41
Meghibásodott vasúti átjárón áthajtás
  • tenkenorman
    #41
    Piros jelzést adhat meghibásodás esetén, de nem mehetsz át rajta. nem egyedi eset. sokszor itt Tatabányán is előfordul, a munkába igyekvők átmennek, de a busz semmiképp sem.
  • Xellos999
    #40
    Kiszállsz a kocsiból és áttolod rajta.
  • COOLancs
    #39
    Értesíted a Szabó baktert! Fölhúzza neked a sorompót.
  • Panzermeyer
    #38
    Lassítasz, (vagy megállsz) meggyőződsz róla, hogy egyik irányból sem jön vonat, majd átmégy rajta. Ha jön vonat, megvárod míg elmegy. Ennyi.
  • Sir Quno Jedi
    #37
    még szép, mer lassítanak, vagy megállnak az átjáróban
  • Fura Alak
    #36
    Sokkal többször talál el akármilyen átjáróban vonat valakit, mint hogy elvigyék a lottó főnyereményét.
  • Sir Quno Jedi
    #35
    Azért annak kicsi az esélye, hogy mész mint az állat (mittomén 130 átlag) és PONT elcsap a vonat, ami szintén megy mint az állat. Nagyságrendekkel valószínűbb, hogy átslisszolsz előtte, vagy az oldalába csapódsz lassítás nélkül. De hogy pont abban a tizedmásodpercben vagy keresztben az átjáróban előtte céltáblaként, mikor ő is átrobog, az igen valószínűtlen ám.
  • Sir Quno Jedi
    #34
    Jaaaaaa, tehát hogy ha a parkoló kijáratába beáll a lerobbant kukásautó, akkor máris átmenten a vizsgán, anélkül, hogy egy métert is vezettem volna?!?! OJVÉ! Megvan az új könnyített vizsgamódszer! :DDDDD
  • matyi0323
    #33
    Ha letelt volna az x perc, akkor valószínűleg meg is kapnád a jogsid. Mikor anno én vizsgáztam, előttem történt a baleset, ott álltam a dugóban..kérdeztem, hogy most mi van? Mondja a vizsgabiztos, hogy vezettem eddig 4km-t, semmi probléma nem volt, ilyenek előfordulnak bármikor, így ha letelik az x perc, természetesen megkapom a jogsit. :D
    de aztán ott pár perc múlva elengedtek minket és levizsgáztam normálisan:D
  • Dzsini
    #32
    Én mentőautót láttam így áthúzni, gyakorlatilag lassítás nélkül - olyan 20 másodperccel utána ért oda a vonat, és nem lehet jól belátni a pályát egyik irányba sem.

    Csúnya lett volna a hírekben olvasni, hogy szabálytalanul közlekedő mentőt gázolt a pécsi IC... (vagy valami hasonló).
  • Sir Quno Jedi
    #31
    Én múltkor már azt fontolgattam egy kétsorompós vasúti átjárónál, hogy engem nem érdekel, a teli piroson is átmegyek, s-ben kikerülve a sorompókat, mer a murva anyjukat. Van az a szint, mikor már leszarom a szabályokat még ÉN is. Mindennek van határa, az én türelmemnek is, de még a jogszabálykövető, törvénytisztelő magatartásomnak is.

    Amúgy vannak akik nem csak fontolgatják az ilyesmit, hanem meg is teszik, láttam eleget. Valójában nem tudtam rájuk haragudni valahogy, náluk előbb elszakadt a cérna, csak ennyi.
  • Dzsini
    #30
    Ez nem változtatja meg a KRESZ szabályokat.
  • veszelka
    #29
    van, ahol ezek a berendezések akkumulátorral működnek, amit rendszeresen ellopnak
  • Sir Quno Jedi
    #28
    Mondjuk izgalmas vizsga lett volna, ha estig ott álltok egy helyben, járó motorral, mer rossz a lámpa, te betartod a KRESZ-t, a vizsgáztató meg kemény, nem szól, hanem várja hogy hibázzál. Az idegek harca.
  • MerlinW
    #27
    Nyissunk random mondatoknak topikot!
  • CamelX
    #26
    Pont kifogtam egy ilyet anno forgalmi vizsgán. Áthajtottam rajt szép lassan, mondanom se kell, instant bukta :)
  • Tuvok #25
    Természetesen átmehetsz, ha egyértelmű jele van annak, hogy hibásan működik, vagy felhatalmaz rá rendőr, vagy vasúti dolgozó (pl. jelzőőr) . Többiek leírták, a KRESZ egyértelmű útmutatást ad .
    Én inkább arra hívnám fel a figyelmed, hogy ahogy a közúti forgalom se áll meg a hibásan működő sorompónál, úgy a vasúti sem fog, természetesen szigorú szabályok szerint . Járok sorompón "keresztben és hosszában is", és nincsenek túl jó tapasztalataim, sajnos sokan a jól működő sorompón sem tudnak szabályosan közlekedni, rosszul működőnél pedig kész a káosz . Lényeg: állj meg, nézz szét, és ha minden oké, mehetsz . Saját érdeked . A fehér továbbra sem "szabad" jelzés, csak tájékoztató jellegű, hogy van nafta az elektronikában .
  • Dzsini
    #24
    Amíg a fényjelző üzemel, addig nincs vitának lehetősége. Ha tilosat jelez, akkor nem mehetsz át, ha órákon át teszi ezt, akkor sem (kivéve, ha az ott álló rendőr nem utasít másként, ő felülbírálhatja a jelzéseket).

    Ha nem jelez semmit és fel van nyitva a sorompó és nincs ott irányító rendőr, akkor indulhatsz el az idézett KRESZ paragrafus 6. pontja alapján, megfelelő körültekintéssel.

    Ha még tizenötféleképpen rákérdezel, akkor se lesz más a válasz :)
  • Koppixer
    #23
    Meg kell állni!

  • Nohab
    #22
    Negyed óra után ki kell aludnia a villogó vörösnek és lassan fel kell nyílnia. Addig nem mehetsz át.

    Állomás közelében van ez a sorompó?
  • portosz11
    #21
    Minden alkalommal jelentve van, sok értelme nincs..
    Épp az a kérdés, hogy szabálytalanság-e?
  • Ryder159
    #20
    Szlovák rendszám, és kinyalhatják...
  • #19
    /facepalm, tanulj kreszt...
  • matyi0323
    #18
    A rendőr bármilyen esetben megbüntethet, ha úgy van kedve..
  • trident
    #17
    Ha olyan helyen élsz, ahol rendszeresen elromlik, nem működik, veszélyes ésatöbbi... Akkor miért nem jelented, jelzed, írsz, felhívod a máv-ot, közlekedési felügyeletet, akármit?

    Tudom, azt lehet erre mondani, hogy ez a leglassabb probléma megoldás. Ugyanakkor a legjobb és jobb mint rendszeresen ügyeskedni, szabálytalankodni, magad vagy másokat veszélyeztetni. Egy jó választ kaptál, de nem takarózhatsz azzal, ha mégis szabálytalankodsz, hogy ezt fórumban mondták vagy ezt gugliztad ki.:)
  • Dodo55
    #16
    Szerintem ilyen esetben mindenképp, mert a szembesávba mész. Más dolog átmenni egy nyilvánvalóan meghibásodott fizikai sorompóval el nem látott fénysorompón a saját sávodban megfelelő körültekintéssel, szerintem amit megenged a kresz az ez, de hogy ilyen veszélyes helyen "előzz", tehát a szembesávba térj át az biztosan tiltott (fejből már vagyok benne biztos de nagy eséllyel a vasúti átjáró előzési tilalom alá esik alapértelmezetten)
  • milk4
    #15
    B+:D Ez megvolt nekünk még kazettán:D Kb 4-5éves lehettem mikor ezt hallgattam.
  • portosz11
    #14
    Akkor megfordítom a kérdést:
    Milyen esetekben büntethet meg a rendőr, ha a meghibásodott sorompón áthajtok (kikerülve azt)?
  • portosz11
    #13
    Mondjuk kikerülöm!
  • davidka003
    #12
    Nekimész. Eltörik az könnyen.
  • SzirmosSzisza
    #11
    Sokszor csak az egyik oldalon van.
  • hugopareiros
    #10
    hogy mész át ha lent van a sorompó?
  • Narxis
    #9
    :DDDD
  • portosz11
    #8
    Persze :-)
  • Tsol
    #7
    Átmentél már?
  • portosz11
    #6
    Akkor összefoglalva:
    Át lehet hajtani a jelzőlámpa meghibásodásakor, természetesen körültekintően.
    Nálunk a rendőrök ha meghibásodik a sorompó, ahelyett, hogy irányítanák a forgalmat, beállnak az egyik oldalra és büntetik azokat, akik átmennek a sorompón.

    És az is vajon meghibásodásnak minősül, ha a lámpa pirosan villog, 1 órája lent van a sorompó, de vonat sehol?
  • FL Zoli
    #5
  • gordon 24
    #4
    Nem értem a kérdést.... A kresz totál egyértelműen megmondja mit kell csinálni..

    Be is linkelte DanielT. Át lehet menni rajta, be tartva a szabályokat.
  • shaba23 #3
    Engedélyt kell kérni a vizsgabiztostól:)
    Anno mikor a jogsit szereztem, pont egy hibás lámpás átjárón kellett átmenni, akkor és ott ez volt a helyes lépés:)
  • DanielT
    #2
    Csak akkor, ha folyamatos, legalább 5 km/h órával történő áthaladás lehetséges és a megállás helyéről mindkét irányban kellően belátható a terület.

    KRESZ 39. paragrafus, 6. pont