9874
A biztonság és védelempolitika aktuális kérdései
  • Tetsuo
    #9400
    Szaúd-Arábia kiutasította Kanada nagykövetét

    "Belügyekbe való beavatkozás címén kiutasította Kanada rijádi nagykövetét Szaúd-Arábia, egyúttal saját képviseletvezetőjét is visszahívta Kanada fővárosból, Ottawából. A sivatagi királyság mindössze azzal magyarázta a lépést, hogy senkinek nem engedik meg, hogy beleszóljon belügyeikbe."

    Magyarország ilyen indokkal is hányszor kib@szhatott volna néhány nagykövetet (pl. USA, Izrael)...? Egyszer sem persze, mert nincs magyar kormányunk már elég régóta.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2018.08.06. 21:46:55
  • fonak
    #9399
    Dehogy nincs, a nyugati civilizáció felfalja magát, és ezt nem fogja semmi megállítani (nem, Zorbán sem...).

  • Pares
    #9398
    Nem nézel elég M1-et.
  • hiper fizikus
    #9397
    Sziasztok !
    Feltűnő, hogy épen nincs semmi, ami a biztonságunkat fenyegetné, ez már szerentem elégé furcsa !
  • Tetsuo
    #9396
    Izrael egyetlen lehetőséget sem hagy ki a terroristák segítésére Szíriában
  • Caliph
    #9395
    Nagy része persze hogy az,felelőtlen dohányos/táborozó,de pont ma reggel volt szó valamelyik reggeli rádióműsorban,hogy egy eldobott üvegen át is simán meggyulladhat a száraz levél,ha úgy fókuszálja be a sugarakat,de akár egy harmatcseppen is megtörhet a fény úgy ,hogy gyújt
    Amerikában van olyan természetvédelmi terület,ahol külön tűzfigyelő tornyok vannak felállítva,abban benne ül egy ember,egész nyáron , és ha valahol füstöt,tüzet lát azonnal riadóztat,hogy még azelőtt tudjanak reagálni mielőtt több száz hektár kezdene el égni.
    Ráadásul ha nyáron nagyon egyedül akarsz maradni,akár fizetségért is el lehet végezni ezt a munkát




  • hiper fizikus
    #9394
    Szia !
    Máma halottam, hogy a déli TV híradóban azt mondták, hogy a Görög tűz gyujtogatás volt !
    Szerintem a világban a többi tűzeset nagyrésze is gyujtogatás volt !!!
  • horthy
    #9393
    Nézzük meg kikből ált az a gazdasági érdekcsoport ( bankár , kereskedő ) aki az ugynevezett fehér embereket odaküldte !!! Biztos hogy keresztények voltak nagy töbségében ??? Érdemes ezt a témát is körülszaglászni ?
  • Caliph
    #9392
    nem csak a védelemről van szó,mert láthatod ma is,hiába magyaráznak szuverén államokról,ha nem tettszik a politikád akkor gazdaságilag tesznek tönkre,bojkottálnak,megtiltják hogy kereskedjenek veled stb..
  • fonak
    #9391
    A baj akkor keletkezett, amikor a fehér ember úgy döntött, hogy bűntudata van amiatt, hogy "elnyomja" a gyarmatok bennszülötteit, fehér szimpatizánsok nélkül, a gyarmatokról való önkéntes kivonulás nélkül nem győzhettek volna a függetlenségi, "felszabadító" mozgalmak. Dél-Afrikában is az vetett véget a fehér uralomnak, hogy a többi fehér ország is bojkottálta és mélységes erkölcsi megvetésével is sújtotta őket.
    Nem azt mondom hogy erkölcsileg szép dolog volt a fehéreknek odamenni és beavatkozni, elvenni a földet, a természeti kincseket (bár ez a történelemben mindig így zajlott, az a nép, törzs stb. ami nem tudta megvédeni a területét, attól elvették, leigázták).
  • Tetsuo
    #9390
    A fehérek után feketék uralta Jamaicában is hasonló(an kaotikus) a helyzet.
    Link.

    Ez nem feltétlenül a négerek hibája. Szerintem mindenekelőtt a "fehérek" vétettek, hogy beleavatkoztak és átalakítottak, kizsigereltek / kiirtottak "kezdetleges", de környezetével harmonikusan működő társadalmakat.
  • ManoNegra
    #9389
    Az őslakosok ha visszakapnák az összes területet sem változna semmi

    Igazság szerint nem azok a feketék az őslakosok, akik ácsingóznak a fehérek telepeire, hanem egy alacsonyabb típus, akiket ez elüldözött/kiirtott...
  • ximix #9388
    Kicsi az esély, hogy normalizálódjon a helyzet és mindkét fél megtalálja a számítását.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A fehér farmerek már több mint 100 éve ott élnek és a mostani helyzet miatt el is mennének onnan csak a kormány nem akar kárpótlást fizetni az ott hagyott birtokokért, eladni ilyen körülmények között nem tudják a birtokukat, így mondhatni ami készpénzük van azzal kellene odébbállni és új életet kezdeni egy új hazában amit nem mindenki tud és akar.
    Az őslakosok ha visszakapnák az összes területet sem változna semmi szerintem, mert a saját vezetőik húznák le őket ugyan úgy.
    Volt anno egy riport afrikaiakkal és beszélgettek ilyen dolgokról, hogy miért nem próbálkoznak "kitörni" a többiek közül ha van rá módja valakinek, pl: tud valami olyat csinálni amivel megszedné magát, kicsivel jobb lenne neki és valamilyen szinten a közösségének.
    A válasz az volt, mert irigyek egymásra, ha neki több lenne odamennének kérni csak, mert van neki, nem számít, hogy rokon nem rokon, ha nem adna megátkoznák (woodoo) ha megvan átkozva nem megy hozzá senki, vásárolni ,üzletet kötni . . . ect.
    Amolyan 22-es csapdája nemzeti szinten, nincs belőle kitörési lehetőség, ha csak nem jön valami radikális vezető aki gatyába rázza a nemzetet még ha az egy kicsit fájna is néhol.
    Persze felmerül a kérdés, hogy kell e egyáltalán fejlődés vagy inkább nevezhetném vágykeltésnek is, mert bizonyos szintű élethez nagyon leegyszerűsítve elég az élelem, fekhely, viskó (főleg azon az éghajlaton és kész, nem kell túlspírázni, de az emberben kódolva van a kíváncsiság és a vágy így előbb utóbb többre vágyik majd.
    - link
  • Sequoyah
    #9387
    Trump ossze vissza kapkod, es nem tudja mit csinal. Minden egyes fobb temaban napi szinten vannak palfordulasai, es teljesen mast mond mint az elozo nap.
    A jeghegy csucsa csak az amit most a Putin talalkozo utan csinal:) Sajnos eleg nehez barmifele logikat, vagy nagy titkos tervet felfedezni mogotte...
  • horthy
    #9386
    Az ottani Búrok nélkül Dél-Afrika a " Majmok-Bolygoja " lesz . Kiváncsi leszek hogy képesek civilizációt és gazdaságot irányitani ezek az az ugynevezett " fekete őslakosság " . Szerintem az hasonló civilizáció lesz mint amit a " Gipsy-k " alkotnának önmagukban . Sose fogják megérteni a négerek hogy szabadok sohasem lesznek mert ahoz túl buták . Ha más nem pénzügyi rabszolgák lesznek . Majd betőrnek a nyugati cégek és bankok afrikába lefizetik a " legnagyobb helyi gorillákat " és az egyszerű " csimpánz vagy pávián " ugyanolyan elnyomott lesz mint volt vagy még jobban . Ők soha de soha nem fognak nagy szeleteket harapni a tortából . De majd rájönnek . Dél-Afrika nem Izrael nincsenek " gazdag nagybácsik " .
  • Caliph
    #9385
    na megvan a szombat esti "film" :D
  • ximix #9384
    FARMLANDS (2018) Official Documentary
    Lauren Southern

  • hiper fizikus
    #9383
    Szerintem Trump kísérletező politikát folytat !
  • hiper fizikus
    #9382
    Tartok tőle, hogy igazad van !
  • Tetsuo
    #9381
    Szinte az egész világgal ezt csinálhatják, kivéve Kínával...
    Csak Trump stílusa az, ami színt visz az eddigi szürke kétszínűségbe.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2018.07.15. 20:37:16
  • Caliph
    #9380
    tipikus amerikai szarkavarás.. közel kelet szétbombázva,nosza akkor gyengítsük az eut :D
  • Tetsuo
    #9379
    May: Trump azt javasolta, hogy pereljem be az EU-t

    Donald Trump a politika igazi trollja. :-D Henry Kissinger modern diplomáciája után, senki nem gondolhatta, hogy ilyen előfordulhat, de a bolondokházát valóban viccesen hozzáállva lehet leginkább kibírni.
  • Tetsuo
    #9378
    Hiába viszi el a devla, sajnos jön helyette másik.
  • hiper fizikus
    #9377
    Juncker beteg --->> mi lesz ebből ?
  • Tetsuo
    #9376
    Én nem igazán vagyok kíváncsi már ezekre (sem). Az alapja lehet Orbánimádat vagy muszlimgyűlölet is -- "ellenségem ellensége - primitíveknél - a barátom".
  • Pares
    #9375
    #9299

    Azért kíváncsi lennék a kognitív disszonanciában szenvedő, magukat nemzetinek, esetleg még radikálisnak is hazudó likud-testvérpártra szavazók véleményére, akiktól egyébként nem áll messze a zsidózás, és általában rühellik Izraelt, hogy erre mit szólnak? Vagy ez még belefér?
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2018.07.12. 08:17:26
  • Tetsuo
    #9374
    Hírhedt izraeli cég kémkedett "magyar civilek" ellen
  • hiper fizikus
    #9373
    NATO: az USA és az EU rendesen összevitatkozott: ez csak vicc vagy következményei is lesznek?
  • zserni
    #9372
    Barlow tudja, hogy honnan fúj a szél.

    'A nyugati hatalmak az afrikai konfliktusok meghosszabbításában érdekeltek, mivel a kontinens erőforrásai után vágynak, mondta egy magán katonai cég alapítója. A legtöbb afrikai erőt a külföldi tanácsadók "azért hozták létre, hogy kudarcot valljanak," tette hozzá.
    A külföldi magán katonai cégek általában "csupán azt nézik, hogy mennyi ideig tudják meghosszabbítani a konfliktust vagy a háborút, mert minél hosszabb ideig tartanak, annál több pénzt keresnek rajta," - közölte Barlow hozzátéve, hogy "úgy hiszi," hogy sok "külföldi erő Afrikában nem azért van jelen, hogy megoldja a problémákat, hanem, hogy gondoskodjon a problémák folyamatosságáról".'

    http://ujvilagtudat.blogspot.com/2018/06/tobb-konfliktus-tobb-penz-nyugatnak-nem.html
  • Tetsuo
    #9371
    Amiről én beszéltem, az tény, amiről te, az fikció.
  • zserni
    #9370
    Vagy tán a "mandzsu arany" lenne az ok, amin a rócsildok 1947 óta rajta ülnek, és nehezen válnak meg tőle ?
  • Tetsuo
    #9369
    Az nem vélt, hanem a valós... A többit most hagyjuk.
    Trump és Kim megbeszéléséséről lehet olvasni a Nők Lapjától a Magyar Időkig minden újságban, ráadásul arról beszél az utca emberétől a titkosszolgálati vezetőkig mindenki, de csak találgatás megy, sem a konkrétumokat, sem az ok-okozatot nem tudhatjuk - egyelőre.
    A színfalak mögött valószínűleg Kína a karmester, viszont jó ha tudjuk, ott is vannak beépült kazár elemek.
  • maki85
    #9368
    Ne légy elkeskenyedve:))
    Anno én is ki akartam alakítani egy imiganét (kisbetűvel kezdtem a mondatokat ), de sajnos őt nem a véleményem érdekelte, hanem ama fogyatékosságom
    No, mondom én erre vala, egye kukac, legyen úgy, hiszen valójában igaza van.
  • hiper fizikus
    #9367
    No Tetsuo !
    Látom te engem a kivégző osztag elé állítanál a vélt helyesírási hibáim miat ! Nem akarok koncepciós perbe bonyolódni veled !

    Utoljára szerkesztette: hiper fizikus, 2018.06.15. 13:37:35
  • Tetsuo
    #9366
    A vesszőt már ügyesen használod, viszont a mondatvégi írásjelek és az általad használt kettőspont elé sem rakunk szóközt.
    A kérdőjelből elég egy, Koreát rövid "o"-val írjuk, északot hozzá kötőjellel kapcsoljuk és a visszaalakul, illetve patthelyzet szavakat egybe kell írni (de a kettőt külön! ;-) ).
  • hiper fizikus
    #9365
    Sziasztok !
    Mit szóltok Donald Trump és Kim Dzsongun csúcstalálkozójához???
    Szerintem vissza alakulhat az a patt helyzet, ami volt, vagy legalábbis valami nagyon hasonló :
    Észak Kórea marad kommunistának, csak kényelmesebb helyzetbe kerül !
  • Tetsuo
    #9364
    Hirtelen ezt a linket találtam (helyetted), de sok újság írt róla akkoriban - némelyek élcelődve, nem véletlenül.
  • eksy
    #9363
    2005, index, bulvár. Hihetetlen hogy én erről nem hallottam.
  • Tetsuo
    #9362
    Csak most, csak neked.
  • eksy
    #9361
    :D Erről még nem hallottam, de szemernyi kétségem sincs ezen spontán eset megtörténtéről:)