14
Launchpad
  • bigmail
    #14
    Sziasztok!
    Segítség kéne, van egy novation launchpad mk2 padom, még ismerkedek vele.
    A géphez letöltöttem az Ableton Live 9 Lite progrit és a kapott kulccsal regisztráltam.
    Beállítottam az alap beállításokat, letöltöttem a sample fájlt, az működött.
    Gondoltam töltök le pár projekt fájlt és kipróbálom, na itt kezdődtek a bajok.
    Betöltésnél jöttek a hibaüzenetek, köztük ez a leggyakoribb:



    Ebből a hibából azt látom, hogy ez a projekt nem kompatibilis 9-es verzióval csak a 8-al.
    Az a Max for Live mindig kell neki, az mi honnan lehet beszerezni, miért kell?

    Amikor menteni akarok jön ez a hiba:



    A magyarázat szerint nincs regisztrálva:



    Pedig regisztrálva van:



    Valaki segítsen, napi 1-2 szórakozok azzal, hogy egy projekt fájlt betöltsek megszólaljon valamint villogjanak a gombjai.

    Pl, ezt a projekt fájlt szerettem volna ma betölteni:

    MK2 project file YOUTUBE

    Tegnap ezt:

    Marton Garrix MK2 project file

    A videók alatt ott a project file.
    Mit bénázok el a két fakezemmel :)
    Köszönöm.




    Utoljára szerkesztette: bigmail, 2017.01.25. 19:45:29
  • lpmaskmancick
    #13
    Igazából lehet szinte bármelyik DAW-val használni, ha elég ügyes az ember. Újonnan már az FL is támogatja az élő fellépés módot, meg persze ezt a vezérlőt is. Mondjuk ebben az a jó az AKAI APC20-ho képest, hogy nyomásérzékenyek a padok, tehát kivitelezhető a dinamikus játék vele hangjegy módban dobpadként használva. MIDI vezérlőjel módban meg mindegy, hogy mennyire nyomásérzékeny.
  • Ryder159
    #12
    Itt a beállítás:
  • Ryder159
    #11
  • JohnnyNapalm
    #10
    ahogy mondtam ez csak kontroller, a hangrészletek elindítására való abletonon belül, azok meg ugye nem maguktól fognak odateremni:D
  • Petka
    #9
    azt hittem már csaj használja...
  • LeWyTy
    #8
    NEEED
  • LeWyTy
    #7
    Tehát ez... bármelyik ami a Live-t használja alkalmas zene készítésre egymagában a szoftverrel?
  • LeWyTy
    #6
    ez az Ableton Push jó cucc csak kicsit drága :D
  • JohnnyNapalm
    #5
    ezek Ableton Live-hoz valók...
  • LeWyTy
    #4
    Kellene nekem valaki akinek van vagy látott már vagy csak hozzáért hasonlóhoz is valaha xD
  • LeWyTy
    #3
    Azért az ára sem mind1...
    De ezekhez van valami szoftver is? hangpakkok? mindenféle beállítási lehetőségek?
  • JohnnyNapalm
    #2
    nagyon hasznos ha nem akarod egérrel/touchpaddal indítgatni a clipeket session view-ban, viszont mást nem tud
    én inkább Akai APC40-re szavaznék, vagy nem rég jött ki a PUSH, egyenesen gyárilag az Abletontól
  • LeWyTy
    #1
    A Launchpad egy midi controler hardwer.

    Igazából engem az érdekelne van-e valakinek ilyen cucca és hogyan működik, jó ez valami egymagában?
    Vagy kell hozzá még pár kütyü?