17
  • Cat #17
    Egy hét alatt Indexre is eljutott:
    http://divany.hu/eletmod/2013/10/17/dolgozzon_ebedidoben_kevesbe_lesz_faradt/
  • Vaszilij Artyom
    #16
    Én akkor eszek / iszok amikor megkívánom és ezt teszem már jópár éve. Teljesen elvagyok, nem akarom hogy megmondja bárki is, hogy mikor vagyok éhes és mikor nem.
  • Willenbrock
    #15
    Aki ezt kitalálta az kapjon csak száraz kenyeret és egy kis vizet.
  • Tetsuo
    #14
    Ezzel a hozzászólással tökéletesen egyetértek!

    Másrészt egyértelmu, hogy a leghatékonyabb munkamódszert rabszolgatartó társadalmakban kell keresni. Valószínuleg, feltalálva a spanyolviaszt, idovel eljutunk oda mi is. Kell még egy kis megszorítás, terrorizmus... amire lehet hivatkozni, mikozben brutálisan csorbulnak a jogaink. A transzparensek meg majd hirdetik, hogy minden ember egyenlo, de vannak egyenlobbek.
  • wraithLord
    #13
    Az itrovertált emberek teljesítményére biztos káros az ebédszünet, teljesen mindegy, kikkel tölti.
    Nem lehet az embereket egy kalap alá venni, nem vagyunk egyformák, és a munkakörnyezet is ahány munkahely, annyiféle.
  • vk90
    #12
    Az anyjuk picsáját
  • Thrawn
    #11
    Majd lesz egy tanulmány, mely megállapítja, hogy a rendkívül káros 8 óra alvás helyett 4 is elég és kifejezetten egészséges, ha az így felszabaduló időt munkahelyünkön töltjük lelkesen végezve munkánkat. Az éves szabadságot pedig csak önpusztító hajlamú munkavállalók veszik ki, ahelyett, hogy dolgoznának.
  • Sequoyah
    #10
    Megint egy tipikus elszabott kutatás, ami okoskodik ahelyett, hogy logikusan gondolkozna. Biztos statisztikusok írták.

    Szóval nem attól leszek hatékony, hogy átdolgozom az ebédszünetet, hanem fordítva. Ha épp kipihentek vagyunk, elkapjuk a fonalat és jól haladunk a munkában, akkor hajlamosak vagyunk kihagyni az ebédet, hogy ne törjük meg a gondolatmenetünket.
  • ostoros
    #9
    Hangsúlyozom, nem a hatékony munkavégzéssel van a baj. Hanem azzal, hogy ezt a végtelenségig akarják fokozni. Miközben tudjuk fizikából, hogy nem lehet. Vannak fizikai korlátok. Ne akarjunk Kína lenni, legalább ebben az egyben ne.
  • ostoros
    #8
    Hangsúlyozom, nem a hatékony munkavégzéssel van a baj. Hanem azzal, hogy ezt a végtelenségig akarják fokozni.
  • ostoros
    #7
    Miért is kéne jobban dolgoznom, mint akár csak egy évvel ezelőtt? Talán több lesz tőle a fizetésem? Vagy talán kevesebb munkavállalóra lesz szükség, és a kollégámmal cseszek ki, mert kibasszák a picsába, mint felesleges munkaerőt? Vagy aki gyárban dolgozik, és túlteljesíti a normát, az nagyobb fizetést kap? Nem inkább a normát fogják felemelni? Ugye.
    Ne az én kontómra akarják növelni a hatékonyságot. Csökkentsék a bürokráciát, hőszigeteljék le az irodát, cseréljék le a világítást ha az kell, legyen jobban megszervezve a munka, használjunk költséghatékonyabb berendezést. DE ne az én feladataimat akarják növelni.Akkor tegyék meg, ha a fizetésem is nő.
  • hgj11
    #6
    Akkor rosszul végezték a munkájukat a felbérelt kutatók.
    Ugyanis azt hozták ki, hogy az a jó, ha a munkavállaló maga dönti el, hogy akar-e ebédszünetet vagy sem. Döntését alapozhatj arra, hogy pl. az ebéd kihagyása esetén hamarabb végez a munkájával és hamarabb megy haza, vagy arra, hogy nem éhes, vagy ...
    Mindenesetre az a kutatás határozottan nem javasolja, hogy a munkáltató, vagy az állam beleszóljon ebbe a dologba.
  • fszrtkvltzttni
    #5
    Nekem inkább az jött le, hogy ha a főnök a közelben van az káros
  • grobs
    #4
    A magyar munkaadók pont a szabad választás rész rontják el mert vagy kötelezően nincs, vagy kötelezően van szünet. Ez pedig minden esetben rontja a hatékonyságot.

    A kulcs az, hogy ha szabadon dönthetünk a szabadidőnkről és a társaságunkról, akkor így is-úgy is jobban dolgozunk. Ha ilyen módon esetleg kihagyjuk az ebédszünetet, akkor az növelheti a hatékonyságunkat ... kimarad a kajakóma. A cikk viszont nem ír arról, hogy a vércukor szint leesése sokaknak okoz problémát, így náluk az ebéd kihagyása nem opció, csak a mennyiségét dönthetik el.
  • Szefmester
    #3
    Tényleg jót tud tenni egy egy kihagyott. elnézést csúsztatott szünet. Ha nem fixen van a szünet idő hanem van egy napra 20-30percem amit akkor veszek ki amikor akarok akkor nincs gond, de amikor épp nagy melóban vagyok ne mondják már hogy álljak fel mert KELL. Elvesztem a fonalat és kell egy pár perc mire újra beindulok. Pláne ha a szünetben a kolegákkal jót beszélgetek valami nem munkahelyi témáról.
  • Vol Jin
    #2
    Szerintem ezt a kutatást egy munkaadókat tömörítő szervezet finanszírozta, mert a munka törvénykönyve változtatása előtt kell egy tanulmány a várható hatásokról. :-D
  • ostoros
    #1
    Jót tehet, ha átdolgozzuk az ebédidőt- A munkáltatónak.