60
A Princeton Egyetemen indított projekt
  • steweee
    #20
    mint topic tényleg nincs nagoyn értelme, hamar kifut a téma, hiszen még a kutatók is alig tudnak valamit a jelenség magyarázatáról,

    ugye lady diana halála nem éppen világtörténelmi jelentőségő esemény, akármi is történt valójában, a 9/11 meg a történtek után eléggé más színben túnik már fel a bizonyítékok hatására mint kezdetben

    talán a léynegi eleme a dolognak, hogy valóban létezhet (létezik) ez a kollektív tudat, tehát egy a hagyományos tudomány látószögén kívüli jelenség, ami valamilyen szintú befolyást gyakorol egy energiamezőn keresztül az egyén gondolataira, és ezáltal a tetteire is.

    volt hasonló kísérlet, ahol közösen virrasztottak sokan és imádkoztak, és nagyon lecsökkent a környéken elkövetett búncselekmények száma, de részletekre már nem emléxem

    a hétköznapi érzékelésen túli energiák léte tulajdonképpen nem is igazán vitatható akár tudományos, akár spirituális szempontból közelítjük meg, viszont mivel a kutatása, a pontos leírása, ellenőrizhető, megismételhető kísérletek alig állnak rendelkezésre, így valójában sztem még nagyon sokáig a misztikum kategóriájába fognak esni továbbra is
  • WhiteStar
    #19
    uh basszus elfelejtettem leárnyékoölni a hologrammvilágbeli ip címem, mosst mi lesz T_T
  • WhiteStar
    #18
    neked már mindegy, a gyíklény mániád krónikus, még ha értelmeset is írnál, itt kb senki sem figyelne rá, és ezt csak magadnak köszönheted.
  • Tetsuo
    #17
    Jó, de ez most nem az a topik. ;)
    Marajunk "on" ill. a bizonyítható tényeknél.
  • Saintgerman
    #16
    Akkor akár azt is mondhatnád, hogy az a szike ölte meg a sebesült Dianát, ami a mentő orvos kezében volt..
    Ne a felszínt nézd, ott soha nem látod meg a valóságot. Diana "energiájára" volt szükségük, azért kellett a kijelöt helyen kilehelnie a lelkét, nem pedig a kórházban.
  • Dj Faustus #15
    Kis játék ;)
  • BRAT
    #14
    Diana hercegnőt és Dodi Al'Fayedet Moszad ügynökök ölték meg, nem érzéktartományon kívüli manipulátorok.
  • Saintgerman
    #13
    Nem akarlak elkeseríteni, de ezekre a "dolgokra" nem igen fogsz itt egy épkézláb hsz-t se kapni.. Ezt 8 éves NWO tapasztalat után modhatom. Gondolod, hogy van itt valaki aki felfogja azt pl. hogy Diana meggyilkolása vagy 9/11 az érzéktartományunkon túli világ manipulálása által történtek ? De ha még elhinné is, be tudná neki valaki "tudományosan" bizonyítani - hogy ha a tudomány csak a közelébe is kerülne valaminek, ami közelebb hozná az emberiséget az eddig felfoghatatlannak vélt dolgokhoz - nem lehetetlenítenék-e el (jobb esetben) ?
  • bakkerman
    #12
    Próbálom megfejteni az összefüggést a "barsza" és a kvantummechanika meg a globális öntudat között,de nem megy. De holnap kirakom Einsteint a logomba,hátha rájövök :D
  • Tetsuo
    #11
    Tehát tudsz olvasni? :) Akkor kezdheted a linkeken, majd hozzászólhatsz a témához is. ;)

    /on
  • BRAT
    #10
    A 80 db könyv az véletlenül annyi, vagy a globális öntudat miatt olvastál annyi könyvet?
  • #9
    Akkor kezdjük is szerintem, hogy ki mit tanult és mennyi az IQ-ja, mert az E-péniszt muszáj összehasonlítani, igen!
  • PrasCo
    #8
    ...rendben. Akkor javaslom, kezdje mindenki azzal, hogy leírja, hol szerezte a fizikusi diplomáját, milyen fokozatú, milyen szakirányon tevékenykedik jelenleg. Természesen linket is kérünk a scannelt dokumentumra.
  • #7
    Hát úgy olvastam kb. 80 könyvet, meg ezen kívül nem tudom hány tudományos cikket kvantummechanikáról, szóval pont jónak próbálsz pofázni :)

    Csak tudod nem értem mi köze van a kvantummechanika eddigi eredményei és a lenti kutatók hiányos sztochasztika-tanulmányai között.
  • tigeroo
    #6
    A barsza se nyer attol h kirakod a logodba
  • Tetsuo
    #5
    Gondolom a kétrés-kísérletre is ezt mondanád. :)
    Hallottál a kvantummechanikaról vagy a Princeton állami Princeton Egyetemrol?
    Mondjuk az elején is kozolhettem volna, hogy 80-as IQ feletti fórumozókat várok...
  • bakkerman
    #4
    aha,és ha te ezekre rájössz,olcsóbb lesz a kenyér,a benzin? Több pénz lesz a zsebedben? Nem.
  • Narxis
    #3
  • #2
    ezt a hülyeséget a konteó topikba kellene rakni
  • Tetsuo
    #1
    Kicsit pongyolán, magyarul:

    A kísérlet, amely magyarul a Globális Öntudat Project nevet viseli nem újkeletű, több mint másfél évtizede indították el a Princeton egyetemen.
    Eredetileg a cél az volt, hogy a véletlen-számok statisztikai eloszlását kövessék nyomon, a fehér zajban előforduló esetleges fluktuációk vizsgálata céljából.
    Tökéletes véletlenszámok azok, amelyek semmilyen ismert módon nem következtethető ki előre; nem kapcsolódik emberi tényezőhöz, környezeti hatásokhoz, sem más folyamatokhoz. Igazi véletlen jelenlegi ismereteink szerint kizárólag kvantummechanikai módon képzelhető el.
    Egy kvantummechanikai szintű részecske tulajdonságait nem lehet egy adott határértéknél pontosabban megmérni, mivel maga a mérés is megváltoztatja a részecske állapotát, méghozzá előre ki nem számítható módon. Ezért a kvantummechanikai részecskék által okozott „zajt” valódi véletlennek, igazi fehér zajnak tekinthetjük.
    A Globális Öntudat Project hálózata világszerte elszórtan elhelyezett, kvantummechanikai fehér zajt keltő egységek mérési eredményeit gyűjti össze. Az egységeket Véletlen Esemény-Generátoroknak hívják, és a nap 24 órájában, a hét minden napján, az év 365 napján másodpercenként nem kevesebb, mint 200 db (0 és 1 közötti) véletlenszámot állítanak elő, és küldenek vissza Princeton-ba.
    Egy ideig úgy tűnt, a véletlen számok egyenlő eloszlásúak.
    Az igazi meglepetés 1997-ben következett be Lady Diana halálakor. A görbe hirtelen megugrott, a véletlenszámok nem tűntek véletlennek többé. Ahogy a tragikus hír bejárta a világot, a kvantummechanika mintha megbolondult volna. A görbék jó ideig eltolódtak a véletlenből a rendezettség felé.
    Ennél is nagyobb meglepetést okozott 2001. szeptember 11-e, a Világkereskedelmi Központ ikertornyai ellen történt terrorista-támadás. Azon már nem is csodálkoztak a project vezetői, hogy elképesztő módon megváltozott a véletlenszámok eloszlása, ahogy az emberek kezdték megérteni, átérezni a tragédia nagyságát, és az egész emberiségre gyakorolt hatását. Ami megdöbbentette a Princeton egyetem kutatóit, hogy az első, szignifikáns csúcs – amely a véletlenszámok anomáliáit jelzi -, már a támadás előtt 4 órával bekövetkezett.
    A 2004-es ázsiai cunami 24 órával jelezte előre a Projekt.

    Pontosabban, angolul:

    Global Consciousness Project, a wikipédián

    A kísérlet előzményei és tartalma

    Princeton Engineering Anomalies Research (PEAR)-en végzett 12 éves kutatás leírása pdf-ben.

    GCP FAQ a Princeton Egyetem oldalán.

    A GCP vagy EGG a Princeton Egyetem oldalán. (Itt figyelhetők az adatok előben is ill. visszanézhetők.)


    Ezek voltak az általam ismert tények, kiváncsi vagyok újabb tényekre a projekttel vagy újabb projektekkel kapcsolatban.

    Most a "szerintem" rész jön:

    Végulis nem is az esemény, hanem a kozhangulat a lényeg, vagyis, hogy mit hisz a tomeg. Tehát a mainstream média hatáskeltéssel befolyásolja a fizikai világot.

    Nyílvánvalóan nagy hordereju az eredmény és rengeteg elméletet generál. A legtobb pl. még csak nem is logikus. Tehát óvatosan veluk! :)
    Ami valószínu, nagy szenzáció lenne a projekt eredménye, mégsem az. Valami nem stimmel a médiával. (Ami kiderult, azt nem uzik tuzzel-vassal, csak hagyják.)
    Jelen politikai/uzleti/hatalmi érdekeket figyelembe véve nagyon valószínu, hogy valakik már gozerovel dolgoznak további ezt célzó projekteken, titokban. (Hulyék lennének, ha nem.)
    Valószínuleg a fizika alapja kell hogy bovuljon az öntudat befolyásoló tényezojével, ami "nem semmi"!
    Az elorejelzések 2 dolgot jelenthetnek:
    a.) A globális ontudat "megérzi" a jovo eseményeit.
    b.) Megtervezettek az események, amirol sokan tudnak, csak mi nem.
    Mindketto meredek, nemde?

    Lehet, hogy nem minden ember tudata befolyásolja az értékeket, lehet, hogy nem egyformán. Lehet, hogy ha egy ilyen globális ontudat van, akkor minel tobb ember él, egy egyed annál kevesbé befolyásolja ezt, míg mondjuk az ókorban egy-egy egyénnek ill. csoportnak is nagyobb szerepe volt, lehet, hogy ha erosen tudatos állapotban volt, meditatívan, szakrálisan, akárhogy, akkor már lényegi befolyasa volt a fizikai valóságra.

    Konnyen elindul a fantázia :) de mindig a tényekbol, a fizikából induljunk ki kérem.
    Tiétek a pálya.