13
  • john333
    #13
    BalyiBoy!

    Ha kiveszem a batteryt a telefonbol, akkor mi van?
    A valaszod az email cimemre kerem, ha lehet:
    [email protected]
  • john333
    #12
    Kedves "matrix222", szeretnem ha megmagyaraznad ezta 8 merfoldes laptop dolgot.
    Ne ide irj, hanem az email cimemre:
    [email protected]
    Koszonom,
  • Sajátvéleményem
    #11
    Kedves matrix222!
    "Ma egy egyszeru laptoppal, 8 merfoldes korzetben barkinek az adatait meglehet nezni. Ahoz nem is kell az internetre kosd a gepedet. "
    Ezt meg hogyan képzeljem el?
  • Sajátvéleményem
    #10
    Rajtakaptam az éjjel az okosTVmet, hogy beleset a spájzba...meg a födöket emelgette a konyhában, és a kukában is kutakodott a házelött, és rámordult a kóbor kutyára.
  • matrix222
    #9
    Ma egy egyszeru laptoppal, 8 merfoldes korzetben barkinek az adatait meglehet nezni. Ahoz nem is kell az internetre kosd a gepedet.
  • BaliBoy
    #8
    Te olvastad már az egyes aplikációk telepítése előtt, hogy mihez kérnek hozzáférést?
    Az teljes mértékben irreleváns, hogy mennyit netezel, ha a háttérben mindenféle információt küld a telefonod rólad.

    Azt hiszed a GPS nem jelent problémát??? Ha nem kapcsolod ki, (mintha kilehetne egyébként...) minden egyes szokásod rögzítve van. Hányszor mész moziba, hányszor keresed fel a kedvenc vadász boltodat, hányszor és mikor sz@rsz a wc-n... és a sor kimeríthetetlenül hosszú.
  • CairoJack
    #7
    BaliBoy

    Ebben részben igazad van, de nekem a telefonom egész nap a zsebemben van, a kamera nem nagyon lát semmit. Itthon meg fiókban tartom. Persze a GPS koordinátákat osztja, de azzal nincs mit tenni. Ha éppen megyek atombombát venni, otthon hagyom.
    Netezni csak olvasgatok rajta, szal a böngésző adataimmal sem mennek messzire. Email meg csak céges ügyben, az meg legyen a cég baja.

    Viszont a TV egész nap a nappaliban van, mindent lát, ami a lakásban történik. Mármint látna, ha okos cucc lenne, és kamerás. Mondjuk akkor - mint mondtam - nem adnék neki netet, meg leragasztanám a kamerát, mikrofont, azt csók.
  • barret
    #6
    Hát igen,az okos telefon az igazi kém!

  • BaliBoy
    #5
    Hogy az okos TV információkat küld.... nem emiatt kellene izgulni. A zsebeitekben lapuló okos eszköz 1000-szer rosszabb! Az okos telefonok jelentik az igazi veszélyt a személy adatokra illetve az emberi, alapvető szabadsági jogokra nézve. Mindenkinek javaslom, hogy internet kapcsolat a telefonokon csak addig éljen amíg ténylegesen használja is!
  • Ender Wiggin #4
    Jobb ma egy papagáj, mint holnap egy túzok? Vagy valami ilyesmi...:-D
  • CairoJack
    #3
    Upsz, látom papagáj lettem Sry! :)
  • CairoJack
    #2
    Túl azon, hogy sose vennék okos TV-t, amíg lehet hagyományosat kapni (és szerintem ezzel minden értelmes ember így van, max a degenerált kretének izgulnak az ilyesmire), nos nem kell bedugni a LAN kábelt, nem kell megadni a Wi-Fi jelszavát...
  • Ender Wiggin #1
    maga az adatgyűjtés az egy dolog, de ha nincs fizikailag a netre csatlakoztatva kábellel, illetve a wi-fi jelszóval védett, akkor hogy küld el bármilyen adatot?
    egyébként meg ezért is jobb az élet az "okos" dolgok nélkül.