14
  • AgentKis
    #14
    Rezsicsökkentés EU módra?
  • Xellos999
    #13
    Hátja, az USA simán szétkaphatná Európát. De gondolom nem kell nekik egy ilyen romokban lévő társaság.
  • torreadorz
    #12
    "Egy ilyen "állam" előbb fog felbomlani mint hogy megszilárdulna. Ahány tagállam, annyiféle hagyomány a törvénykezésben, nem lehet egyszerűen összeturmixolni az egészet. A másik, hogy az összes, hierarchiában lejjebb lévő kormány tiltakozna. A harmadik, hogy pont válságban van az unió."

    Usa-Kina-India méretü államokal nem tudsz versenyezni nyamvadt kis 10-20-50 milliós országként egymagad. Aki az nem érti az hamarosan megy a süllyesztőbe.
    Úgyhogy az EU-s országok szépen rá lesznek kényszerítve az egyesülésre, mert kivülről jön a nyomás.

    A törvénykezés és hasonlók nem gond, nézd meg az usa-t, teljesen jól müködik pedig óriási eltérések vannak ilyen téren az egyes tagállamok között.

    Az unió pedig pont azért van válságban mert nem b@szták még pofán az egyes mitugrász kormányok vezetőit...
  • Moha Mahnian
    #11
    Andrejfej (#7): Ha 9000-es feltöltést választasz, az a 28 valójában 20-34,7 Ft/perc attól függően, hogy a Multipontot 0, vagy 100 Ft-tal számolod. Mivel azért a 100 Ft-ért egyéb dolgot is kapsz, igazándiból még 28-ra sem jön ki... (Kérdés, mennyivel drágábban vásárolsz, mintha máshol vennéd meg a dolgokat?)

    Asgh (#9): azért a hűtővíz, meg a roaming díj nem ugyanaz! De minden másban egyetértek veled.

    Azon gondolkodok, a bruttó bevételeiknek hány százalékát adja a roaming díj? Lehet 10%? Kizárt dolognak vélem. Még 5 % is nagyon sok. Ami azt jelenti, hogy nagyjából infláció közeli szintű áremelést hozhatnak ki erre hivatkozva, feltéve, hogy jogos a követelésük a profit szintjének megtartására.
  • asgh
    #10
    "A szolgáltatóknak kellenek ezek a bevételek, ugyanis valamiből finanszírozniuk kell a több milliárd eurós hálózatépítési projekteket."

    Ez mekkora űberkamu! Az USA-ban nincsenek roaming díjak, mégsem maradnak el a hálózatépítések és a költségeket sem terhelik a fogyasztókra (mert azonnal versenyhátrányként jelentkezne).
    A szolgáltatók egyszerűen bezsarolják az EU-t, hogy ha elmaradnak bizonyos extra profit várakozások, akkor kiszámlázzák a köznépnek.
    Ez az, ami az egész európai szolgáltatási piacot jellemzi: a profitot tekintik konstansnak, nyíltan kartelleznek és zsarolnak, ha az állam (vagy ez esetben az államszövetség) a gyakorlatban is érvényesíteni akarja a fogyasztóvédelmi elveit.
    Ha viszont az állam minden ilyen esetben meghátrálna, akkor gyakorlatilag lemondana minden szabályozási jogáról. Ha legitim érvelés lenne a "ráterhelik a fogyasztókra" duma, akkor ha pl. egy atomerőmű a Dunába engedi a rádióaktív hűtővizet, akkor nem lehetne környezetvédelmi bírsággal sújtani, mert "a végén azt is a kisemberek fizetik meg". Ez nyilvánvaló nonszensz.
  • DPinyó
    #9
    Érdekes, az Angol Three szolgáltató már bevezette, hogy tíz europai országban ahol jelen vannak már nincs roaming dij, mindenki a saját kis tarifájával telefonálhat mobilnetezhet mindenféle plusz költség nélkül, ugyanis egy egységes hálózatnak tekintik. Nekik megéri.
  • Narxis
    #8
    Bezony, előbb vagy utóbb létrejön az Európai Egyesült Államok.
  • andrejfej
    #7
    Akkor fognak majd jobban felfutni az ilyen árukapcsolt cuccok, mint a MOL mobile. Bakker ezek feltöltősön tudnak 28Ft-ot elérni, míg nekem november 1-től 36-ról 37-re megy fel a percdíjam előfizetősön hálózaton belül..
  • Ferrer
    #6
    Egy ilyen "állam" előbb fog felbomlani mint hogy megszilárdulna. Ahány tagállam, annyiféle hagyomány a törvénykezésben, nem lehet egyszerűen összeturmixolni az egészet. A másik, hogy az összes, hierarchiában lejjebb lévő kormány tiltakozna. A harmadik, hogy pont válságban van az unió.
  • nextman
    #5
    De ok hosszutavon gondolkoznak. En igazat adok kvp-nek, ellenben nem orulok ennek a folyamatnak, mert a vege egy totalitarius allam lesz...
  • Papichulo
    #4
    Barcsak igy lenne... de ennek meg kozeptavon sem latom sok eselyet.
  • kvp
    #3
    Semmikor, de a szu tagallamai sem akartak. Ellenben az eu minisztertanacsanak dontesei alapjan kozos penzugyminiszteriumot es egyseges, kozpontositott adozast akarnak bevezetni az eurozona osszes allamaban. Tovabba a nemzeti parlamentek helyet az eu parlament venne at. Ezt a tervet tamogatja a nemet es a francia kormany is. A lakossag nem, de a meleghazassag ellen is tiltakoztak megis bevezettek.
  • Ferrer
    #2
    Te mit szívtál? :) Sosem lesz Egyesült Európai Államok, mert azon kívül, hogy az EU bizonyos közösséget teremt a tagok között (ami jó), attól még ezen a közösségen belül is mennek az érdekküzdelmek. Mikor akar majd egy "országban" élni Franciaország Lengyelországgal? Belgium Hollandiával? Az UK a franciákkal?
  • kvp
    #1
    Ha jol latom a szolgaltatok nem fogtak meg fel, hogy egyseges tavkozlesi piac lesz, mivel a hatarok hivatalosan is meg fognak szunni. Onnantol viszont ha egy cegnek van halozatuzemeltetesi joga az egyik volt tagallamban, akkor az osszesben lesz. Ehhez persze ujra kell osztani a frekvenciakat, de gondolom amelyik ceg megigeri, hogy az osszes schengeni tagallam teljes telekom piacaert cserebe egyseges dijszabast fog hasznalni mindenutt, az megkapja a teljes piacot. Persze ennek a feltetele, hogy tenyleg sikeruljon felszamolni az egyes mostani konfoderacios tagallamok kormanyzatait es letrejojjon az egyseges europai unio, kozponti kormanyzattal. Amint ez letrejott az eu-n belul megszunik a roaming dij fogalmanak ertelme.

    ps: Tudom, hogy nem vagyunk meg eurozona tagok, de azert azt jo lenne tudni, hogy Magyarorszag milyen neven kerulne be, vagy inkabb szetosztanak regiokra es a volt hatarokon atnyulva szerveznek megyekbe a regiot.