8
  • FoodLFG
    #8
    HTML5 localStorage

    (te biztos valami PHP programozó lehetsz, hogy ilyen kérdéseket teszel fel)
  • randomly
    #7
    Hát a hirdetők pénze nélkül bezárhat az internet. Mint ahogy járt a print media amikor mindenki a webre költözött ... most meg majd vissza?
  • Amergin
    #6
    A reklámipar tiltakozik? Igeen?
    Menjenek el a büdös k. anyjukba és dögöljenek éhen mind egytől-egyig, nincs kivétel. Mocskos tudatipari patkány ingyenélő-semmirevaló gengszter banda.
    Az agymosásuk tartja fent még a "fogyasztói" öngyilkos rendszert. Mihamarabb munkanélküliek lennének annál jobb lenne.
    De úgy mindennek, ami létezik ezen a világon előnyösebb lenne, ha ti tudatiparosok szépen csendben úgy megszünnétek létezni...
    Mindjárt gyűjtést kezdeményezek nektek, úgy foglak sajnálni benneteket.
  • Zoliz
    #5
    Már a kuki se jó?
  • kvp
    #4
    "És azt hogy oldanád meg cookie nélkül, hogy pl. ne kelljen minden böntésző indításnál mondjuk jelszót beírogatnod?"

    Pont ezt irtam, hogy perzisztens tarolo nelkul ez nem megoldhato. Egyetlen elonye, hogy ha hozzfernek a gephez, attol meg sehova nem tudnak bejutni, csak ha van a bongeszonek jelszokezeloje.

    A sutik korlatozasat viszont nem nagyon hagyjak a reklamcegek, pedig szinte minden bongeszo tudja ezt a beallitast csak nem ez az alapertelmezett.
  • bunny
    #3
    És azt hogy oldanád meg cookie nélkül, hogy pl. ne kelljen minden böntésző indításnál mondjuk jelszót beírogatnod? A cookie jó, az a marhaság, hogy egyáltalán lehetséges az, hogy más domainről érkező cookie-hoz hozzáférjen az oldal. Persze ez korlátozható, csak épp nem alapértelmezett ahogy a cikk is írja.
  • kvp
    #2
    Kar bevezetni meg egy megoldast. Van egy teljesen korrekt es sutimentes technologia, amikor az url-ben van a session id. Igy csak addig kovetheto egy ember, amig az adott oldalon belul van, tovabba ha nem kattintassal hanem mondjuk konyvjelzobol nyitja meg az oldalt, akkor uj session-t kap. Ezt a technologiat a legtobb webes fejlesztoi rendszer tamogatja. Egyetlen hatranya, hogy igy nem lehet soha ki nem lepo session-oket letrehozni.

    Egyebkent meg nem ertem miert gond a sutik hasznalata, csak ahogy a mozilla javasolta tiltani kellene a kulso sutiket es kesz. Minden technologia mukodne tovabb, kiveve a hirdetesek.

    Az AID rendszer gyakorlatilag minden gep+bongeszo+felhasznalo paroshoz rendelne egy egyedi kodot, amit utanna mindenhol egysegesen el lehetne erni. Ez egyfajta szemelyi szam lenne, ami gyakorlatilag egyetlen egyedi, mindenki altal lathato es ki nem torolheto sutihez hasonlitana. Ennyi erovel ez akar a tenyleges szemelyi szam is lehetne. Szvsz rossz otlet.
  • AgentKis
    #1
    Én már rég megszabadultam tőlük. A böngészőm kilépéskor törli őket...