69
  • Molnibalage
    #29
    Nem két évente, 3 évente inkább és csak akkor, ha 3 évig folyamatosan a felső kategória alját célzod meg. Csakhogy a konzollal összemérve nem kell fejleszteni, ha a konzolos szitnet akarod. Tehát az összehasonlításod eleve elhasal, mert a plusz ráköltés a PC-re nem azt jeleni, hogy a X éves konzolt üldözöd, hanem azt, hogy már 3 év után olyan fejlesztés csinálsz, ami kis túlzással hülyére veri a konzolt.
  • Komolytalan
    #28
    Tegyük fel hogy jól számolsz, és 2 évente elég 30-40ezer az upgradehez. Egy konzol 8 éves életciklusa alatt akkor is ráköltesz 3 konzolnyi pénzt egy PC-re.

    Másik oldalról ez a pénz simán nem elég ahhoz, hogy szinten tartsd egy gép teljesítményét. Ebből 2 évente tudsz venni egy közép kategórás valamit (vagy videokártya vagy proci+alaplap), amikor a régi már ugyebár 4 éve volt középkategóriás, vagyis már alsó kategóriásnak is csak jóindulattal mondható. Ha a felső kategóriát célzod meg, akkor se jobb a helyzet, max a 2 évből 1-1.5 év lesz, a 4-ből meg 2-3. Emellett sosem költesz memóriára, másik tápra (ugye új alaplap/vga igényelhet új csatlakozókat, stb), vinyóra, monitorra - semmire se. A realitás az, hogy évente kell legalább ennyit rászánni, és úgy meg már nagyon sok konzol jön ki a PC árából.
  • Molnibalage
    #27
    EZ a 12-18 hónapos duma kicsit uncsi. A 2008 közepén vett gépemen is elindult egy 2012-ben kiadott játék med-hi vegyes beállításokkal 1280x1024-ben. Semmit nem fejlesztettem 4 év alatt és mégis. A használt alkatrész eladásával 30-40 ezerből elég szép ugrásokat lehet csinálni és ezeket bőven elég 2-3 évente is, ha nem vagy maximalista. Én szimplán lusta vagyok, ezért vártam addig, amíg az egész konfigot cseréltem. 10 év után már a gépet sem én raktam össze, nincs türelmem ehhez...
  • Inquisitor
    #26
    Na az a nem mindegy, hogy 8 évig bírja a konzol vagy 12-18 havonta cseréled a PC belét, hogy up-to-date maradjon. :D
    Ráadásul a konzol kb. fele egy "hű de májer, minden megy rajta" Gamer PC-nek.

    "Csak akkor érdekel bármelyik is, ha billentyűzet+egér használható lesz azoknál a játékoknál, ahol ez indokolt (shooter, stratégia)."

    Már nem azért, de szerintem a PlayStation 1 és a Sega Dreamcast is támogatta az egeret és billentyűzetet. A játék fejlesztők nem támogatták. De pl. emlékszem a C&C vagy a StarCraft használt egeret PS1-en, ha volt ... Látod mégis jól/rosszul használható mozgásérzékelős izékre ugrottak rá.
  • Mettrik
    #25
    Nemrég láttam egy új Xbox360-as játékot. Hát elég gagyi kinézete volt, ami nem csoda mert a hardver már 8 éves. Minden mai játékot le kell butítani, hogy fusson Xbox-on. Meglehet nézni youtube-on a grafikai különbséget a már régi gta4 pc-s és xboxos verziója között. Lehet ez lesz a ONE-nal is. Mivel az alkatrészek nem lesznek cserélhetők, ezért a megjelenés után 8 évig lehet ugyanazt lassan elavultá váló technológiát használni. Azért ebben jobb a Valve megközelítése, hogy egy fejleszthető géped lesz. Ráadásul amikor Xbox-ot veszel kifizetsz egy csomó pénzt olyan szolgáltatásért is ami nem elérhető Magyarországon.

    Majd meglátjuk mi lesz. Én sem zárkózom el, hogy egy nap konzolt vegyek, de jelenleg a pc számomra jobb megoldás. Több mindenre alkalmas, fejleszthető, van rá stratégiai játék is nemcsak agyatlan fps, stb. Megaztán az egér+billentyűzet magasan veri a legjobb xbox kontrollert is, kipróbáltam de fps-t konzolon még gépi rásegítéssel se lehet normálisan játszani. Nem adtam fel, sokat próbáltam, de nekem nagyon nem jött be, hogy nem tudok milliméter pontosan célozni konzolon.
  • Komolytalan
    #24
    "Steamen sokkal nagyobb a választék játékokból"
    Amik közül 10-ből 1 ha fog működni Steam konzolokon, mivel azok linux alapúak lesznek, a jelenlegi játékoknak meg több mint 90 százaléka windows only.
  • narumon
    #23
    Az ilyen konzolos vásárlós kérdés meg vicces egy olyan oldalon ahol a felhasználók 95%-a PC-s konzol nélkül :)
  • narumon
    #22
    "Steamen sokkal nagyobb a választék játékokból, mint bármelyik konzol esetében."

    Háááát ha ezeréves játékokat is odaveszel akkor persze. Ha csak az adott generáción belül akkor már kötve hiszem.

    "És persze sokkal olcsóbbak is."

    Ezt sem állítanám. Steamen is csak akcióban éri meg bármit venni, de látom konzolos piacteret sem láttál még, ott is ott vannak a párszázas ajánlatok, néha 1-2e forintért lehet teljesen korrekt címeket venni. (Az online előfizetők havi 1 ingyen játékáról meg nem is beszélve...)
  • narumon
    #21
    Szerintem meg oltári nagy bukta az egész, még az értelmét sem látom. Árakat is mondtak már - tehát le vagy maradva. Egyáltalán nem lesz olcsó!
  • cateran
    #20
    Istenem, van aki a Steam Machines-t zsenialisnak tartja?:D Csak 1 kerdes: Ha apro meretu (barebone vagy esetleg annal is kisebb) lesz, akkor a gfx kartya mennyi ido alatt eri el a 1 millio kelvint? Nekem csak 1 szaros kis 7850-esem van, de meg az is kepes felfuteni a szobamat (oldalt nyitott haznal) ha bolhapocsnyit meghajtom...
    Amugy semmi, ismetlem semmi nem fix a SM-nel..sem a rendszer, sem az op. rendszer..semmi...Attol nem lesz konzol, hogy hozzabasznak 1 kontrollert.
  • lemongrass
    #19
    ez az olyan embereknek szempont, aki olyan játékokat nyom, ami mind2-re kijön. (vagy, aki minél olcsóbban meg akarja úszni a konzolvásárlát... mondjuk ezesetben javaslom, hogy várjon vele még vagy 3-4 évet...és ne premier árból akarjon spórolni) az exclusive címek szerelmeseinek szerintem az a pár ezer Ft nem oszt, nem szoroz. aki egyszer valamelyikbe beleszerelmesedett, az nem áll át a "másik oldalra", bármennyivel is kedvezőbb az ár.
    én XBOX-os vagyok... maradok is a Microsoft-nál.

    más. Controller. anno PC-s gamer lévén Logitech Rumblepad 2-m volt. /ami ugye a PlayStation-ös kontrollerre hasonlít./ 5 éve van meg a BOX-om. nem tudnék erről a "billentyűzetkiosztásról" már visszaállni arra a 2 alsó stick-esre...
  • Yv@n
    #18
    "A Valve-nak közel sincs annyi tőkéje, hogy akkora veszteséget finanszírozni tudjon..."
    És értelme sem lenne, mivel egy PC, tehát nincs rajta semmiféle vendor lock, ha olcsóbban lenne kapható mint az egyébként kereskedelmi forgalomban lévő konfigurációk, akkor mindenki ezt venné kb irodai gépnek is, a valve meg bedőlne.

    Sokkal valószínűbb, hogy ha bármiféle ár támogatás lesz ezeken a gépeken, akkor az inkább steamOS-en keresztüli kedvezményes vásárlásban merül ki, nem az alap gép árában.
  • Molnibalage
    #17
    Soha nem értettem, hogy miért kontrollert kapnak a kozolok. Anno a konzol játékok stílusa ezt determinálta, de könyörgöm, azóta eltelt 20 év... Agyfaszt kapnék, ha szaros kontrollerrel kellene bármit irányítanom.
  • bunny
    #16
    Szerintem Steam kontrollert fogunk PC-re kötni, és ennyi a fejlődés a jövőben. Esetleg multiboot, ha a steamOS annyira istenkirály lesz.
  • Mettrik
    #15
    Nekem egyre jobban tetszik a Steam Machines. Szerintem ők lesznek a nyerők. Steamen sokkal nagyobb a választék játékokból, mint bármelyik konzol esetében. És persze sokkal olcsóbbak is. Én már régóta úgy használom a PC-met, hogy egy hdmi kábellel összekötöttem a nagy lcd tévémmel. Vettem egy xbox kontrollert és a Steam Big Picture módjával a tévémen játszok például focit és Dirt 3-at. Ugyanolyan, mint egy konzol, csak sokkal szebb a grafika. Szóval nekem nagyon bejönnek a Steam megoldásai.
  • Cat #14
    A Steam konzol szimpla előremenekülés. A Windows 8 azzal, hogy az alkalmazásboltot az Applehez és a Googlehez hasonlóan beépítette magába az operációs rendszerbe hosszú távon teljesen ellehetetleníti a letöltőoldalakat és a külső áruházakat. Mert ha egy szoftver letöltése magából az operációs rendszerből a legegyszerűbb, csak egy kattintás, akkor minek egyáltalán megnyitni a Valve honlapját?
  • WoodrowWilson
    #13
    Sokkal drágább lesz, mint a konzolok. Bármelyik gyártó csinálhat majd olyan konfigot, amit a Steam ajánl, csak előtelepít rá egy SteamOS-t, és már ragaszthatja is rá a Steam Machines logót. Még drágább is lesz, mintha magad raknád össze, kb. mint egy Alienware. Az eddigi hírek szerint 500 és 2000 dollár között lesznek a különböző konfigok. A Valve-nak közel sincs annyi tőkéje, hogy akkora veszteséget finanszírozni tudjon, hogy ezeknek a gépeknek az árát a konzolok közelébe szorítsa.
  • Jacek
    #12
    Szerintem zseniális! feltalálták a PC-t..:)
  • Komolytalan
    #11
    "Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy ha már nyertes, akkor az a Steam Machines lesz."
    Hülyeség. Az nem is konzol, hanem egy szimpla PC, egy testre szabott, előre telepített linuxszal. Miért nem konzol:
    - Nem fix a HW. A SteamOS nyílt, így bárki felrakhatja egy PC-re, és árulhatja így a portékáját.
    - Emiatt cseppet sem garantált, hogy a megvásárolt játék futni fog rajta.
    - Ha nem fut, majd streamelik. Feltéve hogy van ehhez megfelelő net, ugyebár...
    - A "régi" Steames játékok se futnak rajta, mivel ugye linux, ott meg 90+% Windows only...
    Mindemellett az a Valve-s SteamBox méregdrága HW-kből épül fel (a teteje i7, Nvidia titan), vagyis a konzolok árának többszörösébe fog kerülni. Még a streamelős verzió is jóval drágább lesz mint a konkurens konzolok, mivel ok, hogy "csak" i3 lesz benne (ami drágább mint a konzolokban lévő AMD APU), de emellett egy GTX 660, 16G 1600Mhz-s DDR3, és 1 terás SSD-HDD hibrid disk, mindenből apró kivitelű, és mindehhez valami szuper hűtés, hogy ne főjjön meg a pici dobozban. Szóval ez is simán lesz 2-250eFt, és ez játékra konkrétan nem alkalmas, csak streamelésre a Valve szerint (ők már csak ismerik a linuxos video driverek minőségét).
  • Dodo55
    #10
    Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy ha már nyertes, akkor az a Steam Machines lesz.

    Megfelel minden kritériumnak ami alapján teljes értékű konzolnak tekinthető (gyári controller, gyárilag összerakott gép, gyárilag telepített OS), sokkal erősebb hardware-el jön már a prototípusok nagy része is, mint a két "igazi" konzol, plusz Steam lesz rajtuk, ami már önmagában ver minden hasonló rendszert, ráadásul online vásárlás esetén a legtöbb játéknak nagyon kedvező ára van.

    És akkor ha ez nem elég, akkor ráadásul még teljes értékű PC is lesz, annak minden előnyével. Gyakorlatilag egyszerre elégíti ki a PC-sek és a konzolosok minden igényét.

    Az lehet még durva, ha olcsó is lesz esetleg (olcsóbb, mint amennyiért kiskereskedelmi áron összeraksz egy hasonló specifikációjú PC configot), szemben a sok elvakultan profitorientált céggel, a Valve esetén erre egész reális esélyt látok. Tudják ők, hogy a Steam eladásokból dől a pénz, nagyon is értelmes dolog lenne tehát, ha fillérekért adnák majd a gépeiket a platform kiszélesítésének érdekében. Ha ezt meglépik, nagyon durván eltaposhatják a Sony-t meg a Microsoftot a piacon, mert úgy már semmi, de semmi értelmes érv nem maradna PS-t vagy Xbox-ot venni.
  • tomcsa4
    #9
    Miért, PC-n mennyivel élethűbb játszani? Hisz mindketten egy székben ültök. Ez elég élethű. :D

    Amúgy konzolon is lehet lövöldözni, de természetesen a játékok gamepadra vannak megírva, azaz más a célzás, sérülés modell stb. Amúgy szerintem konzolokra sokkal jobb játékok vannak és sokkal nehezebbek is. (Nincs konzolom, PC-s vagyok, havernak van, ott néha játszom.)

    A cikk meg csak egy jóslat. Az nyer, amelyik olcsóbb lesz. Még tudtommal egyik sem kapható szerte a világon.
  • lokutus
    #8
    Valóban jónak bizonyul :)
  • Szefmester
    #7
    A számból vetted ki a szót. Nincs is annál rosszabb amikor a vérkonzolos megpróbálja megmagyarázni hogy jobb (sőt volt aki azt merte mondani hogy ÉLETHŰBB gamepaddal játszani). De fura mert amikor egy 100.000 Forintos fogadást mertem ajánlani neki egy 1v1 küzdelemre úgy hogy én bill+egér ő meg gamepaddal játsza a játékot PC-n. Vagy egy multiplatform keresztmultis címmel (shadowrun).

    Valamiért nem vállalta... Pedig annyira hangoztatta a dolgot. Amikor meg benyögtük neki hogy bekapcsolhatja az aim assistet meg az auto aimet, de akkor én is megtehetem... még inkább tiltakozott.

    Persze ezt a blődségét azóta is felhozza a PC vs Konzol témában. (mármint hogy élethűbb a gamepad)
  • Bujden91
    #6
    De igazából el sem tudom képzelni hogy most ebben a pillanatban bármilyen konzollal, vagy az összessel együtt ki lehetne váltani a pc multit. A gépemet csak a multira tartom(vagyis nem adom el).
  • Bujden91
    #5
    igen a mindenki analogkarral nyomulós részt direkt nem írtam bele, mert nem lehet összehasonlítani még akkor sem ha ugyan azzal a játékkal játszol. Nekem élvezetesebb a konzolos multi mert nincs annyi hc, mint gépen, ettől szerintem sokkal kellemesebb a játékmenet(de sokan kedvelik a pörgős játékmenetet ahol spawnolsz és kapod a hs-ot :D). Egy van amitől hülyét kapok konzolon, az meg annyi hogy pl a RDRnél egy szobában játszottam a 12 éves gyerekekkel a full aim beállításával én meg aim offal mert senki se játszott hard módban.
  • sanyicks
    #4
    "AZ analogkaros shooterekkel meg egyedül csak annyi gond van hogy hirtelen nem tudsz 180 fokot fordulni."

    Meg hogy egy béna vakegér vagy analóg karral egy bill-egeres irányításhoz képest. A multit meg azért élvezted, mert a többiek is analóg karral és célzásrásegítéssel bénáztak. Ha egy bill-egeressel kerülnél össze, analóg karokkal, akkor nem élveznéd, szétcsapnád a kontrollert :D
    A kontroller célzásra/mutatásra olyan mint mint mokkáskanállal ásni. Működik, de egy rendes ásó jobb ;)

    Egyéként nálam is ezen dől el hogy lesz-e konzol vagy nem, de én mindenhol szeretnék választani(kontroller, bill+egér, joystick között), nem csak lövöldözős és stratégiánál. És bizonyára sok játékfejlesztő is ennek kiderülésére vár, akiknek a korlátolt kontroller miatt eddig esélyük sem volt portolni a játékukat konzolra...
  • Bujden91
    #3
    Egyedül talán a stratégiához meg a wowhoz hasonló sokgombos játékokhoz lenne indokolt valami kiegészítő mini billzet. De ezek a kategóriák nagyon nincsenek is konzolon. AZ analogkaros shooterekkel meg egyedül csak annyi gond van hogy hirtelen nem tudsz 180 fokot fordulni. Ez tényleg gáz nem értem miért nem csinálnak ezzel semmit, eddig kb. csak shooterral multiztam és totál élvezhető konzolon.
  • sz4bolcs
    #2
    "új fejlesztések elsősorban az online piacra támaszkodnak majd, mi több, ezen a téren le is hagyják a hagyományos számítógépeket." - Mármint az online piacon lehagyják a PC-ket... cseles megfogalmazás.
  • Andrevv
    #1
    Csak akkor érdekel bármelyik is, ha billentyűzet+egér használható lesz azoknál a játékoknál, ahol ez indokolt (shooter, stratégia).