15
Arma Tactics is a turn-based close-combat strategy game.
  • Fenrir
    #15
    Megvenni ezt én sem fogom, de talán még letölteni sem, nem tetszett a videó alapján.
  • lammaer
    #14
    Ja, csak tökéletes se lett, meg mondom, ilyen volt már egyszer ;)

    Megy is lefele a süllyesztőben, sztem hamarosan benne lesz vmi 1 dolláros bundléban :)
  • Fenrir
    #13
    Állítólag pont ez volt a céljuk, egy tökéletes másolat a táblás játékról, nem pedig egy reboot, mint amilyen az XCOM lett.
  • lammaer
    #12
    Ez elég tré (se customizáció, se fejlődés).

    Amúgy annakidején toltam ezt, még amigán, és szégyen hogy amit most kihoztak az a grafikán kívül egy az egyben ugyanaz. EGy grammot nem tettek hozzá a programhoz.

    Pedig WH40K rajongó vagyok, de ezt még le se töltöttem :(

    (tudom hogy a táblás játékot másolták élethűen, de vicc hogy semmit nem raktak hozzá).
  • Fenrir
    #11
    Most jelent meg:



  • lammaer
    #10
    Apropó, ilyen turn based lövöldét tud még vki ezeken kívül?

    JA :), X-com sorozat, Hammer and Sickle, Silent Storm, Fallout Tactics (bár az lehet nem is TB)?

    Nem muszáj mai darabnak lenni, csak jó legyen....
  • Fenrir
    #9
    Én is játszottam vele egy ideig, de mint a menedzser, mind a taktikai része nekem nem elégséges a JA2 1.13 után :


    Én szerettem azon tökörészni, hogy minden zsoldosomat a legaprólékosabban is felszereljem.


    Meg ezek a 3D-s zsoldosfejek baromira unszimpatikusak.
  • lammaer
    #8
    A combat evolvedet tettem fel, ahogy elnéztem az az ultimate mod hozzá.

    Igazából nem rossz játék, az elején nagy csalódás a régi JAhoz képest ez az RTSitett harcrendszer (tudom, megállítható :) ), meg néhány furcsa játékmechanizmusbeli dolog: pl az RPM teljesen irreális (lásd egy pisztoly RPMje nagyobb mint egy géppuskáé) de utóbb kiderül hogy a célzás gyorsasága az RPMtől függ valahogyan, egyes fegyverek állva pontosabbak mint mondjuk fekve célozva, igazából a találati esélyt nem látni pontosan... a spottolási, lopakodási és rejtőzködési rendszer is furca, kiszámíthatatlan (miért vesz észre távolról egy nekem háttal álló katona csak azért mert ÉN észreveszem :) )

    Szóval sok dolog el van rejtve, nehéz eldönteni két fegyver közül hogy melyik a gyorsabban célzó/pontosabb, még akkor is ha áttúrom a config fájlokat.

    De igy a végefelé kezdek hozzászokni, és egyre kevésbé zavar hogy nem tudom fullra optimalizálni a fegyverzetet, mert pontosan nem tudom miből-mi következik (tesztelgetni meg nem lehet pontosan).

    Szóval ha az ember félreteszi az első Ja miatti elvárásait, egész jó játék :)
  • Fenrir
    #7
    Tudom :(


    A HTC Desire S-em sem elég már ide, hiába van rajta főzött rom ami JB alapú.
  • Fenrir
    #6
    Modokat próbáltál már hozzá? Van 1-2 ami nagyban megnöveli a játékélményt. Pl be lehet állítani a zsoldosok eredeti hangját a JA2-ből, volt a BiA-ban pár akinek baromi idegesítő volt a nyivákolása.
  • koschwarz
    #5
    azért azt vegyétek figyelembe, hogy csak tegra3-as eszközökre van egyelőre, tehát ilyen galaxy s3-mal sem megy sokra az ember, sajnos.

    Currently supported Tegra3 devices:

    Iconia A110
    Iconia A210 or A211
    Iconia Tab A510
    Iconia Tab A700 or A701
    Transformer Infinity
    Transformer Prime
    Transformer Pad 300
    Arrows X F-02E
    Arrows V F-04E
    Arrows X F-10D
    Arrows Z ISW13F
    Fujitsu Stylistic M532
    Fujitsu Arrows Tab F-05E
    Nexus 7
    One X+
    One X
    Idea Tab A2109
    Optimus 4X HD
    Optimus Vu
    Pegatron Chagall
    Pegatron Olipad
    Xperia Tablet S
    Excite 10 SE
    Excite 10
    Excite 7
    Excite 13
    V985

    Tegra 4 devices:

    Nvidia Shield

    "more platforms coming soon"
  • lammaer
    #4
    Jól néz ki és végre körökre osztott Ja klón :)

    Épp most tologatom a Jagged Alliance - Back in actiont, de nagyon hiányzik a körökre osztás belőle.

    Mondjuk az hogy IOs és Android után jön PCre kicsit elriasztó, valahogy tartok tőle hogy nem lesz valami komplex játék... :(
  • Fenrir
    #3
    Nekem semmi gondom az új XCOM-mal, úgyhogy ezt is meg fogom nézni.
  • Molnibalage
    #2
    Ej, de hasonlít az X-COM-ra a motor.
  • Fenrir
    #1
    Október elsején jelenik meg ez a körökre osztott játék Steam-en az Arma készitőitől. Már előrendelhető, 6 euró az ára.

    iOS-re és Androidra már megjelent, a megfelelő helyeken ott is megvásárolható.

    Androidra.

    Hivatalos oldal.