38
  • Komolytalan
    #38
    Linux meg freedos helyett majd Androidot raknak fel a gépekre, amit a felhasználók első lendületből lezúznak a vérbe, és raknak helyette rendes, warez Windowst. Az eladási statisztikákban nyilván jól fog mutatni, hogy mennyi linuxos - bocsánat Androidos - gépet adtak el, élőben meg senki se fog ilyet látni - ahogy most se lát linuxost senki se.
  • sanyicks
    #37
    vagy fordítva ha a desktop os egy vindóz :)
  • Vol Jin
    #36
    Szerintem meg nem érted, hogy miről beszélek. Erőforrás-pazarlásról. Anfroidon lasabban futna egy alkalmazás, mint egy desktop OS-n.
  • coolbboy83
    #35
    Kíváncsi leszek mondjuk 5 év távlatban mi lesz - jelenleg komoly rendszere csak a Microsoftnak és az Applenak van.... nekik van a legjobb esélyük egyesíteni a mobil és a desktop vonalat, lévén hogy ők mindennel rendelkeznek. A Googlenak sok dolga lesz - mert az I/O és HW kezelés a béka segge alatt van, konkrétan a rendszer semmit nem tud az előbbiekhez képest - de ez változhat az évek alatt. Jelenlegi formájában is sokmindent kielégíthet, hiszen a felhasználók többsége csak tartalomfogyaszt, doksit szerkeszt, youtube, net egyebek... erre nem kell valóban bonyolult rendszer. Azonban ha komoly alkalmazásrol van szó - tervezés, programozás, audio/video.... ott ez nem fog lasztit kapni egykönnyen, mert ahhoz sok a technikai hiányosság..... egyenlőre...... Az Ubuntu is még lehet tényező, mert a megoldása kiváló neki is.
  • asgh
    #34
    A windows-al az a baj, hogy a szoftverek hiába kezelhetőek viszonylag egyszerűen, ha az OS managelése hozzáértést igényel. Aki töltötte már azzal a karácsonyt, hogy széthullott windowst próbált rendbe rakni a szülei gépén, az tudja miről beszélek. Dokumentum hegyek a C: gyökérben, vírusok tömege, idióta toolbarok a browserben, mindenféle használhatatlan shareware mocsok telepítve, stb. stb. Ezek mind nyilvánvaló felhasználói hibák, amik a hozzánemértésből adódnak. Márpedig a home userek többsége nem veszi a fáradtságot (és a jövőben sem fogja), hogy megtanulja rendesen managelni az oprendszerét, tehát az OS-nek kell faék egyszerűnek lennie.
    Az OSX amúgy könnyű managelhetőség szempontból sokkal előrébb tart, csak az meg sosem fog leszivárogni az olcsó szegmensbe. Így aztán marad az android. (Esetleg chrome.)
    Nem állítom amúgy, hogy a droid a jelenlegi formájában alkalmas lenne a desktop windows kiváltására, de hosszabb távon, ha rendesen ráfekszenek a fejlesztésére, akkor a felhasználók jelentős részénél valós alternatívává válhat.
  • nextman
    #33
    Szerintem te nem latod merre megy a vilag:)
    Az emberek legalabb 50%-anak egyszeruen nincs szuksege azokra a szolgaltatasokra, amit a windows pluszban nyujt, viszont amire van szukseguk, az jobb is lehet az IOS vagy Androidban.
  • Vol Jin
    #32
    "hát, egy ingyenes jó asztali OS, eléggé megtépázhatja majd az MS bevételeit."

    Szerintem te nem nagyon érted se a számítógéped, se a telefonod. Ez az egész felvetés nagyobb baromság lenne, mint a DOS felett futó Windows 3.1. Aki androidot rakna egy számítógépre, az meg is érdemli. AZ iOS se lenne más, mielőtt valaki félreértene.
  • kvp
    #31
    Az arm-os android is kepes desktop (X11-es) programokat futtatni, az x86-os verzio is ugyanugy kepes ra. Csak egy X11 szervert kell felrakni (ez van a marketen is) es onnantol minden tavoli es lokalis X-es program kepes gond nelkul futni. Jo pelda a gimp grafikus csomag, bar eleg sok ram kell abba a telefonba amin ezt rendesen hasznalni akarjuk.

    "Rettentő módon agyonbonyolított az alkalmazások modellje (Activity, Intent stb.),"

    Ez nem bonyolitas, hanem a fejlesztest egyszerusiti. Az activity win32 alatt a window. Az intent meg a message. Minden masban is megegyeznek, android alatt is ablakonent van egy message loop, csak a keretrendszer szetdobja a message-eket fuggvenyhivasokra, ezert a switch el van rejtve. (de ugyanott van mint win32 alatt) Az intent kuldest meg win32 api alatt alatt SendMessage()-nek hivjak.

    "háttérben VM-et futtató oprendszernek sikerülni fog?"

    A 2.2-es ota a legtobb program nativ (c/c++). A dalvik java vm csak opcionalis es minden program eldonti, hogy hasznalni akarja-e vagy sem. Maguk az oprendszer fo komponensei sem hasznaljak, sima c-ben vannak irva. De a legtobb jatek (foleg az ios portok) is sima c-t hasznalnak, mert az mindket rendszeren elerheto. Egyebkent a java-s kod 2.2 ota betolteskor elfordul, tehat a java-bol gepikodot csinal a rendszer. Ez persze azt jelenti, hogy igy mar a java-s cuccok is tudnak vedelmi hibat okozni, de cserebe ugyanolyan gyorsak mint egy sima c++-os kod.

    Egyebkent android alatt lehet X-et es wine-t telepiteni (jelenleg root jog kell hozza) es akkor a win32-es api-ra irt programok is futtathatoak android alatt. Tehat android alatt fut egy nativ X, kulon folyamatban a wine es azon belul a win32-es program (arm-on x86-os emu-ban, x86-on nativan). Igy lehet ms office-t futtatni egy android-os telefonon. (lassu lesz mint a csiga, de megy) Sot ha valaki nagyon akarja, akkor az open source android kernellel meg a swap-et is bekapcsolhatja, hogy rendesen daraljon a merevlemez is. (vagy rongalja a flash-t ha eppen telefonon fut)
  • nextman
    #30
    Ezt allitom valoban, hogy a windows bonyolultabb. Az egy dolog, hogy mar 20 eve hasznaljuk, es tudjuk mi hol van, de aki meg egyiket sem latta, annak szerintem egyszerubb az android.
    Wifihez csatlakozni szerintem androidon kb. ugyanolyan, mint windowson, ezert nem nagyon ertem a peldad.
  • vision5
    #29
    Ha lenne egy olyan karizmatikus Linux fejlesztő csoport mint aki az OSX gui-t végigvitte akkor lépne előre az is ezen a téren. Amúgy nekem személy szerint a gnome már egész összeszedettnek tűnik, megfelelő linux disztribúció kérdése is persze.
  • vision5
    #28
    Rettentő módon agyonbonyolított az alkalmazások modellje (Activity, Intent stb.), ez mobilon még elmegy de egy nagy rendszerben már számos hátránnyal bír (a bugokról nem is beszélve).
    Már eleve hogy a Dalvik vm-nek köze sincs a desktop / notebook platformhoz illetve hogy így sem natív linuxban hanem egy vm-ben futna az egész rendszer, rengeteg erőforrást elpazarolna.
    Ezenfelül ott a számottevő malware kockázat is ami Androidon a legnagyobb.
  • vision5
    #27
    Az Android nagyon nem egységes és tele van backdoorral, jobb lenne vagy Windows vagy egy megbízható Linux verzió...
  • Cat #26
    Tehát szerinted nem pofonegyszerű a Windows kezelése?

    Anyámnak gyorsabban bejön egy PC-n egy weboldal annak bebootolásával együtt, minthogy megtalálja hogy lehet felkapcsolódni egy táblagéppel egy WiFi hálózatra.
  • nextman
    #25
    Az androidnak a legfobb elonye linux, windowssal szemben, hogy pofonegyszeru a kezelese.
    Ez onmagaban olyan indok, ami szerintem eldontheti a versenyt.
  • Zombee
    #24
    Az optimalizáción túl az is baj, hogy a közel milliónyi alkalmazás jókora része hulladék. A Play-en véletlenszerűen böngészve oldalakon át csak zseblámpa, Need for Speed-nek álcázott háttérképek, meg beszélő kutyák vannak, értelmes programot akkor találsz, ha tudod, mit keresel, név szerint.
  • Zombee
    #23
    Ha a különféle egyéb Linux disztribúcióknak nem sikerült, akkor majd egy erőforráspazarló, háttérben VM-et futtató oprendszernek sikerülni fog? Egyetlen előnye a többi Linux-al szemben, hogy áll mögötte egy nagy cég, de ha nyílt forrású marad, ebből is lesz többféle, ahogyan Androidból is van sok készülékre különféle custom rom, és akkor ugyanott tartunk. Igaz, azokat zugfejlesztők csinálják, a telefonomhoz kijövő CM verziók között rendre van olyan, ahol vagy a kamera nem működik, vagy telefonálni nem lehet vele. Ezért nem nyúltam a gyári rendszerhez.
  • Zombee
    #22
    Ha az árától eltekintünk, mi más nyűgje van egy beállított Windows-nak? Ha előtelepítetten veszed, jóformán semmi dolgod vele, nem több, mintha Android futna a gépen. Aki meg tényleg csak felhasználó, az az Androidot sem tudja beállítani. Használni egyiket sem bonyolultabb a másiknál.
  • asgh
    #21
    3DS Max, zBrush, Maya, Nuke stb. sosem lesz androidon, értelme sem lenne és az Intel sem az ilyen jellegű felhasználást célozza. Ezek pro alkalmazások, amik alá annyi erőforrást kell pakolni, amennyit csak lehet, míg az Intel koncepciója az alacsony fogyasztású, de elégséges teljesítményt adó rendszerekről szól.
    Ha viszont egy browsert, médialejátszót, videotelefont, meg valami alap office alkalmazást képes kiszolgálni, esetleg néhány gagyibb játékot, akkor már lenne komoly célközönsége egy androidos PC-nek, de ehhez nem elég a telefonos appokat portolni, hanem natív alkalmazások kellenek.
  • Ferrer
    #20
    Ugyan minek? Szerintem sokszor pont az a baj, hogy a mobilos felület jön be tableten is, ami mellesleg sokkal szegényesebb.. Nem is kell messzire menni példáért
  • ugh
    #19
    Mikor forrja ki magat ?
    Szerinted mert ha jol tutom mar 4.4 nel jar.

    gopher #9:
    Nekem a 4.1 hez volt "szerencsem"
    Az egesz egy fikaokadakszarfoshulladekhegy.

    Netezgetni meg csak csak el lehet vele, de ne mondja mar nekem senki, hogy normalis munkat el tud kepzelni ezen a tragyaraketan?
    Egy vicc .
    Meg tabletre is komolytalan nemhogy asztali gepre fo os-nek.
    De ahogy hallom innen onnan telora sem mert akkor meg telefonalani nem jo a telo.
  • ugh
    #18
    Pont ezzel vana baj hogy faek.
    Minden tekintetben.
    Azert parancssoros unix es a kobalta android kozt van nemi atmenet szerintem.
    Egy biztos tuti szet tudnam halasztani egy ilyennnel hogy fut a skype firefox youtubeal (jaj bocsanat ez nem mukodne mert a youtube ha nem "elol" van az androidon hangja sincs) 3ds max ps rainditva egy zbrush meg egy xnormal.
    Kivancsi lennek arra a sebessegre amit produkalna.
  • nextman
    #17
    Szerintem ez nagyon jo otlet, es nagy rugas az androidnak is, hogy a megfelelo iranyba fejlodjon, minosegi appok jelenjenek meg.
  • asgh
    #16
    Amúgy egy faék bonyolultságú oprendszernek nagyon is lenne létjogosultsága pc környezetben is. Öregebbek számára a billentyűzet, egér, monitor felállás kényelmesebb, mint a tablet, viszont a windows az összes nyűgjével, vírussaival, stb. túl komplikált a számukra, akik csak netezni, levelezni, filmet nézni és esetleg skype-olni akarnak. Erre tökéletes lenne a pc-s android, de jelenleg a tv okosítók és tsai androidos eszközök is inkább a hackelős felhasználók számára alternatívák, mint az egyszeri átlagusernek.
  • asgh
    #15
    Nem az android a fő kérdés, hanem az androidra írt alkalmazások minősége. Hiába terjed pl. tableten az android, a tabletre optimalizált appok száma jelentősen elmarad a telefonos verziókhoz képest. Így hiába jönnek ki olcsó androidos pc-k a jövőben, ha nem lesz, aki normális programokat írjon rájuk, akkor csak egy túlméretezett okostelefon lesz a végeredmény.
  • cateran
    #14
    Hmm tudnal 1 ilyet mondani? MArmint nem meglatogathato weboldalt, mert en meg ilyenbe nem futottam bele.
  • spartacus94
    #13
    Szerintem ez inkább az android hibája és nem a webfejlesztőké...
  • gopher
    #12
    Nem update-eltem még, amivel kaptam az van rajta (link) Leírásodból úgy tűnik, ne is nagyon akarjak update-elni Eddig akárhányszor dugtam rá a gépre, mindig felismerte, igaz, a tetheringet csak kipróbálás kép néztem meg, egyszer. Egyéb. Ha nem szereted, hogy nem lehet piszkálni, akkor szerintem semmiképp se egy Apple cuccot vegyél, aminél, ha egy fájlt akarsz átküldeni az iTunes-on keresztül teheted meg és sehol máshol.
  • cateran
    #11
    Nexus 7-esen 4.1-es? Erdekes...Nekem a 4.4-es van, a Nexus 5-omon szinten, a HTC One-on 4.3-as es hat hol is kezdjem? 2.3 ota hasznalom es a Nexus 5-os az utolso androidos telefon amit vettem, innentol atallok vagy winre vagy (hoho!) Applera. Ahogy nottek a verzioszamok, ugy csokkentek a belepiszkalasi lehetosegek (BL Unlock nelkuliek)lett instabilabb es windows-szerubb (lassulas, "feherember nez homokora" effektek.) A HTC-n 4.1-en egyszer sem kellett factory resetet csinalnom, 4.2-vel olyan 3-4-szer, 4.3-mal vagy 6-szor ezidaig....
    A Nexus 5-on pedig (nincs meg 1 hetes sem) mar volt 1 factory reset (usb-n tetheringezek, lehuztam, majd visszadugva a gep nem ismerte fel..sot semmit sem csinalt..mas kabel, mas usb slot detto..reset utan megint megy, de meddig?)
  • CairoJack
    #10
    A N7-esem nekem is atom stabil volt, de mióta felkerült rá a 4.4, azóta állandóan fagyogat. Pfff nagy hulladék.

    Meg az olcsó droidos telók is instabilok. De ma már nem nagyon van olyant teló, ami ne fagyna le. iPhone sem olyan stabil már mint régen, és a agyon magasztal WP-os hulladékok is fagynak orrba szájba.
    Ez egy kortünet. Egyre bonyolultabb OS-ek, egyre több hibalehetőség
  • gopher
    #9
    Akik szidják az Androidot, mondják már el (de komolyan), hogy mi a problémájuk vele, és hanyas verziót használnak? Nekem a Nexus 7-es tabletemen a 4.1-essel és a Samsung Galaxy-mon (I9100) a 4.0-ással (Cyanogenmod 9) semmi gondom nincs.
  • scagnetti
    #8
    Lehet szidni az androidot, de idővel biztos ki fog forrni az op rendszer, és tényleg lesz helye a pc-ken.
  • SupraMKIII
    #7
    Ez egy jó ötlet, mert - megfelelő helyen - ez egy hasznos dolog lehet.

    A probléma csak az, hogy a mai napig egyetlen olyan implementációja nincs, ami legalább a beta fázist elérte volna...
  • mrlujoak
    #6
    Helyes, legalább a webfejlesztők még jobban ráfeküdhetnek az androidos készülékeken megjelenő felületekre. (és a mostani hibákat - mert vannak - javíthatják)
    Számtalanszor futok bele (nem nem a flash-es reklámokra gondolok) hogy táblán nem, vagy nem úgy tudom elérni egyes általam látogatott weboldalakat.
  • ugh
    #5
    Ember inkabb szopadnad magad azzal az iparihulladekkal csakhogy az ms-nek ne legyen jo.
    Hat az eszedhez csak gratulalni tudok.
  • esemve
    #4
    Éppen elég nekem tabon ezt használni, nemhogy még pc-n is...
  • Ender Wiggin #3
    egy ingyenes jó app, ami semmire csak mobil alkalmazásokat lehet majd telepíteni. hát az tényleg jól betesz majd az MS-nek...
  • Ferrer
    #2
    Akkor 2014 a linux éve lesz?
  • echo
    #1
    hát, egy ingyenes jó asztali OS, eléggé megtépázhatja majd az MS bevételeit.