11
  • AgentKis
    #11
    Végre tetten érhető az evolúció! A természetes kiválasztódás jó példáját láthajuk...
  • Dynamic
    #10
    Itt meg egy cikk a nagyokosoknak akik szerint minden iPhone töltő az Apple gyárból származik. Ja persze, azért teljesen más a belsejük.
  • Dynamic
    #9
    Nem is biztos, hogy a telefonon keresztül kapta az áramütést. Simán lehet, hogy közvetlenül az utángyártott gagyi töltő rázta meg. Mondjuk fogta a végét, miközben bedugta a falba, a fej meg simán átengedte 230V-ot.
  • Dynamic
    #8
    Szóval, ha olyan ember vezeti a BMW-t aki nem is tud vezetni, ezért balesetet okoz és megöli az utasait, akkor számodra az a leglogikusabb lépés, hogy soha nem veszel BMW-t. Értem... De legalább azt az orbitális marhaságot ne akard már terjeszteni, hogy Kínában, a másolás és hamisítás Mekkájában, iPhone töltőt (értsd:replikát), csak az Apple gyárban képesek készíteni.
  • sanyicks
    #6
    nincs. Nincs is mire áthúzzon, mert a műanyag nem vezeti az áramot ;) 25kv persze lehet hogy úgy is áthúzna, de nehéz(lehetetlen) úgy elcseszni egy töltőt hogy felfelé konvertáljon :D
  • Tetsuo
    #5
    Nem nagyon húz át 1mm levegot vagy muanyagot semmi egy telefonban, maximum a statikus feltoltés, ami nem vészes. :)
    1mm levego átutése az áramerosségtol fuggetlen, átlagosan 2500V feszultség kell hozzá.
    Persze az elofordulhat, hogy vkinek izzad a keze, megolvad egy alkatrész, osszeér 2 vezeték aminek nem kéne pl. a trafóban stb. de akkor már nem az 1mm levego átutésérol beszélunk. ;) Az azért durva lenne.

  • Namelesske
    #4
    szerintem maga a töltő fej rázott, a töltéshez használt vezeték szerintem nem tart olyan sokáig ellen a keletkező hő miatt hamar elég.
  • Namelesske
    #3
    Gondolod hogy nincs az a feszültség és áram erősség aminél a bonbon műanyag ne húzna át? Ugyan úgy megbasz mint a fém ha nem vagy rendesen el szigetelve a földtől.
  • sanyicks
    #2
    ja hát a fémház igényesss és fúdejó, szépen a milliméteres köznél a burkolat és a töltő érintkező között ívet húz az áram a selejtes töltőnél, és már is áram alatt van a burkolat. Persze a szarhulladék "recsegős" műanyagnál ilyen nem történhet meg :)
  • szombi
    #1
    A "hamis" szerintem túlzás. Ugyanazon a soron készült, csak "éjszaka",
    és más címke került rá. Még egy ok (a sokadik) hogy ne vegyek HyPhone-t...