5
  • Donwrath
    #5
    ha egy szupravezető gyűrűben kering az áram az is veszít energiát, a szupravezetőnek is van ellenállása, csak sokkal kisebb mint egy jó vezetőnek (pl. szobahőmérsékletű réz). Van egy gyűrű, amit még 1910-20as évek környékén hoztak létre, abban azóta is kering, de az is veszített az energiából. :)
    Szobahőmérsékletűt lehet-e a csinálni, na azt már nem tudom, majd az okosok megmondják :D, ha nagyobb a hőmérséklet => nagyobb az energia => intenzívebb a rácsrezgés => nagyobb az energiaelnyelődés. Persze ez csak a klasszikus elmélet, hogy a kvantumechanika mennyire engedi az már egy más kérdés és még ahhoz nem értek :).
  • verge175
    #4
    Köszi, közben már rájöttem, hogy a "szombahőmérséklethez" is kell energia, ha más nem, amivel felfűtjük a szobát, télen. :) Tehát az örökmozgónk csak addig működne, amíg meglennének a feltételek hozzá.
  • qrd0xQSt2rdvnu
    #3
    Kétlem, hogy ettől a misztikus örökmozgó, örök energiát adó rendszerek hirtelen megvalósíthatóvá válnának. Magával az örökké mozgással semmi bajom, minden folyamatosan mozgásban van jelenleg is. Csak gondoljunk bele, hogy egy bolygó mozgása mikor szűnik meg? Amikor nekiütközik valaminek és megsemmisül.
    Én úgy tudom, hogy már most is nagyon komolyan kutatják nagy teljesítményű (több száz MW) energiatárolók gyártásának lehetőségét szupravezetők segítségével. Nagy szükség lenne rá az elektromos energia termelés és elosztás rendszerében, főleg most, hogy egyre több megújuló energiaforrást bekapcsolnak.
  • verge175
    #2
    Aki ért a fizikához, elmagyarázhatná, hogy a szobahőmérsékletű szupravezetés elméletileg lehetséges, vagy van valami megkerülhetetlen törvény, valami fizikai korlát, ami nem teszi lehetővé elméletileg sem? Ha sikerülne szobahőmérsékletű szupravezetőt csinálni, akkor akár az örökmozgót is meg lehetne valósítani (gondoljunk csak egy gyűrűben keringő áramimpulzusra), ami pedig elvileg lehetetlen.
  • verge175
    #1
    Aki ért a fizikához, elmagyarázhatná, hogy a szobahőmérsékletű szupravezetés elméletileg lehetséges, vagy van valami megkerülhetetlen törvény, valami fizikai korlát, ami nem teszi lehetővé elméletileg sem? Ha sikerülne szobahőmérsékletű szupravezetőt csinálni, akkor akár az örökmozgót is meg lehetne valósítani (gondoljunk csak egy gyűrűben keringő áramimpulzusra), ami pedig elvileg lehetetlen.