5
  • heist
    #5
    Egy ilyen történelmi-típusú filmnél azt hiszem a minimum elvárás a korhűség. Akkor legyen szegecselt dzsekiben, és akkor az is mindegy...

    Nem ettől lesz 2/10-es ettől csak nevetséges lesz a film.
  • sempronius18
    #4
    Nekem mind1 milyen a szakálla, csak írtam neki, hogyha beleköt a hajába akkor már sokkal helytállóbb volna ha a szakállába kötne bele.

    Amiért én nem szoktam sokszor szeretni az ilyen filmeket egyébként inkább az, hogy teljesen falsan mutatják be az adott kor társadalmát, szokásait és az emberek gondolkodását, de ez egyéni szoc probléma, kb ha anyira veszem komolyan, mint egy fantasy-t nincs gond.

    Mondjuk az még ebből fakadóan tényleg dühítő mikor mondjuk pár vérpistike megnézi a Starzos Spartacust aztán osztja az észt, mint ókori Róma szakértő.
  • zetortraktor
    #3
    Muris, hogy valaki ilyen hülyeségeken akad fenn. El tudom képzelni, hogy emiatt 2/10-ezik valaki egy filmet, ami, ha jó szakálla lenne, 9/10-es lenne.

    Nem zavaróbb, hogy a főszereplő nem Mózesre hasonlít, hanem Christian Bale-re?
  • sempronius18
    #2
    Az még hagyján, de a szakálla is milyen milyen szépen fazonra van nyírva, a kor borotválási szokásait nézve az a nem semmi.

    Látom ez is egy történelmileg 100%-ig hitelesnek látszani akaró legenda feldolgozás lesz, mint a Robin Hood.
  • heist
    #1
    Mózesnek ilyen fazonra nyírt, beszárított frizurája lehetett?