38
Indie kalandjáték a Harvester Gamestől
  • Anonymusxx
    #38
    Jensen ?

  • Alucard
    #37
    Sajnos csak most jutott ido a jatekra, de gyerekek...! Ez valami fantasztikusan jol sikerult Jensen agymenes!
    A kepi vilag, a felcsendulo zenek, a fohosno hangja! ahhh

    Chapter 5-ig nem is volt megallas :)

    Es mindossze 900 Ft volt ez a remekmu! :)
  • Alucard
    #36
    A verzio ugy latom maradt 1.5

    Ha nem szolsz eszre sem veszem :)

    Thanks!
  • kuktabuk
    #35
    Szia. Ha kell a magyaritás küldök.
  • Tehasut
    #34
    Na, a mai frissítéssel megnövelték a betűk méretét, most már tökéletesen olvashatók a szövegek.
    Az őű-k még mindig nem tökéletesek, de rajta vagyok a témán.
  • Mr_no_NaMe
    #33
    Szerintem nyugodtan átugorhatjuk az eredeti játék - torrent játék vitát, ugyanis engem csak a magyarítása érdekel, de ha nem lehet kiszedni hát nem. Angolul fogom játszani :]

    Ez amúgy olyasmi mint a neverending nightmares?
  • Tehasut
    #32
    A pórnép adjon egy kis pénzt ezért a szuper játékért.
    Egyébként még ha akarnám, sem tudnám kiszedni a magyar nyelvet belőle, mert el van kódolva.
  • Czobi
    #31
    1 hete vettem meg 1,5 euróért (payment fee is benne van már), nem értem miért nem lehet nagyjából 500 ft-ot rászánni...
  • Mr_no_NaMe
    #30
    És esetleg aki megvette az nem tudná kiszedni a magyar nyelvi fileokat? Nem értem miért nincs feltöltve a magyaritasok.hu-ra...

    Vagy aki esetleg részt vett a fordításban, az talán megoszthatná a pórnépnek is :]
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2015.02.08. 18:21:55
  • Tehasut
    #29
    Nincs és nem is lesz letölthető magyarítás. Aki magyarul szeretné játszani, meg kell vennie Steamen. Egyébként a játék már 11-szer szerepelt valamilyen bundléban, és még biztos lesz néhányban.
  • Mr_no_NaMe
    #28
    Sziasztok! A magyar nyelvi fileokat hol tudom elérni? Sajnos a magyaritasok.hu-n is csak azt találtam, hogy a steamen elérhető. Külön hol lehetne letölteni?
  • Tehasut
    #27
    A felbontás engem sem zavart. Ha mindenképp bele akarnék kötni valamibe, akkor az irányítást tudnám felhozni, mint leggyengébb láncszem. Na jó, a mentési rendszer sem a legjobb (nincs gyorsmentés és nem lehet felülírni a már meglévő mentéseket).
    De a játékmenet, a történet, a hangulat, a szinkron, a zene (!!!) mind csúcs.
  • Alucard
    #26
    Köszönöm szépen az infót, akkor valószínűleg addig jegelem a játékot! :)

    Kis érdekesség talán, hogy sokakkal ellentétben engem nem zavar a 800x600-as felbontás. :) Egyszerűen annyi más pluszt ad a játék, hogy ezen tulajdonsága a háttérbe szorul...
    Utoljára szerkesztette: Alucard, 2015.02.08. 11:12:49
  • Tehasut
    #25
    A kis betűkre lesz megoldás, pénteken ezt írták a fejlesztők a Steamen:
    "We should have the font resized and with an outline by next week. I'm just testing it with some of the other languages that may also be affected with this issue."
  • Alucard
    #24
    Na igen közben rájöttem :D

    Viszont ami a feliratozást illeti, nos ez így elég gyenge sajnos :( Egyszerűen nem értem, hogy a szöveg alá miért nem tudtak valami hátteret rakni, így sajnos bizonyos jeleneteknél szinte olvashatatlan marad a szöveg...

    A másik agyrém a mentés! Ez most komoly, nincs felülírási lehetőség? :/

    Persze a hangulat és a story kárpótol mindenért :) szóval nem rinyálok, de istenem könyörgöm miért nem lehet ilyen apróságokra odafigyelni?

    A SZINKRON VISZONT VALAMI FENOMENÁLIS!
    Utoljára szerkesztette: Alucard, 2015.02.08. 00:39:06
  • Czobi
    #23
    Néha vissza felé kell menni, és más lesz a környezet. Asszem pl lesz egy madár, ami el kezd szállni, követni kell és más lesz "jelenet".
    Bár én is csak most kezdtem, de majdnem ugyanúgy jártam, mint te, mondom nem lehetek ilyen hülye, hogy 10 perc után elakadok. :D
  • Alucard
    #22
    Letezne, hogy mar az elejen elakadok? :D A felakasztott nocinel jarok, de jobbra csak egy kapu van amihez nincs kulcsom :/

    Lehetseges, hogy tul faradtan kezdtem bele? :)

    Nagyon hangulatos a jatek!!!
  • Tehasut
    #21
    Ja, elég zavaró, hogy ilyen picik a betűk. Fogok írni a fejlesztőknek ez ügyben, hogy a következő frissítéssel ezt lehetőleg orvosolják.
  • csgj
    #20
    Aha, köszi, így tényleg működik. Jónak is tűnik a fordítás, de nekem néha olvashatatlan, amikor világos háttéren van az apró betűs szöveg.
  • Tehasut
    #19
    Régi verzió mentésének betöltésekor viselkedik így, új játékot kell kezdeni, hogy jók legyenek az ékezetes betűk.
  • csgj
    #18
    Kipróbáltam a játékot steamen magyar nyelven, de nem stimmelnek a betűk. Az ékezetes betűket nem jeleníti meg.
  • Tehasut
    #17
    Ma éjjel frissült a játék Steamen és végre bekerült a magyar nyelv!
  • csgj
    #16
    Na, ez jó hír!
  • Archenemy
    #15
    Ezt én is végigvittem még régebben, tényleg jó volt, pedig amúgy nem rajongok a point&click műfajért, de itt csak 1x kellett végigjátszást nézni (a kórházban az ápolónő nevét hogy hogy lehet kitalálni). Persze nem tudtam, hogy van golden befejezés is, de most ezért nem veszem elő megint :)
  • Tehasut
    #14
    Köszi.
    Hivatalos fordítás lesz, tehát a következő (az 1.5-ös) javítással kerül bele a steames verzióba, ami valamikor év végén jön ki.
    Remélem, így többen megismerik majd ezt a frenetikus játékot.
  • csgj
    #13
    Ja, igen, ezeket mind teljesítettem.

    Te fogod fordítani? Ha igen, akkor sok sikert és kitartást kívánok hozzá! Amúgy szerintem is fantasztikus a játék, eddig háromszor játszottam ki. (Legutoljára a barátnőmmel, aki nagy kíváncsisággal nézte végig az egészet. :D)
  • Tehasut
    #12
    Közben megtaláltam.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Note that to unlock the Golden Ending, the player must also complete the following tasks earlier in the game: Chapter 1: Tell the Queen of Maggots "I'll do it my way." Chapter 2: Answer at least two of Liz's questions correctly, and correctly answer The Crow's riddle. Chapter 3: Avoid filling the "stress" meter and triggering a mental breakdown. Chapter 7: Refuse to blow out a candle when confronted by the Queen of Maggots.

    A fordítás miatt majd úgyis végig kell játszanom még legalább kétszer a játékot, akkor majd tutira megcsinálom a golden endinget.
    Hihetetlen jó ez a játék.
  • csgj
    #11
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem-nem, van egy módja, hogy csoda történjen vele, és meggyógyuljon. Meg kell fejteni az "babás-ajtós" fejtörőt, nem szabad, hogy Susan depis legyen, stb. Nem tudom, pontosan miknek kell megfelelni, de van pár dolog. Nekem csak valamiért jól jött össze.
  • Tehasut
    #10
    Azt hogy csináltad?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Úgy tudom, ő mindenképp meghal. Ha nem is a gáztól vagy a robbanástól, de a rák mindenképp elviszi.
  • csgj
    #9
    Hm... Másodjára sikerült elérni a legjobb befejezést. :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mitzi kezd gyógyulni, életben marad.
  • Shiwo
    #8
    ki fogom (:
  • csgj
    #7
    Nem hiszem, hogy direkt.
    Szerintem próbáld ki, ez a történet megéri.
  • Shiwo
    #6
    így képek alapján engem erősen emlékeztet a (new) World of Darkness szabálykönyvek dizájnjára.. még a betűtípus is ilyen.. ami nem baj, hisz az is alapvetően horror jelleggel bíró szerepjáték
  • LaliK
    #5
    Igen, arra rájöttem ezért is tetszik annyira. Sajnos nem sok időm van mostanában, talán hónap vége felé már sikerül folytatni. :)
  • csgj
    #4
    :-D Én is feltettem a telómra, szoktam hallgatni. Rohadt jó szám.
    Érdemes kijátszani, a vége egyenesen katartikus. :-) (Egyébként valószínűleg a döntések sok mindent megváltoztathatnak.)
  • LaliK
    #3
    Nekem például ez a csengőhangom amióta játszottam vele :D (Ez a jelenet nagyon tetszett, szerintem ezért folytattam.) Még nem játszottam végig, de tervezem :)
  • csgj
    #2
    Ja, és nem mellesleg iszonyat jó szinkronszínészeket választottak a főbb szerepekre. Susan és Mitzi hangja a legjobb.
    Egyébként nem ajánlom gyenge idegzetűeknek. Nem azért, mert ijesztő (bár olyan részek is előfordultak benne), hanem a témái miatt.
  • csgj
    #1
    Én már régebben kijátszottam ezt a remek indie játékot, és csodálkoztam, hogy még senki sem nyitott neki topicot. Művészi kalandról van szó, nyomasztó, melankolikus hangulattal, fantasztikus zenékkel és történettel. Néhol brutális kegyetlenségekkel találkozol, máskor meg gyönyörű történeteket élsz át benne. Szerintem a legjobb indie játék, ami valaha készült, rövidesen biztos, hogy újrajátszom.

    - Hivatalos honlap.

    - Steam oldal.

    - Adventuregames.hu TESZT

    - Metacritic 83/100 (ergo többnyire nagyon pozitív értékelések vannak róla)

    Trailer:


    Képek: