13
  • torreadorz
    #13
    Ezzel egyetértek de a ruhába varrás értelmetlen. Egyébként ha lesz ilyen cucc, az szinte biztos hogy bele lesz építve a mobiltelefonodba, ennél egyszerübb és ésszerübb megoldás nincs.
  • csimmasz
    #12
    Itt gondolom az a lényeg, hogy manapság anyi jelszavunk van, hogy képtelenség minden regisztrációnkhoz külön külön jelszót észben tartani.

    Direkt megnéztem az operapssban nekem csak 180 elmentett jelszavam van benne.

    A legtöbb ember ugyan azt a 3-4 jelszót használja mindenhova, van aki csak egyet, a rutinosabbak meg valami automatizált megoldást ami ha nincs kéznél akkor sehova sem lépünk be.

    Na ennél azért jobb egy személyi token szerüség.

    Nekem a kocsimhoz van egy hitelkártya méretü de félcenti vastag kulcsom, csak a zsebemben kell legyen és a kocsi megy, nyit, zár, kávétfőz, gyerekre vigyáz meg kölcsön ad elsejéig. :)

    Szóval lehet akár hasonló is amit majd a pénztárcádba hordasz vagy a zsebedben akár egy RFID kártya.

    Szerintem telefon zárnak már ma is meglehetne oldani a nfc vel talán.


  • torreadorz
    #11
    Na ez mekkora bullshit. Nyilvánvaló hogy a fejemből könnyebb ellopni a jelszót mint egy ruhát ami a jelszót tárolja. Oh wait...
  • qetuol
    #10
    "A Google kéttényezős hitelesítést alkalmaz"

    kétlépcsős azonosítás a magyar megnevezése
  • esemve
    #9
    LastPass -t használok, még copyzni se kell a passt mert beírja helyettem. Persze én nem 138 karaktereseket csak 40-eseket használok, dehát az is jobb mint a semmi.
  • IMYke2.0.0.0
    #8
    Keylogger elleni védekezés: nem engedsz senkit a gépedre / gépedhez.
    3rd Party programokkal véded szépen a külső behatolások ellen, és az e-maileidet pedig sok karakteres jelszóval véded, és ahol lehet engedélyezed a 2-3 lépcsős azonosítást.
    Ha ezeket megtetted, akkor részedről megtetted, amit jelen esetben tehettél.

    Ha annyira balfék vagy, hogy megadod a barátnődnek a géped adatait, aki azt elkotyotgja / felírja a butatelefonjába, amit aztán elmond/elveszít, felír és elveszít stb., vagy te magad elmondod idegennek egyetlen e-mail/telefon megkeresésre, akkor megérdemled...
    ...a könnyelműség ellen nincs orvosság.
  • flashpointer
    #7
    keylogger esetén pont annyit ér mint az 1234 :)
  • bdzsana
    #6
    Telejesen felesleges minden jelszó. vér/dns/retina bla bla vizsgálat, amíg backdoor van benne a titkos szolgálatok számára.
  • morden2
    #5
    Hát amíg a titkosszolgálatoknak átadják a googlejék az adatokat addig tényleg felesleges bármilyen jelszó....
  • endrev
    #4
    "A vállalat hardveralapú megoldásokat és egy a Motorola által kifejlesztett rendszert egyaránt tesztel, mely a ruhában lévő, abba "bedolgozott" vagy azon elhelyezett eszközök alapján azonosítja az internetezőket. Miután ezeket az eszközöket hackerek nem, vagy csak nehezen tudják ellopni, így az elképzelés biztonságosnak tűnik."

    És elhagyni sem fogom. Kimosni? Lecserélni? Minden ruhám, amiben ez benne van, 50 ezer Ft-ba fog kerülni?

  • Crane
    #3
    Gondolom KeePass programból mindig kokipizza. :) Persze ha megszerzik a gépét, vagy feltörik, akkor a 138 karakteres jelszó csodájának lőttek. És még keylogger programmal is simán lenyúlják. Arról nem beszélve, hogy ha van egy weboldal aminek az adatbázisa nem titkosítva tárolja a jelszavakat, onnan is simán lenyúlják. :)

    Szóval a jelszó - ha úgy vesszük - tényleg halott dolog.
  • scarabeus86
    #2
    Hogy jegyzed meg a jelszavad? Vagy beírod txt-be és copy paste? :)
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Az egyik jelszavam 138 karakter hosszú.
    KeePass programmal generált.

    Még hogy a jelszavak halottak...