15
  • AgentKis
    #15
    A 8-10 wattos 4 magos atom (D330, D525) a fogyasztásához képest igen jól teljesít, a mai napig! Az atomokhoz adott gagyi csipszetek és videóvezérlők a rémgyatrák! Nvidia ION csipszettel mindkét fent említett 3-4 éves(!!!) proci, hozza az alsó középmezőnyt ma is!
    Ezt, és ezt használom némi rambővítéssel és szeretem őket annyira, hogymég SSD-t is fognak kapni. XP és 7 is szépen megy rajtuk, ahogyan a videókat is pompásan játssza le mindkettő. A 4 mag miatt mindig "válaszol" az oprendszer, mert a legjobb progik sem használnak 1szerre 2-nél többet. Azaz használat közben sosem akad meg (tapasztalat).
  • wraithLord
    #14
    Nemmondod.
  • aaron12
    #13
    Netbookot alapból nem játszásra találták ki, így ezt negatívumként felróni marhaság. Grafikus munkára se mondta senki, hogy jó.
  • chuky123
    #12
    atomprocik a kukákba valók nem sz.gépbe. #bdead]
  • Sahmatov
    #11
    Mindig lenyűgöznek a processzor márkanevekről szóló cikkek, mert ezekről olvasva képet alkothatok a mérnöki kreativitás és a technológiai fejlődés csodálatos vívmányairól.
  • fszrtkvltzttni
    #10
    Nem jelent elég vonzerőt? Szerintem az Atom egy atom jó név, kevés jobbat lehetne választani. Nem találtad meg a problémát. Gondolkozz még Micimackó...
  • wraithLord
    #9
    Inkább valahogy úgy állná meg a helyét, hogy a Trabanttal is el lehet jutni egyik városból a másikba, de nem túl gyorsan, és ne akarjunk vele az autópályán versenyezni.

    Külföldre mentem, nem volt hordozható gépem, kellett volna munkára, de nem akartam rá sok pénzt költeni, vettem egy netbookot. Alap irodai munkára jó, grafikus célokra már annyira nem, jól betömörített 720p-s filmeket lejátszik, játszani pedig csak 7-8 éves (most 9-10 éves) játékokkal lehet rajta.
  • god25
    #8
    Én ezért használom a 2.6.32.50-et. Tökéletes. :)
  • Ferrer
    #7
    Ha a Win erőforrászabáló, akkor a linux még inkább az, a 3-as kernel óta legalábbis nagyon el lett vamai b@szarintva.
  • cateran
    #6
    Bocs, de ez kicsit zavaros..amire kellett, arra jo volt, de amugy meg szar? Gagyi a Ferrari, mert terepen probalva alulmul mindent?
    Mondjuk egyedulallo esetkent azt mondom, hogy nem szabad semmilyen Windowst rarakni, mert az MS rendszerei az eroforraszabalas es pazarlas nagymesterei es inkabb Linux. Meg a tabletek megjelenese ota erosen feleslegesek (legalabbis a szememben)
  • pasi29uk
    #5
    Azért van ez az egész mert kirúgták a kreatív tervezőket! Már akkor megmondták a frankót!
  • coolbboy83
    #4
    Ez az a szegmens, ahol már nem kellene erőltetni ezt az agyonfoltozott bughalmaz x86 architektúrát....
  • wraithLord
    #3
    Nekem van egy Atom procis netbookom még a legrégebbi szériákból (N280), és igaz, hogy a processzor tetűlassú, de a videokártyával (azt hiszem GMA950) - csodával határos módon - még ezt is sikerült alulmúlni. Szóval nekem azokról a netbookokról inkább az Intel GMA-féle "grafikus lassítás(TM)" technológia jut eszembe...
    (Igaz, amire kellett, arra jó volt, de próbáltam rajta játszani is párszor.)
  • csimmasz
    #2
    Szerintem az emberekben bennemaradt a netbook korszakbol az atom=lassu szar termekkel ami epphogy hasznalhato.
    Mondjuk a csaldban volt ket netbook kritikan aluli teljesitmennyel, nekem is szarul cseng az atom nev.
  • pixx
    #1
    Atom=gagyi, nincs fogyasztás és teljesítmény se.
    Gondolom fáj, hogy sem az MS sem a Sony se őket választotta...