18
  • Jackal
    #18
    De ki mondta, hogy androidot kell raknod arm-re? Csak úgy mellesleg, ezeket a procikat majd szerver frontra fogják gyártani elsősorban.

    UI: Van nálam egy 30e-es tablet elég jó procival, android 4.1-el, most akkor dobjam a kukába és vegyek 70e-eset?
  • ugh
    #17
    Szerintem te nem vagy tisztaban a dolgokkal.
    Attol hogy letolja a youtube videokat vagy filmet a tablet meg a teljesitmenye messze elmarad egy notietol.
    Kicsit nezz utanna mert is.
    Egy 70 ezres noti is elrohogi magat egy 70ezres tabletet teljesitmenyetol.
    Az meg igen erdekes, hogy a windows-t szidod az androidot meg nem(visszautalva az elozoekre pl ezt nem tudom megerteni).
    Notikat meg lehet mar kapni linuxal is.
    A windows sok eroforrast zabal feleslegesen ?
    Beszelj legyszives egy olyan emberrel aki kenytelen androidra dolgozni, hogy ott mi van. Annyira nem szeretik, persze vannak emberek akik szeretik megneheztiteni az eletuket es meg orulnek is neki.



  • ugh
    #16
    Te tevedesben elsz.
    Senkit nem nezek hulyenek.
    "..de egyébként nemérteni mi a fenének köpködsz valamit amit még véletlenül sem akarsz kipróbálni, nem hogy vásárolni..."
    "Kiprobaltam" mert volt tabletem (nem is volt lassu a hardware-e).
    Azota megszabadultam attol az ipari hulladektol.
    Szal. errol ennyit.
    Nekem meg ne segits nem en szorulok ra.
    Olyat meg senki sem mondott, hogy a tabletek miatt nem kapsz eros laptopot.
  • csimmasz
    #15
    Nézd, én szeretnék segíteni neked mert látom valami nem ok.

    Ha valaki terrorizál azzal, hogy pisztolyt rak a fejedhez, hogy márpedig tabletet használj akkor szóljuknk azonnal a rendőrségnek, majd tanuskodom melletted.

    Vagy ha netán a tabletek miatt nem kapsz bika erős laptopot akkor azonnal szóljunk a fogyasztóvédőknek, de egyébként nemérteni mi a fenének köpködsz valamit amit még véletlenül sem akarsz kipróbálni, nem hogy vásárolni.

    Szóval mond mi nyomja a kis szíved?

    Miért nézed hülyének azt aki nem a te elmefuttatásodat tartja korunk áldásának?

  • asgh
    #14
    Mivel az elmúlt pár évet leszámítva gyakorlatilag a windows-pc párosnak nem volt valós alternatívája, sokaknak örökre beégett az agyába, hogy az ár/teljesítmény mutatón túl nincs más legitim paraméter, ami egy számítógép értékét meghatározná. Így aztán mindenkit hülyének tartanak, aki más szempontok szerint is - pl. hordozhatóság, ergonómia, fogyasztás, felhasználói élmény, online szolgáltatások, stb. - vizsgál egy rendszert.
    Nem mellesleg a cikk pont arról szól, hogy adott feladatokra teljesítményben is be tudja érni az ARM architektúra az x86-os rendszereket.
  • sanyicks
    #13
    fél zsákot nem örül ha 2x-es teljesítményt ad, 4x-es áron, ráadásul azt egy kötelezően hozzájáró igen szar OS-el, a vindózzal, ami mégjobban behatárolja a használhatóságot mivel felzabálja az összes erőforrást.
  • narumon
    #12
    "Csak hasonlits ossze egy asztali pc teljesitmenyt egy bazi eros tablettel.
    Sehol nincsennek meg egy 70 ezerbol osszehanyt hasznalt core 2 duohoz kepest sem."

    És? Egy IFA is tonnákkal többet tud elhúzni mint egy szuzuki, ráadásul még olcsóbb is - miért nem IFA-val jár mindenki? Te miért nem azt vettél?
  • narumon
    #11
    "Es akkor kell hozza bill., eger, usb hub, meg vinyo, hdmi kabel,"

    Nekem ezek egyike sincs a tabletemhez mégis köszönöm szépen jól elhasználgatom.
  • ugh
    #10
    A nexus is egy szar csak nem 30 ezerert kapod hanem 70ert.
    Az occco kinai tablet 10-er ha jo hardware van benne.
    A nexus meg egy 20ast max.
  • ugh
    #9
    Nezz szet alaposabban mekkora x86 lapokat lehet kapni "szerelt" jo procival.
    Mit mekkorara lehet osszenyomni azt csak a bovithetoseg adja meg.
    Az asztali pc se azert akkora mert idiotak es mechanikus belul(a fogyasztas mas dolog az arm keveset eszik, de teljesitmeny sincs).
    Cserelj mar ramot legyszi egy tabletben pl.
    Notiban, netbookban siman lehet.
    Hattertarolot is szinte akarmekkorat rakhatsz bele.
    Vagy frissits rajta oprendszert.
    Addig amig a gyarto nem hozza ki a szarjara, nem lehet.
    Szal errol ennyit.
  • ugh
    #8
    Mar bocs, de 100-120-ert olyan notebookot kapsz, hogy egy fel zsak tablet teljesitmenyet adja.
    Es hasznalni is tobb mindenre tudod.
    Es nem egy kapucsengo opreracios rendszere megy rajta.

  • bdzsana
    #7
    Öhhh talán mert egy pöppet össze kellet zsugorítani?:D Nézd már meg mennyi hely van egy asztali számítógép házában és egy tablet belsejében:D Nem használhatták nyilván ugyanazt e technológiát ezért drágább.
    Egyébként meg igen csak túlzás, hogy 70 alatt nincs jó tablet. A Nexus 7-t nem mondanám éppen szarnak.
  • csimmasz
    #6
    Te összekevered a sítalpat a hókotróval, nem zavar?
  • sanyicks
    #5
    húha akkor hasonlíts össze egy laptopot egy asztali pc teljesítményével. Sehol sincsenek egy desktop pc-hez képest :D szutyok szarok :)
  • ugh
    #4
    Ezek az androidos szutykok vannak ugy tularazva mint az allat.
    A divat meg, hogy a sok gyoker veszi mint a cukrot fent tartja az arat.
    Csak hasonlits ossze egy asztali pc teljesitmenyt egy bazi eros tablettel.
    Sehol nincsennek meg egy 70 ezerbol osszehanyt hasznalt core 2 duohoz kepest sem.
  • ugh
    #3
    Azt szerintem te csak szeretned.
    Egy valamirevalo megbizhato tablet 70 ezernel kezdodik.
    Es akkor meg egy atlag teljesitmenyu androidos szutyokrol beszelunk.
    Es akkor kell hozza bill., eger, usb hub, meg vinyo, hdmi kabel, de meg akkor sem tudod baromkodason kivul semmire sem hasznalni mert lofasz a teljesitmeny, az oprendszer egy ratyi es semmi komolyabb alkalmazas vagy jatek nincs ra.
    Az olcso kinai szar meg nem tablet hanem ipari hulladek.
    Netre meg mar barmilyen olcsobb telo is jo.

  • MsUser
    #2
    Talán valós árukon kellett volna a PC piac alkatrészeit tartani. A mai napig egy fillérekből előállítható HDD vagy SSD erősen túlárazott. Nem beszélve a videokártyákról, vagy a memóriákról amik voltak már jóval megfizethetőbb árban.
    Egy hordozható saját megjelenítővel rendelkező szórakoztató eszköz, elég az emberek igényeinek és még olcsóbb is mint a klasszikus x86 alapú PC.
  • ugh
    #1
    Hurra!!!
    Amd, androidhoz. Mar csak valami laoszi gyarto kell hozza.
    "...Leeget osszedolt aztan sullyedt el..."