5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • Clidey
    #108
    Hát nem lesz P3D telepítve egy jódarabig, az már biztos. Beírom ennek az idiótának hogy települjön az E: -ről a D: -re, erre nekiáll másolgatni a C: -re. Ott meg már nincs tizensok giga hely. Úgyhogy lákhídmartin bekaphassa, maradok FS9-FSX kombónál.
  • Hont
    #107
    Köszi a megjegyzéseket, bár egyből hozzá is tenném, Hogy vagyunk itt sokan, akik ezt szívvel lélekkel csináljuk, mint pl Te is!
    Arra törekszünk, hogy a lehető legközelebb legyünk a valósághoz!
    Tegnap nagyon magam alatt voltam, elnézést is kérek a fikázós magatartásom miatt, de sikerült ismét olyan nagyot csalódnom, mint amikor a Mickrosoft Flight -et adták ki!
    Azt gondoltam, hogy végre megkapjuk azt, amire évek óta várunk!
    Olvasgatom a P3D forumot és jókat röhögök, amikor "friss" szimulátoros kollégák Noé bárkájából már rég kibaszott laptoppkal akarják életre kelteni és megpróbálják megmagyarázni szegény adminoknak, hogy az igen is komoly laptopp, mert a MedalOfHonor is max grafikán 850FPS-el hibátlanul megy...
    Ez van! Vagy nyerünk a lottón, vagy kivárjuk a P3D v8.0-t!
  • jakugerik
    #106
    akkor meg se vegyem? marad az fs9? jó azért még Bélabától kölcsönkérem :D
  • berczy #105
    Megmonodm őszintén, én hosszú évekig simán ellennék még az FS9-el is, mert ahogy szoktam írni, nagyno exe candy-k az új cuccok, néha leesek a székről a képek, vidik alapján (AndrasField, ugye), de szerintem még mindig megállja a helyét ezekkel szemben a 9 is. Nézem a képeimet, hont képeit és olyankor mindig rájövök, hogy azért nem olyan csúnya ez, sőt. Elég csak látni Hont Rome approach-át, gyönyörű.

    Az én igazi fájdalmam, hogy az új cuccok java része már nem jön ki erre a verzióra és ez az ami igazán bánt. Csak ezért váltanék, a látvány annyira nem érdekel (persze jó az is). Ha kiadnák az új cuccokat erre is, eszembe sem jutna, hogy kell nekem P3D, FSX. Persze nem ezt szeretnék a gyártók... Ugye... :)
  • [HUN]FaTaL
    #104
    Majd ha olyan tartalom lesz mögötte mint az FSX/P3D mögött, akkor majd visszatérünk erre :D
  • Papirzacsi
    #103
    Ja, de a tartalma is lófasz volt, így nehéz összehasonlítani azt bármivel is.:)
  • Hont
    #102
    Egyébként szerintem az AeroflyFS volt eddig toronymagasan a legjobban optimalizált...
    Jó bár az csak a töredékét adta, de ott nem voltak ilyen megjelenítési gondok! Minden csumára húzva és makulátlanul futott! Ami a megjelenítést illeti, legalább ilyen, ha nem jobb volt! Nekem bejött!
  • Papirzacsi
    #101
    Nem én akarok a megmondó ember lenni, és azt sem tudom, itt ki hány új FS verziót élt meg a az utóbbi évtizedekben, de ez gyakorlatilag hozza amit megszokhattunk. Ugyan eddig MS név alatt, de a csapat ugyan az, és bizony a termék is.
    Mindig többet vártunk tőle, mint amit kaptunk, mindig szarabbul futott, gyakran még rondább külsővel is, mint a régi verzió. Sosem tartalmazott sok új egetrengető újdonságot.
    Nézve a youtubeos tesztvideot, gyakorlatilag ugyan azt tapasztaltam, mint a korábbi verziók megjelenésénél.

    A V1 is ilyen volt, annyivla megspékelve, hogy ránézésre még butább is az academic verzió egy mezei FSX-nél, mert grafikus felület minimális, vagy inkább semmi, és az is ronda összedobált szar.:-)
    A teljesítménye kiábrándító volt. :) Defaultban nálam fsxnél rondább külsővel a 10fpst sem érte el.

    A V2 már lent van, alig várom, hogy kipróbálhassam :))))))) Állóképnek tutira ronda lesz, mozgóképnek meg túl álló. :)
  • berczy #100
    Hát... biztató eddig. :)))
  • [HUN]FaTaL
    #99
    Próbáld ki azért :)
  • perko
    #98
    Próbáld azért ki, ráérsz utána is kidobni. Én is saját szememmel akarom látni.
  • Hont
    #97
    Másfél deci házi körte pálesz után már kezd frankó lenni!
    Ha nagyon lebutittod még akár 15-18 is lehet az FPS!
    De nálam nem ritka a 6-8.
  • Clidey
    #96
    Basszus ne keserítsetek már el... 20 perc múlva lenn van a cucc... vagy most akkor delete...? :(
  • [HUN]FaTaL
    #95
    Ja 20-as kommentben kérdezték, ok. :)
  • [HUN]FaTaL
    #94
    A GPU sávszél felelős azért, hogy kevesebb az FPS, mint FSX-ben? lol :D

    És kinek van itt SLI-je?
  • Hont
    #93
    SLI-t a v2.0 nem támogatja!
    Az majd a 2.1 ben fog érkezni:
    Írják a hivatalos forumon!
    Egyébként nem csak nálunk van FPS probléma!
    A GPU memoria sávszélt teszik felelőssé a kis FPS miatt...
  • perko
    #92
    Hát igen, több szempont is van. Én abban reménykedtem, hogy a P3D-vel le lehet váltani az FSX-et. Nem azért mert azt nem kedveltem, de elvárható lett volna, hogy egy több éves programot leváltani szándékozó új alkalmazás azért jobb legyen mint a régi.
  • Hont
    #91
    Az egy dolog, hogy a topiknak, de pl az LHSImnek sem mindegy, hogy most bele nyomnak egy csomó melót a scenerykbe, aztán nem fog kelleni a kutyának se...
  • perko
    #90
    Ahogy olvasom a véleményeiteket, úgy érzem ennek a topiknak hamar vége lesz .
    Megyünk vissza az FSX topikba.
  • [HUN]FaTaL
    #89
    Default EGLL 20 fps, na jó, ez kuka :D
  • [HUN]FaTaL
    #88
    Hm, levettem kb mediumra majdnem mindent, kikapcsoltam a tesszelációt, így VC-ben a default IRIS géppel 35-40 fps, külső nézetben 60.
  • [HUN]FaTaL
    #87
    Feltoltam mindent maxra, levegőben csodálatos 10 fps, ilyen szart még az fsx-nek sem sikerült produkálnia :D

    Kiváncsi leszek lesz-e valaki, akinek tényleg gyorsabb.
  • Hont
    #86
    Már kínomban én is lefuttattam egy Proci tesztet, mert azt hittem eldobta a kanalat, de nem! Mint a feladatkezelőben is látszik 14% használat van...
    A többi szabin van?
    Most vegyek másik VGA-t 100eFtért? Nagy szart! Azt inkább a Krauttal beletankoljuk valami kávédarálóba...
  • [HUN]FaTaL
    #85
    Vicc amúgy, hogy a belső fps limiter még mindig fos :D

    Szerintem felesleges lecserélni erre az FSX-et, az addonok közül sem mind kompatibilis és semmivel nem jobb.
  • [HUN]FaTaL
    #84
    Nekem 70%-ra terheli mind a 4 magot.
  • perko
    #83
    Köszi a választ.
  • berczy #82
    Középkategóriás gép? Ugye ezt most nem komolyból mondod? Azért 8Gb RAM, 4.2-es i7-es, 2Gb vidkari nem épp középkategória, ne vicceljünk már!

    Szerintem én ki sem próbálom, pláne, hogy olvasom, ugyan az az engine. Marad az FS9, bár azt is kissé szánalmasnak tartom, hogy az alábbi konfigon nem tudok 30 FPS-t stabilan kipréselni ebből sem, de ez azért nagyon meg van pakolva cuccokkal.

    P3D meg sem mozdulna, pláne addonokkal, pedig az egésznek az a lelke.
  • Hont
    #81
    Szerintem nem! Nekem is fent van pont azon a partíción és semmi gond nem volt! Simán ment minden a helyére!
  • berczy #80
    Siralmas sajnos. :(
  • Hont
    #79
    Őszintén???
    Megváltást!
    Amikor hetente adnak ki drivereket egy egy hardverhez, mert olyan szinten fejlődik a számtch.
    Azt gondoltam, hogy ha több nem is, de 30 az elvárható lenne minden körülmények között!
    Tudom, hogy a gépem már nem mai gyerek és lassan a középkategóriát sem üti meg,de még mindig átlagosnak mondható...
  • perko
    #78
    Most ment el a kedvem az egésztől
    Azt áruld el légyszi, hogy az FSX fentmaradhathat, nem gabalyodnak össze?
  • [HUN]FaTaL
    #77
    Mit vártál, hogy hírtelen 120 fps lesz? :D Ugyanaz az engine, kicsit modernebb köntösben.
  • Hont
    #76
    Ja és azt még hozzáteszem és mára be is fejezem a fikázást, hogy ez a default P3D!
    Nincs semmi "toldalék", semmi addon, semmi traffic...
  • berczy #75
    Sajnos teljes mértékben osztom a véleményed... :(
  • Hont
    #74
    Persze Ádám, lehet itt megint kompromisszumokat emlegetni! Meg lehet szemet hunyni a diavetítős részeknél!
    De ez olyan mint amikor megveszel egy M3 BMW és azt mondják, hogy pár gyertya pipát lehúzunk , mert felesleges, mert lakott területen csak 50-nel lehet menni!
    Kérdem én akkor mi a szarnak bele, ilyen árnyék, meg olyan árnyék, ha átlag lusernek a közelébe sincs a hardvere...
    Vagy megint jön a CFG faragás? Mert hogy 10 évig ez volt a divat! Én kurva dühös vagyok most ezért be is verek egy deci körtét...
  • Hont
    #73

    No coment...
  • [HUN]FaTaL
    #72
    A default gépek az fsx fizetős gépei (IRIS, Alabeo Extra 300, Carenado), szóval azért ez túlzás.

    "Aztán emelsz a textura felbontáson 2048X2048 az további 4-5 FPS, aztán 4096X4096 ra és már el is érted a 4-6 FPS-t!"

    Ilyen alacsony fps-t nekem nem sikerült kiszenvedni :D

    "Ja, RAM használat is 5-6 Gb között ingadozik!"
    Az nehezen (legalábbis processre vetítve), mert 32 bites :D
  • Hont
    #71
    Na kérem, akkor mondanám!
    Tök igazat megvallva,amennyiben nem látom a felületet, akkor nálam simán elmegy FSX-nek!
    A default repként be állított kép fogad! Egy reptér valahol Jeenkiknél.
    Fogalmamsincsharcigép, ami ahogy betöltődik, egyből elkezd rohanni a pályán! Az FPS it még 25! Meg is lepődtem! Aztán ahogy pánikszerűen elemeled (mer hogy jön a pálya végén a tenger) (arról nem is beszélve, hogy emiatt körbe se tudsz nézni, mert reflexből mented a menthetőt) Már az FPS csak 15-18!
    A default gépek alapján simán ott van az FSX!
    Az ég és a felhők azért sokkal szebbek! A Nap és a fények mondhatni hogy simán hozzák az életben láthatókat!
    A felület és a menürendszer, az FSX.
    Aztán elkezdi az ember baszogatni, beállítod a plusz Ficsöröket, kis jelölő kockákba és már csak 12-14 az FPS!
    Aztán emelsz a textura felbontáson 2048X2048 az további 4-5 FPS, aztán 4096X4096 ra és már el is érted a 4-6 FPS-t!
    A többi extráról már ne is beszéljünk!
    A hang az 5.1!
    Amit én észre vettem, hogy a proci használatom nem megy 40% fölé és többnyire a 2-es magot nyaggatja!
    Nekem ebből az iszonyatos VGA kari igény jön le! Ja, RAM használat is 5-6 Gb között ingadozik!
    Nem tudom mi lesz ebből, kicsit csalódott vagyok!
  • perko
    #70
    Értem én a viccet, csak nem szeretem.
  • jakugerik
    #69
    Szerintem jobb ha biztonsági őr is ott van, nehogy össze verekedjenek mint ági a mónika show ba