57
  • rolika
    #17
    Firmware-hiba vagy mi, nem vagyok informatikus, csak amikor a Linux kiakasztott, utánaolvastam. Egy fejlesztősrác írta valamilyen levélfolyamban, hogy ez tényleg hiba, egyszerűen eldobja a jelet, ha az túl gyenge. Engem, mint mezei felhasználót ez nem kéne, hogy érdekeljen, de tény, hogy a fél méterrel közelebb rakott WiFi-antenna megoldotta a problémát (ugyanúgy két csík a jel, de most működik).

    "Lehet, hogy ezeket a paneleket már csak 2-3 év működésre tervezték?"
    Ez nem lehet, hanem biztos. Egy tévészerelőt interjúvoltam, mit érdemes venni, azt mondta, mindegy, mert az egyik panelt a dzsungel egyik oldalán gyártják, a másikat meg a másik felén. És ha szerencsénk van, működik vagy négy évig. Fasza, gondoltam, úgyhogy vettem hozzá +2 év garit.

    A 60 kilós full sd Sony szélesvásznú tévém meg röhögve 13 éves...
  • AgentKis
    #16
    Értem, hogy nem a készülék hibája, de egy létező olyan hiba (vagy feature) ami taszítja az embert (legalábbis engem) az okosTV vásárlástól.
    Én a HDMI-s tuneres monitorokban hiszek, persze ezekhez okosító és valami hangcucc is kell, mert a szokol rádióénál is kisebb hangszórók... hát nem az igaziak. De ez már 3 külön darab ami (ugyan 3 konnektort igényel de) külön cserélhető, fejleszthető. Darabonként, igény szerint, olcsón.
  • Yv@n
    #15
    Raspberry PI-vel néztem (volna).
    A lényeg, hogy a készülék támogasson HDMI CEC-t, tehát vezérlőjel küldést fogadást hdmi-n keresztül, amivel a tv távirányító használható a hdmi-n lógó eszköz irányítására.

    A gond ezzel az, hogy jellemzően hdmi cec-t már eleve csak az kategória támogat az egyes készülékek közül, ami amúgy is okos tv, tehát pont azok a buta monitor szintű készülékek nem tudják, ahol szükség lenne rá az ilyen kis dongle vezérléséhez.
  • Yv@n
    #14
    "Nekem is ez a gondom. A videók nem elérhetők, nem találhatóak. Mégis milyen alkalmazást használjon az ember a tv-n,ha nem videóval kapcsolatosat?"
    Ez sajnos az upnp-re visszavezethető, vagyis azon belül is a dlna "szabványra". Egész egyszerűen egy fostenger az egész. Használhatatlan hulladék.

    Eszközök közti streamelésre lett kitalálva, de annyira fix gyártói szabványokra épül, hogy nagyjából lehetetlen(a protokoll megerőszakolása nélkül) ettől eltérő adatot átküldeni rajta. Ilyenkor aztán jönnek a különböző gyártóspecifikus taknyolások, és már el is tértünk a szabványtól, elvesztette az értelmét az egész.

    Korábban küzdöttem vele egy ideig, de eléggé esélytelen kihozni belőle bármit, a saját film lista esetén kb fele esetben vagy kép vagy hang nincs, az egyetlen megoldás pedig kb az lenne, hogy valós időben transzkódolja az ember az adatfolyamot küldő oldalon, hogy megfeleljen a dlna szabványnak.
  • AgentKis
    #13
    Pedig ez nyilván csak egy egyszerű drájverhiba. Egyébként meg pont ez az egyik baj ezekkel a ketyerékkel, hogy teljesen "zártak" azaz nincs rajtuk root jogosultságod (drájvercserét felejtsd is el). Aki nem ért hozzá, az használni sem tudja, aki meg értene az ki van zárva belőle, ezért inkább olyat vesz amiből nincs.
    Egyébként meg mi a baj azzal, ha rádugok HDMI-n valamit, ami okos. Így az okos rész cserélhető, a nagy kijelző meg több eszközhöz is jól jöhet. Szerintem zsákutca, hogy ezeket egybe akarják gyúrni. Egy telónál érthető, de egy méteres panelt tunerestől ne cseréljek már 2 évente, mert elavul az "okos" része és nem tudok mondjuk frissebb op. rendszert tenni rá. Lehet, hogy ezeket a paneleket már csak 2-3 év működésre tervezték? Akkor pláne nagy a szopás!
  • gombabácsi
    #12
    androidos stickekről van tapasztalata valakinek?
    hiszen az lenne a legjobb okostévé megoldás szerintem...
  • Yv@n
    #11
    "Ezenfelül bejelentkezett fiók nélkül azért illene ugyanazokat hoznia, mondjuk magyar keresőszavakra. Nem teszi..."
    Sokminden befolyásolja ezt. Totál más találati listát kapsz azonos keresőszavakra, ha eltér a böngésző telepített nyelve, de akkor is, ha a megjelenített nyelv.

    Szóval simán befolyásolja pl a user agent, tehát hogy milyen eszközön át keresel. A tv jó eséllyel átdobja azt is, hogy ő egy TV, és a szolgáltatás simán más találatokat dob emiatt. Viszont ez nem a tv és a rajta futó kliens szoftver hibája.
  • Yv@n
    #10
    "Viszont aki ezt eloszor meglepi, az a gyarto meghatarozhatja akar es le is tarolhatja az okos tv piacot."
    Az egész tv piac azért döglődik, mert az elemzői elvárásokkal szemben a vásárlók nem cserélgetik 2-3 éves periódusonként a készülékeiket, lévén az kissé értelmetlen, nincs akkora hozzáadott érték. Időnként erre jön némi fellángolás, amivel megpróbálják ezt katalizálni, okostv, 3dtv, most majd a 4k(de már ugye van hír arról is, hogy a 4k is lófütty, már van akik az azután következő felbontáson dolgoznak...)

    Ezzel az egésszel az a gond, hogy minél komplexebb és nagyobb tudású az új eszköz, annál kevésbé akarja majd azt lecserélni a vásárló egyben, csak azért, mert egy adott részegysége némileg megkopott már tudásban a legfrissebb fejlesztésekhez képest.

    Szóval itt egy megoldás az lehetne, hogy bevezetik a teljes modulatirást. Lenne a "buta" monitor rész, és arra tetszőleges tuner modult szerelnél, illetve okos modult, ami ha megkopik tudásilag egyszerűen lepattintod, és helyére teszed a szabványos új modult.

    Ilyen megoldás persze részint létezik, hisz vannak a filléres androidos hdmi-re dugható kütyük, amik kb ezt lehetővé teszik, viszont gyártónál erre nem épül még semmiféle stratégia, ami ezt kihasználná.
    Ennek kivédésére annál inkább... Nemrég néztem tv készülékeket, nem akartam okostv-t venni épp azért, mert minek, jó nekem valami hdmi-s okosító kütyü, ami ígyis úgyis többszörösét tudja annak amit a készülék. Igen ám, de pl Samsungnál a "buta" készülékek ügyesen úgy vannak kialakítva, hogy jellemzően épp használhatatlanok legyenek. Majdnem totál egyforma két készülék egymás mellett, és a bután receg a kép, az okoson meg folyik. Teljesen gyári beállítások mellett. A gyengébb készülék nem is azért készül, hogy azt megvedd, hanem hogy az üzletben megfelelő elhelyezéssel két erősebb készülék közt lásd, hogy a másik kettő mennyivel jobb, és nem is annyira drágább, hát akkor már nyilván azt vedd...okos funkcióal, mert abban már az is van megkerülhetetlenül. :)

    Aztán lehet örülni a számoknak, hogy mennyi okostv fogy, meg lehet sajnálkozni, hogy az emberek mennyire nem használják.
  • zsgaby
    #9
    Idegen PC-n is kb ugyanazt a találati listát hozza mint nálam (cache-ek cookiek trendszeresen törölve). OkosTV_n meg TELJESEN mást. Én ezt mondom.
  • AgentKis
    #8
    Főleg az bosszantó ebben, amikor azt mondja egy konkrét keresésre, hogy nem talált, nincs ilyen, pedig egy másik eszközön már többször meg is nézted!
    Ezenfelül bejelentkezett fiók nélkül azért illene ugyanazokat hoznia, mondjuk magyar keresőszavakra. Nem teszi...
  • Yv@n
    #7
    "Meg pl. több mint idegesítő hogy a youtube alkalmazás TELJESEN más találatokat dob ki az okosTV-re mint ugyanarra rákeresve PC-n."
    Ez normális. A gépen cookie, anyám kínja, google szépen felépít rólad a keresési szokásaid alapján egy nagyjábóli profilt akkor is, ha nem vagy bejelentkezve. Ezen adatok alapján rangsorolva kapod egy keresésre a találatokat. Ha odaülsz egy egész más eszköz alá, amin nem érhető el ez az info, vagy akár egész más területi beállításokkal is fut még emellé, akkor teljesen eltérő találatokat kell kapj.
  • rolika
    #6
    Philipsünk okos részét a gyerekek használják ki, Youtube-on mesét néznek.
    Ami engem zavart, hogy egy Linux fut alatta, és ugyanazokat a hülyeségeket produkálta, mint a Linux-os netbookom, pl. az istennek nem volt hajlandó csatlakozni a Wifi-hez. Aztán rájöttem, hogy Linux-os, és közelebb kellett szerelnem a Wifi-antennát, mert ahonnét egy Windows tökéletesen működik ugyanazon a hardveren, a Linux-nak kevés a jel.
    Azért a full hd 3d dobja magát :-)
  • hartmano
    #5
    Nekem is ez a gondom. A videók nem elérhetők, nem találhatóak. Mégis milyen alkalmazást használjon az ember a tv-n,ha nem videóval kapcsolatosat? Mintha nem érdekelné őket,mit is akarnak a felhasználók.
    Pl miért nincs úgy,hogy minden felhasználó saját programsorrenddel rendelkezne és a távirányító azonosítaná..
    Így ha pl én ülök a tv elé és nyomom meg az 1-es gombot,akkor bejönne az egyik zenei adó,míg apámnál ugyanezen ez a gomb a sportot jelentené..
    stb..

  • kvp
    #4
    "Pölö streamen nem viszi át a filmek feliratait, de ha rádugok egy vinyót, azon már igen. Megkérdeztem az LG-t, ennek mi az oka, a válasz, hogy csak..."

    Merevlemezrol kozvetlenul jatsza le a file-okat, tehat latja hozza a feliratokat. Streaming-nel a kuldo oldalnak kell rakevernie a kepre a feliratot, majd ujratomoritenie, ugyanis ilyenkor a streaming protokollon mar csak kep+hang megy at.

    Egyebkent az okostevekkel egy baj van, a szoftvereik harmatgyengek. Ha raknanak rajuk egy sima android-ot, akkor mindjart megnone a felhasznalasuk, persze ahhoz rendes hardver is kellene, tehat pl. full hd-ben 3D-ben, opengl alatt, pc szintu komplexitasu modellel 60 fps-el gyorsitani kepes videokartya. A hozza valo processzorrol nem is beszelve. Viszont aki ezt eloszor meglepi, az a gyarto meghatarozhatja akar es le is tarolhatja az okos tv piacot. Amig egy atlag okos telefon tudasat nem tudja belerakni, addig nem okos, max. feature tv-krol lehet beszelni.
  • AgentKis
    #3
    Én az MTVA-n már akkor kiakadtam, amikor a weboldalt silverlight-osra csinálták. Mert az jó fizetős és májkroszoftos. Közszolgálat mi? Aki meg nem akar windózt venni az nézze csak a kereskedelmi adókat...
  • zsgaby
    #2
    Meg pl. több mint idegesítő hogy a youtube alkalmazás TELJESEN más találatokat dob ki az okosTV-re mint ugyanarra rákeresve PC-n. Vagy az MTVA alkalmazása semmi mást nemcsinál csak kiírja hogy hálózati hiba. de azért JÓ hogy van.. hát persze
  • Petyus2
    #1
    Nem véletlenül nem használják. Ezek az okos funkciók jelenleg inkább gyöngy a benszülötteknek. Szép színes szagos, de használhatatlan. Nekem LG okostévém van (42LM660S), de mivel a wifije harmatgyenge, ezért a hálózatos funkciói máris beszűkültek. A jól ismert programok appjai, erősen behatárolt funkciójúak (youtube, böngésző, stb). A streamelés is gyerekcipőben jár. Pölö streamen nem viszi át a filmek feliratait, de ha rádugok egy vinyót, azon már igen. Megkérdeztem az LG-t, ennek mi az oka, a válasz, hogy csak...
    Tehát az okos funkciók kívülről jól néznek ki, de jelenleg még alig alig használhatók. A végén mindig az marad, hogy az ember hdmi-n rádugja a laptopját, és monitornak használja. De akkor miért fizessünk az okos részért...?