22
  • culas25hc
    #22
    De feltölteni sem lehet semmit, belátható időn belül :D
  • kvp
    #21
    "Ez tuti így van, de usb-ről töltve biztos nem ég le semmi."

    Kiveve ha a hibas tolto miatt az usb portban eppen 220-240 volt van. Itt is ez tortent, a tolto meghibasodas miatt atengedte a teljes halozati feszultsget. Egyebkent ha valaki ismeri meg a 'vargane es tarsa' pc-s tapokat, na azok is szerettek ilyen modon tonkremenni, csak szerencsere ott volt biztositek es a legtobb pc bekapcsologombja muanyag ezert csak a pc-k mentek tonkre es nem a user-ek.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #20
    Ez tuti így van, de usb-ről töltve biztos nem ég le semmi.
  • dp111
    #19
    igy van.
  • sanyicks
    #18
    csak a polikarbonát nem sűrűn vezeti az áramot... ellenben az "igényesss" fémház, ami kiválóan.
  • cateran
    #17
    O micro usb-rol beszelt, az iPhone meg minden csak nem olyan. Amugy meg itt 1 centi sara nincs az Applenek, Olcso Janos megszivta, end of story.
  • Linkout
    #16
    A polikarbonát telefonod is kiégett volna, ha direktbe kapja a 220-at...
  • Linkout
    #15
    NEM! Nem az a vége, hanem amiből az áramot kapja. Nem a kábel volt a hibás, hanem az a SIMA USB aljzat, amelyikbe a kábel másik végét bedugták! Bedughatta volna a PC-be, vagy akár Samsung töltőbe is.

    Bár ez esetben nyilván megint az Apple a hibás, miért nem épít be a kábelbe is hülye-biztos védelmet, hiszen minden microUSB szabványos kábelben is van ilyen. (nem)
  • Papichulo
    #14
    Minden mostanában gyártott androidos, vagy Nokia telefonnak micro-usb csatlakozója van[...]

    Egett mar le haz gyari Samsung toltotol is...
  • speed2006
    #13
    Mármint az a vége, amit a telefonba dugsz?
  • CairoJack
    #12
    Vagy polikarbonát telót...
  • barret
    #11
    Jó a cikk,most majd sokan szaladnak gyári töltőt venni!
  • M2 #10
    Az iPhone gyári töltője is totál szokványos USB csatis (ahogy az a képen is látható).
    Igazából mindegy milyen eszközt dugott volna rá, csak így több embert érdekel.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #9
    Ott kezdődik, hogy az Apple-nek muszáj ilyen körülményes sokeres minden szabványtól eltérő dugót használni, nem csoda hogy nem tudják korrektül másolni. Minden mostanában gyártott androidos, vagy Nokia telefonnak micro-usb csatlakozója van és ezeket 200 Ft-os ebaykínai madzaggal is kiválóan lehet tölteni usb-ől és ha valaki bevállalja a 3. gyártótól származó fali töltőt, akkor is sokkal kisebb az esélye a bajnak mint egy Apple termék esetében.
  • torreadorz
    #8
    Csak nem szabad lefeküdni az ágyba :)
    Köztudomású hogy az ágy egy igen veszélyes eszköz ugyanis az emberek 90%-a az ágyban hal meg.
  • Xellos999
    #7
    Pedig, már itt lenne az ideje, hogy valaki megállítsa a halált! És persze, az okát is...
  • Narxis
    #6
    Sztem nem erről van szó. Egyszerűen csak nem gondolnak erre az eshetőségre. Figyelmeztetés nincs, komoly minőségellenőrzés se az ilyen gyárakban se hatóságilag nincs.

    Most vizsgálták be a Magyarországon forgalomban lévő hajszárítókat és 10-ből 7 veszélyesnek bizonyult(pl. kigyulladt használat közben) ennek okán úgy döntöttek, hogy később is szúrópróbaszerűen vizsgálnak majd. Az a gond, hogy ez nem csak a hajszárítóknál van így...
  • kvp
    #5
    Az olcso cuccban nem a szemet alkatreszek a problema, hanem a hibas tervezes. Lehet rossz minosegu, de failsafe-nek kellene lennie. Tehat ha a kapcsolouzemu tap hamar tonkre is megy, de ne a mosfet zart allapotaban alljon meg, mert akkor a teljes halozati feszultseget atengedi az 5V-os kimenetre. Tovabba egy beforrszatott egyszer hasznalatos tularam/tulfesz biztositek boven eleg lenne es nem dobna meg az arat merheto mertekben. A tolto ugyanugy elfustolne, de senki nem halna meg tole. A baj az, hogy az a ceg ami olcso toltot gyart, az altalaban a tervezomernok fizetesen is sporol es ez a vege.
  • YaniMan
    #4
    Bár Apple alaposan túláraz, de tény, hogy az olcsó töltő azért olcsó, mert szemét alkatrészeket használ. A minőségi cucc tényleg kerülhet tízszer annyiba is (saját tapasztalat).
    Még egy észrevétel: szerintem a halál okát nem kell megállítani.
  • SupraMKIII
    #3
    Én ugyan nem szeretem az almás céget, de csodálkoznék, ha ez más rendszerek töltőire nem lenne igaz...

    Amúgy szép-szép, hogy cserélik 10 dolcsiért, de ha eredetileg is 5-8-ért adták volna, ez a probléma nem is létezne.

    Az érem másik oldala, hogy nekem eddig csak és kizárólag márkás töltő ment tönkre, pedig mindenhol és mindenhez van tartalék töltőm (főleg samsung, de az két cserével ment összesen 4,5 napot. Harmadszorra nem vittem vissza, vettem nonamet, azóta sincs vele gond)
  • Linkout
    #2
    Na ezaz... hihetetlenek az emberek.
  • bdzsana
    #1
    IPhone-ra van pénz, normális töltőre nincs...