50
  • Vol Jin
    #10
    "Szóval mindenki megnyugodhat kakaós csiga csípsz hamburger és társaiban meg van minden ami kell ilyen vitaminokra meg ilyen marhaságokra nincs szükség ha beteg leszel akkor meg vegyél jó drága gyógyszert."

    Jaja, zabáld tovább nyugodtan a kakaós csigádat, meg a csipszet, és nyugtasd meg magad a multivitaminoddal.
  • MaRee
    #9
    Főleg azt imádom, mikor valaki TERMÉSZETES vitamint szed. Ami persze átverés, mert mondjuk egy narancsban ha van (de nincs) 50mg c vitamin, akkor ki lehet számolni, hogy csak 1000mg-hoz hány narancs kéne, nem hogy több millió 1000mg-os tablettához. Az meg ugye ismét külön kérdést vet fel, hogy a narancsban levő aszkorbinsav mennyivel jobb, mint a tablettában levő, erre szokták mondani az okosok ,hogy a mesterségest nem tudja feldolgozni a szervezet Nos én nem sok zöldséget eszem viszont multivitamint főleg c-t nyomok orrba szájba főleg télen és mégse volt még skorbutom, meg beteg se vagyok csak évente egyszer.
  • Lucy in the Sky
    #8
    A vitaminok élettani hatásait nyilván kismillió kutatás vizsgálta, és nyilván megalapozott az ezekből levont következtetés, hogy általánosságban használnak.

    Azt nem tudom, hogy az ilyen tablettásított multivitaminok hatásait mennyiben fedik ezek a vizsgálatok, de azért az jelent valamit, hogy ezek a vegyületek az evolúció során soha nem önmagukban kerültek az emésztőrendszerbe, hanem rengeteg kísérő anyag, így kapásból rostok, víz, savak, az egyéb növényi alkotóelemekkel együtt, ezeknek jelenlétében pedig jelentősen módosulhat a lebomlásuk, a felszívódásuk, a működésük a szervezetben.

    A változatos táplálkozás valahogy meggyőzőbb a számomra, mint a napi 6 mekis sajtburger mellé az egészséges étrend oltárán áldozott 2 multivitaminos tabi :)
  • Willenbrock
    #7
    Sosem szedek vitaminokat,nem oltatom magam influenza ellen,mégsem kaptam el semmit évek óta,és nem nyírt ki a madárinfluenza sem.
  • Amergin
    #6
    Egyébként ugyanazek a kutatók 25 éve azt is leírták, hogy a "koleszterin" (mint olyan) az "káros". Utána leírták azt, hogy mégsem az. Utána meg azt, hogy mégsem az és mégis az.
    Meg azt is leírták, hogy a margarin egészséges, utána meg azt, hogy káros...

    Szóval ezért jók ezek az isteni kinyilatkoztatások, hogy az "étrend kiegészítők" és a "multivitaminok" (persze babám, úgy ánblok mind, minden helyen és időben, minden körülmények között mindenkinél, mindegy milyen dózisban szedve) károsak, kivétel nincs és "az ügyet lezártnak tekinthetjük".
    Ilyet komoly tudós, de még komoly ember sem mond ki.
  • MaRee
    #5
    Mindenki szedjen gyócert, az egészséges! VItaminnak meg elég a patikai 20mg-os c vitamin, hogy ne legyünk skorbutosok oszt jóvan!
  • Evogordon
    #4
    Ekkora hulyeseget. Oke hogy a tulzott vitamin fogyasztas hulyeseg de ne mondjak mar emg nekem hogy ha az ember szedi az rosz dolog. Ezt ugy mondom hogy en nem szedem ezeket max nagyon ritkan.
  • Amergin
    #3
    Ja, láthatod, le van írva, tévíz idején, náthás kollegákkal egy légtérben dolgozva, egyébként sem valami nagyon egészségesen táplálkozva nem szabad multivitamint (tehát benne a C-vitamint sem) enni, mert az káros és kidobott pénz...
    HÁT NEM ÉRTED???? Amikor már beteg vagy (mert hogy legyél már az légy szíves, jó?) a gyógyszer szedése sokkal "olcsóbb"
  • drfaust
    #2
    A lényeg a vegyes étkezés és nincs baj.
    Én a cukor kontra édesítőszer kutatását várom, szerintem a mesterséges édesítőszer tömény méreg.
  • Mat666
    #1
    Szóval mindenki megnyugodhat kakaós csiga csípsz hamburger és társaiban meg van minden ami kell ilyen vitaminokra meg ilyen marhaságokra nincs szükség ha beteg leszel akkor meg vegyél jó drága gyógyszert.