1142
Oculus Rift virtuális sisak.
  • mulli1986
    #1142
    Steamhez VR játékok vannak Humble bundle-n. 15 euróért már komoly gameket is be lehet húzni:
    Humble
  • barcalaci84
    #1141
    Nekem HP reverb van rift S után és nem kell semmilyen jeladó :) radugod a gépre és működik...
    Mindennel tökéletesen tudok játszani (szimek, pingpong, asgard wrath, Beat saber stb) és szerintem sokkal jobb mint a rift S, mert a kép olyan mintha monitoron játszanal...
  • pointer4
    #1140
    Hát én nem ezt hallottam róla. A képe a legjobb, az tuti, de kb ülő játékhoz jó, szimhez pl. Vacak a joy-a, kell hozzá jeladó. Más játékokhoz nem éppen jó szint.
  • chris0000
    #1139
    hi. volt is egy korábbi változat hp-n, amit eladtak... van pár érdekes info róla és írja, h G2-re váltás miatt... ami érdekes, h a HP jobban megoldja, mint a csilliárdos Facebook birodalom... üdv.
    Utoljára szerkesztette: chris0000, 2020.10.11. 15:40:08
  • Inquisitor
    #1138
    Elvileg a HP támogatott hivatalos Windows VR cucc, meg persze Steam VR kompatibilis is. Más tészta, hogy régebben volt valami program amivel a NEM Oculusos cuccokra rá lehetett hackelni az exclusive játékokat. Nem követem, de ennek gondolom most vége lesz, hogy kötelező FaceBook accounthoz kötik a rendszert. De jelenleg a ReverB G2 képminősége ver mindent az otthoni HMD-k között.
    Oculus Quest 2-nél engem meglepett, hogy erős Wifin keresztűl tud vezeték nélkűl 90fps-t és nem kell +200 dollárért venni egy kiegészítőt mint a Vive-nál.
  • mulli1986
    #1137
    Játék támogatása milyen a HP-nak?
    Én semmit nem tudok róla.
    BTW Én úgy érzem a Rift S-el ki fogom tudni húzni egy darabig, főleg, hogy a régi játékok jó részére nem volt még időm se. Plusz ne beszéljek pld a No man sky-ról, ami most kapott nemrég egy jó nagy upgradet de azzal se játszottam hónapok óta...
    Szóval az újabb generációkban ha lesz ilyesmi kábel nélkül mint quest, akkor majd cserélünk.
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2020.10.03. 17:45:29
  • Inquisitor
    #1136
    Hmmm. Eddig is úgy nézett ki a HP RevrB G2, hogy ez az a HMD, amilyennek az összesnek lennie kéne minimum, de most jön az upgrradelt verzió. Szemkövetés, arckövetés, fovated rendering* támogatás. (*Ez ugye a szem fókuszában számolja ki jobban a képet, így akár harmad akkora a gépigénye adott felbontáson.)
  • mulli1986
    #1135
    Nebassz toza hogy ráálltál a VR-ra?! Futi rá utca seprísböl? Egyébként rift S-nél is szokta ezt csinálni. Általában egy restart megoldja, legdurvább eddig komplett driver, oculus szoftver újrarakás volt. De az is egy frissítés után és csak egyszer. Azóta nem merek frissíteni :/
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2020.07.03. 14:13:10
  • toza #1134
    segitseg segitseg! nem lassa a stream.az oculust cv1

    mit kell csinalni?
  • pointer4
    #1133
    Nekem is ez jutott eszembe. Én sem érzek semmit ha állítgatom, de azért belőttem 63-ra.
  • mulli1986
    #1132
    Ránéztem Tegnap. Álíltgatam rajta, de semmit nem éreztem vagy vettem észre. El tudom képzelni, hogy ez amolyan parasztvakítás, hogy könnyebben lehessen eladni azoknak, akik azért paráznak, hogy nem lehet állítani az ipd-t
  • barcalaci84
    #1131
    Szoftveres ipd állítás van. 58 és 72 közt tudod allitani a settingsben.
    Különösebb változást én nem vélek felfedezni ha allitgatom, bár a manuális ipd allitasnal se láttam komoly eltérést a CV1-n.
  • chris0000
    #1130
    hi. EZ is a Snowrunner lenne... hogy néz ez ki... vmi downgradelt fos lesz?
  • Evoluti0N
    #1129
    Ránézett már azóta valamelyikőtök? Kivi vagyok, h tényleg ott van-e az opció. :D
  • mulli1986
    #1128
    Köszi, ha nem leszek hulla otthon ránézek, csak előtte rámérek mégegyszer az ipd-mre mert már nem rémlik mennyi az annyi
  • Marcinko
    #1127
    Köszönöm.Tévedtem ezek szerint van ...Nem is hallottam még erről , Mentségemre szolgáljon, hogy azon játék VR fóruma nem volt hangos attól, hogy ez helyrehozza a manuális IPD hiányát a Rift S-nél.
  • Evoluti0N
    #1126
    Ezt találtam.
  • mulli1986
    #1125
    Nekem szerencsére semmi nincs. Szédülni is csak Assettoba szédülök picit, mikor tolatok és hátra nézek.
  • Marcinko
    #1124
    Szerintem a steamvr-el kavarod ott lehet IPD offset-et állítani de az sem segít az "eye strainen".

    Amit te mondtál az a c:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\SteamVR\resources\settings\default.vrsettings ben lehet állítani

    "ipd": 0.063,
    "ipdOffset": -0.0070, ez alapból 0.0 számítási mód ( IPD-m ( nekem 70 ) mm - 63 mm = IPDoffset = 7 mm )

    Az IPD-m nekem 70 mm ezért az IPDoffsettel szoftveresen állítom át , de így csak a "világmérete" world scalling áll be "normálra".
    fizikai IPD beállításon nem változtat az be kell lőni a szemednek manuálisan , persze csak ha lehet.

    Pld. Rift S-nél 15 perc után elviselhetetlenül feszült a szemem.


  • mulli1986
    #1123
    Be tudod linkelni? Nekem nem kell mondjuk állítani, de kíváncsi lennék, hogy tudok ilyet csinálni, mikor mindig állíthatók voltak a lencsék emiatt.
  • Evoluti0N
    #1122
    Az olvastam, h állítólag szoftveresen lehet állítani valamit, de lehet, h tévedek. Nekem Questem van, amit PC-vel és külön is használok.
  • mulli1986
    #1121
    Pontosítanék. Rift S fix IPD-s. nem tudod állítani. Van egy 4mm-es tolerancia, amin belül nem zavaró, ha olyan a szemed közötti távolság, mázlid van. Nekem olyan, azért is mertem megvenni
  • Evoluti0N
    #1120
    Mindkettőnek megvan az előnye és hátránya.

    Rift S Csak PC-n használható. Quest PC-vel és különállóan is használható

    A Rift S-nek LCD kijelzője van és ezért a színek és a fekete nem olyan jó, mint a Questben, de az LCD kijelző miatt a screen door effect kevésbé jön elő, mint a Quest esetében, annak ellenére, h a felbontása kisebb. A Questnek OLED kijelzője van és ezért a színek és a fekete jobb, mint a Rift S esetében, de az OLED kijelző miatt a screen door effect jobban előjön, mint a Rift S esetében, annak ellenére, h a felbontása nagyobb.

    A Rift S esetében az IPD (szemek közötti távolság) beállítások szűkebb skálán mozognak, mint a Quest esetében. Így előfordul, h egyesek a Rift S-nél nem tudják beállítani akkorára, ami nekik ideális lenne.

    Árban a Rift S és a Quest 64GB-os verziója megegyezik, azonban, ha a Questet számítógépen (is) akarod használni és a hivatalos kábelt akarod megvenni mellé, akkor drágábban jön ki, mint a Rift S. Ugyanakkor olcsóbb, nem hivatalos kábelekkel is működik. Ha megfelelőt veszel, akkor ugyanolyan jól, mint a hivatalossal.

    A Rift S kényelmesebb, mint a Quest.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.03.12. 20:29:22
  • barcalaci84
    #1119
    Ha PC - hez akarod használni csak, akkor rift S...
  • SötétBarom
    #1118
    Quest vagy rift S ha most akarok venni?
  • DevLupius
    #1117
    Mos nézem elírtam, nem poros hanem piros pont.
  • DevLupius
    #1116
    Help...
    Vettem egy chromecast3 -at, hogy kivetítsem a képet TV-re.
    Ez működik is, a szemüveg menüjében kiválasztom az eszközt és már küldi is a képet, viszont..
    Ahogy kirakja a képet TV-re berak egy nagy poros pontot a jobb oldalra a látómezőbe, ha leválasztom a TV-ről akkor eltűnik.
    Logikusan arra gondolok, hogy az oculus quest rakja oda a pontot, mivel abban látszik csak.
    Hogy tudom eltüntetni azt piros pontot?
    Köszönöm.
  • Chief
    #1115
    Régebben lehetett... 5 métereset is....
  • mulli1986
    #1114
    Tudtom ez az egyetlen VR topik, így lehet nem ártana átnevezni is
  • DevLupius
    #1113
    Van az Oculus Quest-nek topikja az SG-n valahol vagy máshol, Magyar?
    DK2 után beújítottam pár év szünet után.
    Elvárások nélkül kapcsoltam be, de utána az állkapcsom kiszakadt a pofámból :)
    Szeretnék pár dolgot átbeszélni valakivel aki már régebb óta nyúzza, akár privátban is.
  • mulli1986
    #1112
    Hali!

    Headset kábelt csak külföldről lehet valahonnan rendelni? Kurva macska megrágta a kábelt...
  • pointer4
    #1111
    Nekem volt egy hasonló bug, amit a reinstall nem oldott meg.
    Egy próbát megérhet.
    Töröld az OculusClient könyvtár tartalmát az AppData/Roaming -ban.
    Mindent újra be kell a varázslóval állítani, de ha ez megoldja....

    Az eredeti guide amúgy ezeket a mappákat említi, de ez eléggé ágyúval verébre:

    "3. Remove any Oculus folders from the following locations
    * C:\Users\YourUserProfile\AppData
    * C:\Users\YourUserProfile\AppData\Local
    * C:\Users\YourUserProfile\AppData\LocalLow
    * C:\Users\YourUserProfile\AppData\Roaming
    * C:\OculusSetup-DownloadCache"

    Más gépen amúgy működik ?
  • mulli1986
    #1110
    Nekem 19.-én küldött frissítést az S-hez a rendszer. Azóta ledobál, hibára fut, nem győzöm küldözgetni a jelentéseket. Előtte pedig olyan stabil volt, mint a szegénység...
  • Zsotyi75
    #1109
    December elejéig nekem is ment. Azóta semmi.
    Te mit csináltál?
  • Chief
    #1108
    nekem megy
  • Zsotyi75
    #1107
    Sziasztok,
    Napok óta nem érem el az Ocolust, inaktív a státusza.
    Hibaüzenet:
    Oculus App Status
    Can't reach Oculus service.
    Please try restarting your computer.
    If that dosen't work try repairing your Oculus App.
    Már többször újratelepítettem az alkalmazást (pepair), de semmi.
    Mi a teendő???
  • mulli1986
    #1106
    Hali új kérdés. A játékokban mentést hogy lehet csinálni? No man's skynál elég uncsi 15-gyére is előlről kezdeni az lootingolást és repülő javítgatást...
  • mulli1986
    #1105
    Beléptem a Discorodon is egy VR csoportba, ott mondták, hogy többen is ilyen problémával küzdöttek és a gyökérok az usb 3.0-ás kábel, ebből kell aktive repeatereset venni, és akkor elméletileg működni fog a hosszabítás is. Még nem volt érkezésem kipróbálni, főleg mert olyan kábelt is rendelnem kéne, de ha lesz tapasztalatom, akkor jelzem itt is.
  • barcalaci84
    #1104
    Az adott kártyának a portja lehet nem megfelelo, egy masik 2070 - en meg lehet menne ugyanazzal a kábellel...
    De lehet az USB hosszabbítás a nem megy... Pl nálam csak az egyik usb3-s portban megy a hosszabbítás, a többiben nem...

    Azt steamvr folyamatos dolgot nem tudom mi...
    Nálam most nincs tray tool (de nem is használtam ilyesmire) és a steamvr címeket is tudom inditani oculusbol ha már korábban 1x elinditottam steamből
  • mulli1986
    #1103
    Köszi az érszrevételt. Toolt csak a steam VR betételére a oculus home könyvtárba folyamat miatt tettem fel, mert más guide-ot nem találtam.
    Home egyébként nem zavar alapvetően.
    Hosszabítás viszont jól jönne, az RTX2070-nek nem kéne hogy zavaró legyen teljesítmény szempontjából, de ha a 3e forintos kábel nem jó neki, amit ajánlott az oldal hogy mindenki azt vesz hozzá, akkor nem tudom mi lenne a jó neki. Erről nincs valahol bővebb infó?
    A beállításokat megnézem, mert arra még nem fektettem energiát!