9
  • Skynet85
    #9
    Olyan helyen dolgozok ahol biztonsági okokból net sincs, én annak is örülnék ha stackoverflowt elérném vagy a Google-t, ha olyan infóra van szükségem ami elengedhetetlen a munkámhoz, de nem tudom iq-ból. FB...

  • SirBubu
    #8
    "akik olyan munkahelyet keresnek, ahol jól érzik magukat. Ez utóbbihoz pedig annyira hozzátartozik a Facebook-elérés, mint régebben a kávéfőző."

    Ja zapátok valagát a f0$búkba bele, jaztat!
    Dógozni kék a melóhelyen, nem a f0$búkon baxni a rezet!
  • Csacsis
    #7
    Egyetértek.
  • Szefmester
    #6
    Dolgoztam olyan helyen ahol az egyszeri melós bármit bevihetett de kifele már nem (max rejtve, ha az nem fém volt hála a kapuknak), de a vezetőség a céges eszközökkel mászkálhatott. Nem is volt meglepő hogy egy szoftver forráskódját egy vezető közeli beosztású ember vitte ki...

    Nem kell felrakni a céges adatot, elég ha két vagy több mérnök ott tárgyal meg egy problémát.
  • rolika
    #5
    "A legjobb védelmet a felvilágosított munkatársak jelentik és a vírusirtók használata."

    A legtöbb usernek kb. a mágia szintjén van, ami az interneten történik, fogalmuk sincs, hogyan működik, mire kell figyelni... Tiltani egyszerűbb, és olcsóbb.
  • gforce9
    #4
    Az okostelefonok korában sokat ér ez a tiltogatósdi. Ha a munka normálisan el van végezve, mit kell tiltogatni bármit is? Ha a munkavégzéssel van baj annak nem a facebook lesz az oka. Aki meg facebookra tesz céges adatot a munkahelyi számítógépről, az a telefonjáról is megteszi. Idiótaság az egész.
  • lestyanrobi
    #3
    El nem tudok képzelni olyan embert, aki azért nem akar menni valahova dolgozni, mert le van tiltva a facebook a gépekről. Egyébként is egyre többet lazsálnak az emberek a munkahelyeiken, nem értem miért ne védekezhetne egy cég ez ellen...
  • MrGer
    #2
    "A közösségi szolgáltatások használatát tiltó vállalat kevésbé vonzó, a diplomások 56 százalékának ilyen munkahely szóba sem jöhet." - én szívesen mennék olyan helyre, ahol tiltó listán van a fb... mégsem kellek senkinek sem....
  • Szefmester
    #1
    Az az indok egy vicc konkrétan hogy gyáron belüli kommunikációra használhassák. Akkor kell szépen szerezni egy chatklienst és azt felrakni, a felhasználók meg kapnak egyénenként egy logint és jól van. Majd pont egy hivatalos, és reklámozott kémprogramot használjanak belső céges kommunikációra. És persze adjuk meg a lehetőséget arra is hogy Micike a HR osztályról valamit kifecsegjen némi infót a Gizikének aki máshol dolgozik, csak mert belépett fb-re és épp lájkolták egymás szarját...