53
  • Irasidus
    #13
    Már hogyne foglalkoznának vele? Kis keresgéléssel elég sok infót, történészeti és térképészeti publikációt találtam. Sokan foglalkoztak vele! Természetesen minden történésznek a legfőbb vágya, hogy felfedezést tegyen; sajnos mindig vannak kontárok akik - természetesen előképzettség nélkül - mindig mindent jobban tudnak. Piri Reis térképe is ennek, vagyis Däniken fantáziájának esett áldozatul... A pontosság kedvért még megemlíteném, hogy a térkép csak 1929-ben, a szultáni palota, a Topkapi Szeráj restaurálásakor került elő, és nem 1800 körül...
  • Kelta
    #12
    persze Piri Reis térképeit se vizsgálják, pedig azok nem hamisak, és 1500 körülről, és azon még a Déli sark vonalai is látszanak, pedig azt csak valamikor 1800 köeül fedezték fel :)

    Ami ellentmond a mai tudásnak, és vaskalapos történészeknek, azt szépen eltemetjük..száz számra vannak hasonló dolgok.
  • fszrtkvltzttni
    #11
    nagyonjégkorszaban miért nem kelhettek át?
  • fszrtkvltzttni
    #10
    akkor nem is Kolumbusz, mert ő azt hitte, hogy Indiába érkezett :)
  • fszrtkvltzttni
    #9
    pszt! ott anno nem élt senki!
  • COOLancs
    #8
    A Santa Maria (by Neoton Family) valójában egy időgép volt! A vikingek meg kölcsön kérték a DeLorean-t a dokitól, és fingó bajnokság helyett azon versenyeztek hogy ki ér előbb ámerikába!
  • Holjam33
    #7
    Szerintem meg az "indiánok" voltak ott először!

    "...az első ember, aki az Újvilág földjére lépett..." tehát akik ott éltek eddig, nem emberek voltak.
  • wraithLord
    #6
    Valami rémlik régről.. egy dokumentumfilmben ecsetelték, hogy a kínaiak anno akkora óceánjáró hajókat építettek, amilyet azóta senki más (persze kivéve a modern kort), és simán eljuthattak vele Amerikába...

    Nekem is eszembe jutott a viking téma... :)
  • Vol Jin
    #5
    Sőt a Vikingek előtt 14 ezer évvel a mai Spanyolország területéről a mai eszkimók életmódját folytató európaiak a jégmezők szélén eljutottak Amerikába. Menet közben fókákra vadásztak. A Bering-Szoroson ázsiaiak ennél később keltek csak át. AZ elmélet alapja, hogy akkor nagyon jégkorszak volt, így a Beringen keresztül nem kelt át senki, csak a jégkorszak vége felé. Mégis találtak ilyen pattintott szerszámokat meg miegymást a keleti parton, amik 14 ezer évesek. A nyugati parton meg csak későbbi leletek vannak. Tehát európaiak előbb jutottak el oda, mint az indiánok ott lettek volna. Lehet, hogy csak pár tucatnyian voltak, és elpusztultak, az is lehet, hogy visszajöttek Európába, de előbb voltak ott, mint az indiánok, akik a Beringen átkelt ázsiaiak leszármazottjai.
  • dregnarr1 #4
    A cikknél, illetve ennél a kutatásnál az a lényeges, hogy kik azok, akik fel is ismerték, hogy egy új kontinensen vannak, és kik azok, akik ezt tudomására is hozták a többi népek számára, illetve hogy ki miatt terjedt el az új világkép kialakulása.

    Vikingek jártak ott, de nem érdekelte őket, hogy most hol is vannak. Szóval felteszem ilyen szempontból. akarják a kínai/kolumbuszi utakat elsőnek tekinteni.
  • Nos
    #3
    Én meg azt hittem, hogy pár tízezer évvel ezelőtt a Berring-szorosnál átvándorolt ázsiai törzsek fedezték fel. Ki gondolta volna, hogy Kolumbusz és a Vikingek már előttük is ott jártak!!!
  • joghurt3
    #2
    ON: Már viszonylag nagy az egyetértés, hogy nem Kolumbusz (és nem 80 évvel ezelőtt a szok kici kínai), hanem valamikor négy-ötszáz évvel korábban a vikingek jártak odaát.
  • joghurt3
    #1
    (A kép linkje el van írva, belekerült egy szemét karakter. Nem mintha a "nagy" változaton bármi is jobban látszana.)