7
  • Molnibalage
    #7
    Pontosan erről beszélek. Ha nincs gravitáció, akkor más a kontakt hőellnállás, amibe még a légkör hiánya is beleszól...
  • csimmasz
    #6
    Az igaz, hogy mas a gravitacio de szerintem nem ez a legnagyobb kulombseg.
    Ahogy Karesy is irta lentebb nem hagyomanyos furast vizionalnak hanem olvasztasost ahoz meg a kissebb gravitacio is eleg.
    Szerintem a lzuk viszzafagyasa valamint az irgalmatlan nzomas a nagy gond amikor vizet ernek.
    Az is gond ha kulso energiaforrassal es kabellel oldanak meg vagy ha sajat onjaro szondat kuldenenek le, mindket esetben oriasi a kihivas es mindket megoldas teljesen eltero problemakba utkozik, szoval szerintem maga a gravitacio nem a legsarkalatosabb attol eltekintve hogy igen lényegi kulombseg
  • karesz6
    #5
    Nem hinném hogy nagyon tökölődnének fúrással. Felfűtik a szonda külsejét az meg szépen beolvad a felszín alá.
  • Molnibalage
    #4
    Sajnos nem. Ugyanis a fúrási technológiánál alapvető probléma az, hogy itten 1G van, odafent meg nagyon nem.
  • csimmasz
    #3
    Szerintem itt remekul lehetne gyakorolni az europara vagy melyik holdra valo keszulodest ahol a vastag jeg alatt eletet gyanitanak.

    Ez nagysagrendekkel olcsobb helyszin de a megoldando feladat hasonlo
  • culas25hc
    #2
    A cikk 95%-át már eddig is tudtuk, azt hittem végre van valami konkrét felfedezés is.
  • KopaszIsten
    #1
    "Az orosz fúrás egy kicsit behatolt a tóba, az innen származó jég egy ismeretlen baktérium fajt tartalmaz..."

    Csak nehogy a T vírus legyen. ;)