70
  • narumon
    #30
    Szerintem ez is a művészet egyik ága. Az idő értelmetlen eltöltésére meg én ennél számtalan jobb példát tudok mondani. Az egyik éppen a forumozás amit mi csinálunk :)))
  • narumon
    #29
    Érdemes elolvasni ott is végig: "The artist featured in the original video is extremely talented and again this is NOT an attack on him in anyway. His video may be 100% legitimate and if so I have the up most respect for him and I'm in total awe of his crazy talent."

    Tehát ő sem biztos abban, hogy így készült a kép, mivel ismeri a srác munkásságát azt adja hozzá, hogy lehet, hogy igazi. Ráadásul itt nem ez a lényeg mint korábban is írtam - keress rá ipad paintingre, drawingra. Jah tudom az ellenzők szerint minden ilyen kép kamu. (Csak tudnám, hogy grafikus haverok is miért rajzolgatnak ipadon ha olyan nagy szar...)
  • M2 #28
    Szerintem ezt innen már nem fogjuk tudni eldönteni, hogy a dolog mennyire kamu.

    Én nagyon remélem, hogy kamu, mert ennél értelmetlenebbül ember nem tölthetné el az idejét. A művészetekhez meg aztán tényleg semmi köze, egy képet lemásolni nem művészet. Ez a művészet:
  • MasterMason
    #27
    Kamu, konkrétan így csinálták:

    https://vimeo.com/81073666#comment_10439306

    Tudod éppen karácsony van. :D És ezt hívják úgy, hogy vírus marketing karácsonyi reklám kampány. :D Vegyél ipad-ot. Egyébként ha letöltöd a srác oldaláról a végleges képet, akkor érdekességként elolvashatod a metaadatokból, hogy photoshopban készültet a különböző módosítások. :D

    Itt ezen a linket a metaadatoknál keresd, érdemes megnézni, hogy a kép dátuma is benne van, ami 2011-es. :D Akkora kamu ez az egész mint az állat.

    Metadata
  • narumon
    #26
    Hát lássuk akkor azokat a grafikusokat tized annyi idővel. (Mellesleg a srácnak is van nem egy rajza amit PC-n csinál - és azt is kifejti miért szeret ipadon rajzolni - persze fikázni sokkal könnyebb mint egy kicsit is utána nézni a dolgoknak).
  • sanyicks
    #25
    FAKE, nem kicsit. Nagyon.
  • TSL16b
    #24
    Akkor most kérünk egy teljesen élethű képet Gordon Freemanről is.
  • Richard Donkies
    #23
  • Molnibalage
    #22
    Legalább két olyan arckép van, ami nem vérgagyi, hanem közel fotó minőség. (Rhianna az egyik.) Ezen felül ezek 1-2-3 évesek, az ember meg fejlődik...
  • goldmember
    #21
    Csak hogy a többi képe vérgagyi a Morgan Freemaneshez képest.
  • M2 #20
    Azt mondjuk én se értem, miért egy iPadon kínozza magát, de ez biztos olyan kihívás, mint a Windows Paintjében rajzolni.
  • IMYke2.0.0.0
    #19
    A francia nyelvtől kiráz a hideg. Nem jó értelemben.
  • Cat #18
    "Minden egyből tökéletes, semmi hiba"

    Ha ez az egy rajza lenne a fickónak még igazad is lehetne. De nézd meg a YouTube csatornáját: több éve rajzol, és puszta véletlen, hogy pont ezt kapták fel nagyon.
  • gforce9
    #17
    Nekem sem tűnik hitelesnek. Rengeteg kézzel rajzolónak van fenn a videója, meg sem közelítik ezt, pedig nagyon jók. Ez tényleg mintha fotó lenne.
  • formax
    #16
    Ezen a youtube vidón le is leplezik szépen: http://www.youtube.com/watch?v=HxAzzO8arHs#t=183
  • formax
    #15
    Ez kamu szerintem is. Minden egyből tökéletes, semmi hiba, ami a rajzolásnál mindenképpen van. Honnan vannak a tökéletes csillogások, textúrák, ha nem egy eredeti, nagyfelbontású fényképből. Ujjal? Tű ecsettel, 200 nap alatt esetleg lehetséges, de még a nagy festők képei sem ilyen részletesek.
  • goldmember
    #14
    Ócska trükk az egész. Beszkennelte a fényképet aztán a festőprogrammal el kezdte tönkre vágni a képet, és az egész visszafele van lejátszva a videón.
  • heist
    #13
    tized
  • heist
    #12
    PC-n egérrel is tied ennyi idő alatt meg lehet ezt csinálni. Nem egy profi grafikus dolgozik egérrel.
  • narumon
    #11
    Aki mondjuk imádja a hobbiját? 10 perc alatt is összevágok egy klipet meg 10 óra alatt is ugyanazt és nem azért mert a második esetben lassabban dolgozok!
  • narumon
    #10
    Peeersze, hát hogyne! Főleg hogy pcn is tök ugyanilyen eszközökkel állna neki a rajzoló csak a tabletet egy wacom tábla helyettesítené!
  • heist
    #9
    Amúgy ez tuti valami fizetett promóciós szar, ki az aki 250 órát eltölt egy ilyen képpel hobbiból, és aztán ez így fel lesz kapva?

    SG, ti miért kaptátok fel ezt? Kismillió ilyen van...
  • heist
    #8
    igazából én neked IPad-al beverek egy szöget is...

    Csak érzed, hogy nem arra való, nem?
  • heist
    #7
    Jó, paint-be is lehet kurva jó képeket csinálni csak a kérdés, mennyi tehetség és rzék kell hozzá és mennyi időbe kerül. Ez a kép 200 órát vett igénybe, egy hasonló képesség grafikus pc-n, ezt 12 óra alatt megcsinálja.
  • Cat #6
    Ezt én is többre becsülöm, mint a minapi "legdrágább magyar festményt". EZ állítólag 2,4 millió eurót ér.
    Forrás
    Az emberke csak geometrikus formákat "festett" (valójában összegyűrte a vásznat, befestette, és aztán kialakult belőle valami).
    [URL=https://www.google.com/search?q=Hantai+Simon+M.A.+5+(Mariale)&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=PVygUsy7KML_ygPSz4CgDw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1019&bih=690#imgdii=_]További "festmények"[/URL]
  • cateran
    #5
    Hat inkabb ez, mint 1 kek korong alatta piros csik es a cime "Lemeno nap nyaron, napszemuvegben"
  • yesname #4
    Fotórealisztikust létrehozni meglévő alapján egyáltalán nem művészet. Nem több koppintásnál. Ügyes, szép végeredmény, de semmi képzelet, különlegesség és egyediség nincs a végeredményben.
  • Papichulo
    #3
    Ennyit arrol, hogy az iPad/tablet kizarolag mediafogyasztasra alkalmas :)
  • sárkánylovag
    #2
    Igen...
    Egyszerűbb egy őrült festőre ráfogni ez művészet és eladni a műveit pár milliódért mint fotorealisztikusat létrehozni...
    Ez annyira durva hogy ha MO.-on látnám azt mondanám médiahekk és egy nagy felbontású fényképet butítottak vissza folyamatosan és fordítva játszották le.
    De azért tegyük hozzá 200 óra egy jó grafikusnak egy képre elég idő hogy valami szépet létrehozzon... (TÖbb mint egy hónap)
  • tar86
    #1
    Mit szólnak ehhez az impresszionisták és a degenerált ART-osok?