolom, hogy egy pizza replikálása cirka 100-150 év :)
  • heist
    #2
    Nem inkább stargate?

    Amúgy támogatandó ez a 3D-s nyomtatás, csak van egy olyan érzésem ez sem lesz ám olyan utopisztikus, mint azt írják.

    Akiknek kurva sok pénzük van, azok sosem szeretik ha elzárják a pénzcsapokat.
  • Pluskast
    #1
    Hm. Vajon ebből valaha is ki fog fejlődni egy olyasféle rendszer mint a Star Trek-ben a replikátor?