18
  • tg44
    #18
    http://www.clickclickclick.com/

    Csodálom hogy ez 2014-ben hír értékű. Öt éve verjük a világot capchatörésben, és erről van dedikált bizonyítékunk.

    A fent linkelt oldalon a magyarok az elsők, kb 600-1000 clickenként felugrik egy capcha amit meg kell fejteni hogy tovább clickelhess. Az első magyar autoclickerek úgy működtek hogy megosztották a képet és ha valaki online volt akkor 0-24-ben fejthette mások képeit is. De ez nem volt hatékony, szóval ha senki nem akar emberként fejteni, akkor egy központi szerver megpróbálja. Minden héten más karakterkészletű más karakterhosszú stb capchákból generál a rendszer. Nem kerestem utána de nem véletlen hogy elsők vagyunk azóta is :)
  • zola2000
    #17
    Jah, talán ennek a másik oldala, a www.megatypers.com Szerbiában is sokan inkább ebből élnek, mint a 188 eurónak megfelelő minimálbérből (vagy a bulgáriai 123 eurósból)
  • Lucy in the Sky
    #16
    Ismétlem magam, decaptcha.biz, $2 körüli összegért 1000 darab captchát fejtenek meg, 1 centért 5 darabot, szóval az egész arra jó, hogy egy kicsit megnehezíti a rosszfiúk dolgát. Csak hogy érezzük az arányokat, $2000 azaz kb. félmillió forintból csinálhatsz 1 MILLIÓ regisztrációt tetszőleges captchával védett felületen. Magyarul szart sem ér.

    Kéne jobb megoldás, de egyszerűen nem létezik ilyen (hiszen bármilyen turing teszt ugyanígy átirányítható a decaptcha rabszolgákhoz), a mostanihoz meg talán azért ragaszkodnak, mert ez megadja a júzerek egy részének a védettség illúzióját. Kérdés, hogy megéri-e - az utóbbi kommentek fényében ez egyáltalán nem biztos :D
  • cateran
    #15
    Csatlakozom az elottem szolokhoz:) Regebben meg ugy-[ahogy okes volt, de manapsag mar szarra mosodott, olvashatatlan katyvasz szokott lenni a legtobb.
  • nextman
    #14
    En bennem, mint felhasznaloban, nem, hogy aggodalmat nem kelt ez, de meg fizetnek is annak, aki megalkotta eme programot. Orok halam erte, ha eltunnek a Captchak az eletembol.
  • caprocorno
    #13
    Mint mindenki, én is utálom, mikor utamat állja egy ilyen szar. De akkor tudom elszidni a webmester anyját cifrázva, köpködve, mikor egy elbaszott captcha miatt az összes adat törlődik amit előtte bevittem. Természetesen ezek általában nem az e-mail+jelszó rendszerű regisztrációnál fordul elő, hanem ahol anyád nevét is meg kell adni 6 példányban. Na erre viszont oda kellene figyelni, mert ezért szerintem többen is ölni tudnánk
  • Lucy in the Sky
    #12
    A captcha azóta ad hamis biztonságérzetet, mióta léteznek a távolkeleti decaptcha szolgáltatások. Van hozzá API, elküldöd a képet vagy bármit, pár másodperc alatt egy szorgos biorobot (napi egy tál rizsért) bepötyögi a választ, te meg fizetsz érte alkalmanként pár centet. Én ilyennel pár éve találkoztam, de jó eséllyel sokkal régebb óta létezik. Nyilván relatív magas hibaszázalékkal dolgoznak, de ha valaki úgyis tömegtermelésre rendezkedett be, ezt simán be lehet kalkulálni. Arról a pluszról nem is beszélve, hogy elégedettség tölti el a szíved a szegényeknek nyújtott karitatív támogatás okán :)
  • TokraFan
    #11
    POntosan. Ráadásul az a tapasztalatom, hogy negyedik-ötödik alkalomra már olvashatóbbat ad. Ezzel együtt, szar az összes.
  • Ferrer
    #10
    Én már rájöttem a captcha kódok "titkára", addig kell frissítgetni őket (már ha lehet), ameddig valami értelmezhető betűsor nem jön ki. Persze így is halálba idegesítenek...
  • nando42
    #9
    Örülök, h nem én vagyok akkor az egyetlen balfasz. :D
  • Adamul
    #8
    Én se szeretem ezeket a captchakat, mert sok olyan van ami tényleg nehezen olvasható, de egy ideje már valóban terjednek ezek a kérdés-felelet típusúak. Pl a zippyshare esetében két számjeggyel kell egy alapműveletet csinálni. Nekem is jobb, mert könnyebben olvashatóak, és nem kell annyit gépelni!
  • sanyicks
    #7
    az jó mert én lassan a 70%-át tudom csak megfejteni... kivehetetlen szénné tömörített karakterek, és még csak a szóismeretre sem lehet hagyatkozni, mert gyakran nem értelmes szavak vannak a captchaban.
  • duke
    #6
    Na ez nagy segitseg lenne, mert a falra maszok, hogy neha negyed oraig kell szarakodni, mire atjutok egy ilyen buzi teszten.
  • joghurt3
    #5
    Tény, hogy ennél már én is nehezebben birkózom meg egynémely CAPTCHA-képpel. Droid vagyok?

    A szöveges kérdés-felelet jobb ötletnek tűnik. Alapfokon már annyi is elég, hogy egy szövegesen leírt matematikai művelet eredményét kérdezik meg. (Ilyen szempontból az angol nyelv nagyon gagyi, semmi zaftos ragozás, pl. "Hét és négy különbségének a duplája".) De fényképeset is láttam már, ahol nem egyszerűen a szereplőt kellett felismerni, hanem mondjuk "Melyik a legvilágosabb szőrű állat a képen?"
  • IMYke2.0.0.0
    #4
    Ázsiai oldalakon meg olyan van, hogy képeket kell a megfelelő kategóriákba helyezned.
    A képek pedig akár létező képek részletei, akár nonfiguratívak, akár pedig csak stilizált dolgok is lehetnek.
    Először fogtam a fejem tőle, de aztán rájöttem, hogy mit akar, és már nem is volt olyan rémisztő.
  • yxsbhnccv
    #3
    A kérdés-válasz captchákkal az a gond,hogy vagy megtanítod a gépet emberként gondolkodni(elvégre valakinek le kell generálnia a kérdést és nem ártana ha az ember által is megfejthető lenne) vagy előzetesen adatbázisba bepakolsz jó pár kérdés-válasz párt és azokból mazsolázik a program.Értelemszerűen ez csak véges számú variációt tartalmazhat és ha egyszer valaki/valakik rászánják az időt,hogy az összes vagy a lehetséges kérdések nagy részét feljegyzék akkor a rendszer nem sokat ér (még ha folyamatosan bővítik is azokat) meg van rá az esély,hogy átjusson a teszem azt spammelő program.
  • Macropus Rufus
    #2
    vannak olyan captchak amik nem sima szöveggel/számokkal szórakoznak.
    Konkrét kérdést tesznek fel és választ várnak rá. Teljesen meglepődtem amikor belefutottam ebbe. De szerintem ez járhatóbb út lenne, ui. ebben az esetben a törő programonka értelmeznie kellene a kérdést. Ezt meg nem fogják tudni megtenni.
    Legutóbb a filmvadász.hu oldaláról lehetett ilyen captcha okosságba belefutni. Nekem tetszik az 5let, ui. az utóbbi időben olyan bonyolúltak lettek ezek a szarok, hogy én magam is törő program segítségét használtam néha, ui. képtelenség elolvasni azt amit oda írtak. A prg. meg pik-pak dobta a választ.
    A kérdés-felelek rendszerben meg simán elvéreznének ezek.
  • nando42
    #1
    Megőrülök ezektől a szaroktól, nem igaz, hogy nincs felhasználóbarátabb megoldás... :(